Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Rusya’da IKEA-Mega Ortaklığının Üç Yeni Mağazasında Konfor Alarko Carrier Cihazlarıyla Sağlanacak

IKEA+MEGA ortaklığı Rusya’da Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezlerini inşa ediyor.

Türkiye pazarına İstanbul, daha sonra İzmir mağazalarıyla giren, İsveç’in tüm dünyada tanınan ev mobilya firması IKEA, Rusya pazarında MEGA şirketiyle birlikte çok büyük projeler gerçekleştiriyor.

1943 yılında kurulan ve uzun süre Avrupa dışına çıkmayan, özel tasarımlı, çok kullanışlı geniş bir ürün yelpazesini uygun fiyatla sağlayan IKEA, bu özellikleriyle öne çıkıyor.

2007 yılında Novosibirsk, Rostov ve Samara şehirlerinde alışveriş merkezi açacak olan IKEA+MEGA ortaklığı önümüzdeki yıllarda merkezlerinin sayısını arttırmayı planlıyor.

IKEA+MEGA, yaklaşık 450 bin m²’yi bulan kapalı alanlı alışveriş merkezleri ile Rusya’nın bu alanda en büyük ticari grubunu oluşturuyor. Planlanan yeni merkezlerle bu alanın önümüzdeki bir kaç yıl içinde 750 bin m²’yi bulması bekleniyor.

Mega Ikea Rostov Na Danu Aksay Region, Rostov Distric Projesi

Proje dizaynı ve mekanik taahhüt Energostroy tarafından, inşaat Ronesance Construction tarafından yapılıyor. Toplam soğutma kapasitesi 7.590 kW. Soğutma ihtiyacı 3 adet Carrier 19XR tipi santrifüj soğutma grubu ile karşılanacak. Bina havalandırmasında toplam 810.000 m³/h hava, Alarko Carrier üretimi toplam 21 adet 39HQ tipi Carrier marka klima santrali ile sağlanacak. Santraller İsveç standartı olan VAS’a uygun olarak dizayn edildi. Sistemde enerji tasarrufuna yönelik 2 adet Carrier marka 850 kW kapasiteli 09GDV tipi Dry Cooler ile toplam 1700 kW serbest soğutma (free cooling) yapılıyor.

Mega Family Shopping Center Kirovsky Raion-Novosibirsk Projesi

Proje dizaynı ve mekanik taahhüt Energostroy tarafından, inşaat Ronesance Construction tarafından yapılıyor. Toplam soğutma kapasitesi 7.260 kW. Soğutma ihtiyacı 3 adet Carrier 19XR tipi santrifüj soğutma grubu ile sağlanacak. Sistemde enerji tasarrufuna yönelik 2 adet Carrier marka 900 kW kapasiteli 09GDV tipi Dry Cooler ile toplam 1800 kW serbest soğutma (free cooling) yapılıyor.

Mega Family Shopping Center Samara Projesi

Proje dizaynı ve mekanik taahhüt Amaç Mühendislik tarafından, inşaat Kayı İnşaat tarafından yapılıyor. Toplam soğutma kapasitesi 8.400 kW. Soğutma ihtiyacı 3 adet Carrier 19XR tipi santrifüj soğutma grubu ile karşılanacak. Bina havalandırmasında toplam 1.089.150 m³/h hava, Alarko Carrier üretimi toplam 64 adet 39HQ tipi Carrier marka klima santrali ile sağlanacak. Santraller İsveç standartı olan VAS’a uygun olarak dizayn edilmiştir.

Tümünü Temizle
Karşılaştır