Yerden Isıtma Borusu

Filtreleri Temizle
2 adet ürün listeleniyor

Yerden Isıtma Borusu

Yerden ısıtma sistemlerinin olmazsa olmazları olan yerden ısıtma boruları, Alarko Carrier kalitesiyle burada beğeninize sunuluyor. Hem montajcılar hem de kullanıcılar için yüksek uygunluk gösteren PEX-a tipi EVOH yerden ısıtma borusu başta olmak üzere markamızın en kaliteli ve dayanıklı yerden ısıtma borularını hemen şimdi inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Yerden Isıtma Borusu Nedir, Ne İşe Yarar?

Yerden ısıtma boruları, bir yerden ısıtma sistemi içerisinde bulunan, zemin betonu içerisine yerleştirilen borulardır. Bu borular, bir ısı kaynağı vasıtasıyla ısıtma enerjisini zemin altına eşit şekilde yayma işlemi yaparak alanı ısıtmayı amaçlar. Özellikle alanı geniş olan mekanlarda radyatörlerin yüzde yüz verimli düzeyde ısıtma yapamaması üzerine popüler hale gelen yerden ısıtma sistemleri, günümüzde artık küçük büyük her ebattaki alanda rahatlıkla tercih edilmektedir. Hem küçük hem büyük alanların ısıtılmasında sağladığı avantajlarla sıklıkla tercih edilen yerden ısıtma sistemleri, yerden ısıtma borularının verimliliği sayesinde ısının alana eşit bir şekilde yayılmasını, dolayısıyla da dengeli bir ısınma çözümü oluşmasını sağlar. Homojen ısı dağılımı, enerji ihtiyacının en doğru ve optimal düzeyde karşılanabilmesi ve tavanda ısı birikmesini önlemesi de yerden ısıtma borularının sunduğu avantajlar arasında. Isı, zeminden çıktığı ve aynı zamanda depolandığı için ani ısı değişimlerini hissettirmeyen bu sistemle en geniş alanları dahi etkili ve tasarruflu bir biçimde ısıtmak mümkündür.

Yerden Isıtma Borusu Nasıl Döşenir?

Söz konusu yerden ısıtma sistemlerinin oluşuturlması ve yerden ısıtma borularının yerleştirilmesi olduğu zaman öncelikle yerden ısıtma borularının metraj değerlerinin belirlenmesi gerekir. Yerden ısıtma sisteminin döşeneceği alanın ölçüleri az alınarak kaç metrelik yerden ısıtma borusu sistemine ihtiyaç duyulduğunu, dolayısıyla da aşağı yukarı bir yerden ısıtma borusu fiyatını belirlemek mümkün olur. Bir yerden ısıtma sisteminin etkili ve verimli bir biçimde performans gösterebilmesi için söz konusu mekanın iyi bir ısı yalıtımına sahip olması da oldukça önemlidir. Boruların hızlı bir biçimde döşenmesi için bazı pratik modülasyon panelleri yer alır. Bu paneller sayesinde montaj işlemi çok daha kısa sürmekte ve kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlanabilmektedir. Yerden ısıtma boruları, çok katlı binalarda veya apartmanlarda belirli aralıklarla döşenir, ardından da yapının her katında yer alan ve merkezi bir biçimde yerleştirilen dağıtıcı ve toplayıcılara monte edilir. Bu dağıtıcı ve toplayıcıların merkezi ısıtıcıya bağlanmasıyla yerden ısıtma borusu döşemesi tamamlanmış olur. Eğer siz de binanız için bir yerden ısıtma çözümü arıyorsanız, bu sayfamızdaki yerden ısıtma borusu fiyatlarını inceleyebilir ve alışverişinizi Alarko Carrier ayrıcalıklarıyla tamamlayabilirsiniz.

Yerden Isıtma Borusu Seçerken...

Yerden ısıtma borusu seçiminde dikkate alınması gereken birden fazla önemli husus bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, satın almayı planladığınız boruların hangi malzemeden üretildiğidir. Alarko Carrier'ın üstün teknolojileri PEX-a EVOH serisi yerden ısıtma boruları, ham polietilende daha sert bir yapı oluşturan çapraz bağlardan meydana geldiği için sıcaklık ve basınç dayanımını maksimum düzeyde tutar. Bu modellerdeki çapraz bağlar diğer tip yerden ısıtma borularına oranla daha fazla olduğu için boru yüzeyinin aşırı derecede sertleşmesinin önüne geçilir. Bu durum aynı zamanda çapraz bağların boru dış yüzeyine konsantre olmamasına ve tüm malzemeye dengeli bir biçimde yayılmasına da vesile olur. Isıtmaya gerek kalmadan, soğuk durumdayken de kolayca işlenebilen borular, yumuşak ama aynı zamanda sıcaklık ve basınç dayanımının daha yüksek olduğu bir sistem oluşturur. Yine PEX-a yerden ısıtma borusu modellerinin yumuşak olması, kangaldan gelen çember hafızasının az olmasına, dolayısıyla da işçilik açısından montaj esnasında büyük bir rahatlık sağlanmasına imkan tanır. Dar bükülme yarıçapı, esnek ve dayanıklı yapısı, hem kullanımda hem de montajda kolaylık sunması da bu yerden ısıtma borularının diğer avantajları arasında. Siz de hemen Alarko Carrier yerden ısıtma borusu çeşitlerini bu sayfadan inceleyerek nihai seçiminizi yapabilirsiniz.

Ücretsiz Online Keşif Yaptırın
Keşfe Çağır
Hangi Ürünü Alacağınıza Birlikte Karar Verelim
Hemen Başla
Yetkili Satıcı/Servis ile İletişime Geçin
Yetkili Satıcı/Servis Bul
Destek için Bize Ulaşın
İletişime Geç
Hoşgeldiniz!

Üye olduğunuz e-posta ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Beni hatırla

veya

Hoşgeldiniz!

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Size özel fırsatları görmek için bu bilgileri de doldurabilirsiniz.
Beni hatırla

veya

Şifre Yenileme

Şifre yenileme bağlantısı gönderebilmemiz için e-posta adresinize ihtiyacımız var.

Tebrikler

Şifre yenileme bağlantısı adresine gönderilmiştir.

Şifre Yenileme

Lütfen yeni oluşturacağınız şifreyi giriniz.

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Tebrikler
şifreniz başarıyla değiştirildi!

Şimdi güvenliğiniz için lütfen yeni şifreniz ile tekrar giriş yapınız.