SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sürdürülebilirlik konusunda çıkmış olduğumuz bu yolculukta, yaşanabilir bir çevre yaratmanın ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Sürdürülebilirlikte en önemli paydaşların çalışanlarımız ve tedarik zincirimizin olduğunu biliyor ve başarıyı yakalayabilmek için herkesin bu konuyu benimsemesini istiyoruz. Gezegenimizi daha yaşanılabilir bir hale getirmek için sorumluluklarımız olduğuna inanıyoruz.

İKLİM VE SERA GAZI

İklim değişikliğinin öneminin bilincinde ve bu konuda acil önlemler almanın farkında olarak, tedarik zincirinden üretim ağına kadar tüm faaliyet alanlarında Sera Gazı Emisyonu hedeflerimizi azaltmak ile ilgili çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Sera gazı emisyonu hedeflerimizi belirleyerek, bu konudaki kararlı ilerleyişimizi sürdürmekteyiz.

SU

İnsanlar ve doğa için su kullanımını azaltmak, suyun verimli kullanımını artırmak ve suyu döngüsel bir şekilde kazanmak öncelikli hedeflerimiz arasında. Bu konuda ürün başına tüketilen su miktarını azaltmakla birlikte, ürünlerimizde tüketilen su oranını azaltmak ve çevre dostu ürünler yapmak konusunda kararlıyız. Tesislerimizde, üretim bantlarındaki ürün testleri sırasında kullanılan suyu geri kazanmak, yağmur suyu gibi doğal su kaynaklarını aktif olarak kullanmak öncelikli projelerimizden birkaçı.

ATIK

Uzun yıllardan beri tesislerimizden çıkan atıklarımızı, geri dönüştürülebilir olarak ayırmakta ve düzenli depo sahalarına göndermekteyiz. Tüm faaliyetler için atıkların azaltılması; kaynağında azaltarak, kaynağında düzenli toplayarak, yeniden veya geri dönüştürülebilir hammaddeler kullanarak sağlanmalıdır. Bu kapsamda ürün ambalajlarını azaltmak ve geri dönüştürülebilir ürün ambalajlarının kullanımı konularında Ar-Ge çalışmaları yaparak günden güne ilerleme kaydetmekteyiz. Atıkların bertarafında çevreye verilecek zararın önüne geçebilmek için atıkların azalması gerektiğinin farkındayız.

ENERJİ

Enerji talepleri çoğunlukla fosil yakıtlar üzerinden karşılandığından bu durum yaşanabilir ekosistem üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır. Şirketlerde enerji kullanımına bağlı ortaya çıkan emisyonlar azımsanacak boyutlarda değildir. Bu kapsamda şirketimiz yeni ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir. Enerji yönetiminin uygulanması içerisinde enerji dostu ürünlerin kullanımı, düşük tüketim verilerine sahip ürünler ile ilgili Ar-ge çalışmaları, doğal kaynaklar yoluyla enerji kullanımın artırılması konularında ilerleme kaydetmekteyiz.

Hoşgeldiniz!

Üye olduğunuz e-posta ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Beni hatırla

veya

Hoşgeldiniz!

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Size özel fırsatları görmek için bu bilgileri de doldurabilirsiniz.
Beni hatırla

veya

Şifre Yenileme

Şifre yenileme bağlantısı gönderebilmemiz için e-posta adresinize ihtiyacımız var.

Tebrikler

Şifre yenileme bağlantısı adresine gönderilmiştir.

Şifre Yenileme

Lütfen yeni oluşturacağınız şifreyi giriniz.

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Tebrikler
şifreniz başarıyla değiştirildi!

Şimdi güvenliğiniz için lütfen yeni şifreniz ile tekrar giriş yapınız.