Genleşme Tankı

Filtreleri Temizle
1 adet ürün listeleniyor

En İyi Genleşme Tankı Modelleri

Birçok ısıtma sisteminin önemli yardımcı ürünleri arasında genleşme tankı yer alır. Farklı serilerle kategorimizde bulabileceğiniz kapalı genleşme tankları basınç kontrolü ve su desteği sağlayan tesisat ekipmanlarıdır. Isıtmadan önemli ölçüde verim almanızı sağlayan bu ürünler farklı kapasite ve modelleriyle kategorimizde yer alıyor!

Genleşme Tankı Nedir?

Yüksek sıcaklık aralıklarında çalışan genleşme tankları ısıtma ve sıhhi su tesisatları için elzem ürünlerdir. Tesisatınız için en ideal tercihi yapmadan önce genleşme tankı nedir ve genleşme tankı ne işe yarar bilmek gerekir. Bu ürünler tesisattaki suyun ısınması sonucu ortaya çıkan genleşmeyi kontrol altına alır. Sıcaklık dolayısıyla genleşen su, içinde bulunduğu ısıtma sistemlerindeki basıncın artmasına neden olur. Bu basınç giderek daha fazla artar ve ısıtma sistemine zarar verici sonuçlar doğurabilir. Olay bu boyuta vardığında ise ısıtma sisteminizden verim almanız zorlaşır. İşte bu basıncı kontrol altına almak ve olası sorunların önüne geçmek için genleşme tanklarına sahip olmanız gerekir. Isıtma sistemindeki basıncı dengeleyen genleşme tankı ürünlerinin su sistemleri, yıkama sistemleri, basınç sistemleri gibi pek çok kullanım alanı vardır. Kategorimizde görebileceğiniz genleşme tankı modelleri -10 ile +100 derece gibi geniş bir sıcaklık aralığında çalışabilir. Farklı birçok teknik özelliğe sahip bu ürünler arasından ısıtma sisteminize en uygun modeli bulmanız oldukça kolaydır. Örneğin 50 lt genleşme tankı ya da 1.000 lt genleşme tankı gibi farklı kapasitelerdeki modelleri tercih edebilirsiniz.

Kapalı Genleşme Tankı Özellikleri

Kategorimizde birçok modelini görebileceğiniz kapalı genleşme tanklarının kullanım ömrü uzundur. Özellikle yerleştirme problemi yaşanabilen açık genleşme tankları, yerini kapalı genleşme tankı ürünlerine bıraktı. Bu ürünler membranlarla tam uyumlu olacak şekilde tasarlanan modellere sahiptir. Bu tür kapalı genleşme tanklarında su, membranın içinde bulunur ve tankla teması söz konusu değildir. Böylece bu modeller hem ısıtma ve soğutma hem de sıhhi tesisatta kullanılabilir. 200 lt genleşme tankı seçeneklerini değerlendirmek için dikey ayaklı tankları tercih edebilirsiniz. 5.000 litre hacme kadar ulaşabilen dikey ayaklı genleşme tankı modellerini farklı tasarımlar da izlemektedir. Örneğin, 100 litrelik hacme kadar ulaşabilen yatay ayaklı tanklar maksimum 800 mm genişliğe sahiptir. Daha ufak ebatlarda bir genleşme tankı içinse küre ayaksız tankları tercih edebilirsiniz. 750 lt genleşme tankı gibi daha büyük kapasitelere ihtiyacınız varsa da dikey ayaklı modeller müthiş performans gösterir. Üstün sıcak su depolaması gibi daha farklı çözümleri de incelemek isterseniz boyler modellerini de inceleyebilirsiniz.

Kapalı Genleşme Tankı Fiyatları

Genleşme tankı çalışma prensibi tümüyle öğrenildikten sonra geriye en doğru modeli tercih etmek kalır. Kriterlerinizin başında bir genleşme tankından ne boyutta hizmet beklediğiniz olabilir. Yüksek ya da görece daha düşük kapasitelerde performans gösteren genleşme tankları arasından en doğru tercihi yapmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Bu ürünler modellerine göre farklı boyutlara sahiptir. Daha yüksek hacme sahip olan genleşme tankları daha büyük ebatlara sahiptir. Kapasite ve boyutlarıysa kullanım alanına göre seçmeniz en ideal modele ulaşmanızı sağlayabilir. Genleşme tankı fiyatları da tüm bu özelliklere göre değişkenlik gösterir. Ürünlerle ilgili en doğru bilgilere bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Su basınçlandırma sorunlarına karşı daha farklı alternatifleri de incelemek isterseniz Hidrofor modelleri son derece sağlam ve güvenli bir şekilde çalışır.

Genleşme tankı nedir?

Tesisatınızdaki suyun ısınması sonucu ortaya çıkan genleşmeyi kontrol altına alan ürünler genleşme tanklarıdır.

Genleşme tankı ne işe yarar?

Isıtma sistemlerinizdeki aşırı basınç artışı tesisatınıza zarar verebilirken, genleşme tankları basıncı kontrol ederek olası arızalara engel olur.

Genleşme tankı nerelerde kullanılır?

Yıkama sistemleri, basınç sistemleri, su sistemleri genleşme tankının kullanıldığı alanlardır.

Genleşme tanklarına nereden ulaşabilirim?

Buraya tıklayarak genleşme tankı modellerine ulaşabilirsiniz.

Yetkili satıcılarınıza nasıl ulaşabilirim?

Teklif alma, bilgi ve görüşler için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz Online Keşif Yaptırın
Keşfe Çağır
Hangi Ürünü Alacağınıza Birlikte Karar Verelim
Hemen Başla
Yetkili Satıcı/Servis ile İletişime Geçin
Yetkili Satıcı/Servis Bul
Destek için Bize Ulaşın
İletişime Geç
Hoşgeldiniz!

Üye olduğunuz e-posta ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Beni hatırla

veya

Hoşgeldiniz!

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Size özel fırsatları görmek için bu bilgileri de doldurabilirsiniz.
Beni hatırla

veya

Şifre Yenileme

Şifre yenileme bağlantısı gönderebilmemiz için e-posta adresinize ihtiyacımız var.

Tebrikler

Şifre yenileme bağlantısı adresine gönderilmiştir.

Şifre Yenileme

Lütfen yeni oluşturacağınız şifreyi giriniz.

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Tebrikler
şifreniz başarıyla değiştirildi!

Şimdi güvenliğiniz için lütfen yeni şifreniz ile tekrar giriş yapınız.