Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

KTÜ Farabi Hastahanesi’nde Tüm Hava Koşullandırma ve Bina Yönetim Sistemlerinde Alarko Carrier Kalitesi

Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Farabi Hastahanesi, bölgenin en büyük sağlık tesisi olarak tüm Doğu Karadeniz’e ve Kafkas ülkelerine sağlık hizmeti veriyor. 1980 yılında SSYB ile KTÜ Rektörlüğü arasında imzalanan protokolle Trabzon Soğuksu-Çamlık mevkiinde bulunan 225 yataklı binanın 10 yıl süre ile KTÜ Tıp Fakültesi’ne tahsis edilmesi ile aktif olarak hizmete başlayan Tıp Fakültesi Hastanesi 1989 yılında Farabi Hastahanesi adını alarak KTÜ kampüsünde 38.000 m² kapalı alanda yapımı tamamlanan 600 yatak kapasiteli yeni ve modern binalarına taşındı.

Bu tarihten sonra akademik ve idari kadro ile fiziksel imkanlar bakımından hızlı bir gelişme gösteren Farabi Hastanesi’nde 2004 yılında 25.000 m² kapalı alana sahip olan 308 yatak kapasiteli ek hastane binası (B blok) hizmete sokuldu. Daha sonra eski hastane binasında (A blok) başlatılan yenileme çalışmaları 2005 yılında tamamlandı ve hastahane iki ana blokta toplam 750 hasta kapasitesi ile hizmetine devam etti. A blok 11 kattan, B blok 6 kattan, poliklinik binası ise 4 kattan oluşuyor. Hastahane kampüsü içerisinde bir hemşire misafirhanesi ile mülkiyeti rektörlüğe ait olan ve özel sektör tarafından işletilen bir otel ve restoran, ayrıca Farabi İş Merkezi adı altında 4 adet büfe ve kantin işletmesi bulunuyor.

Eğitim ve araştırma yanında, bölge hastanesi konumuyla Doğu Karadeniz Bölgesinin geniş bir halk kitlesine hizmet veren, son eklemelerle 800 yatak kapasitesine ulaşan KTÜ Farabi Hastahanesi’ne başvuran hasta sayısında her geçen yıl anlamlı bir çoğalma yaşanıyor, buna bağlı olarak hastahanenin klinik, poliklinik, teşhis ve tedavi üniteleri, akademik ve idari personel ve de fiziki mekan bazında hizmet alanı genişletilmeye çalışılıyor.

Aşamalar halinde yapılan hastahane binalarındaki ve ameliyathanelerindeki tüm hava koşullandırma cihazları ve donanımları Alarko Carrier tarafından sağlandı.

Ana yükleniciliği IP Medikal, mekanik tesisat projesi STM Mühendislik ve mekanik tesisatı Metes Mühendislik tarafından yapılan Farabi Hastahanesi’nde 5 adet hava soğutmalı soğutma grubu, 7 adet hijyenik klima santralı ve aspiratör, 1000 adet fan-coil cihazı, kanal ekipmanları, 3 adet laminar flow cihazı bulunuyor. Ayrıca tüm sistemler Alarko Carrier Bina Otomasyon Sistemi tarafından kontrol ediliyor..

TECNAIR H serisi Paket Hijyenik Ameliyathane Klimaları

TECNAIR H serisi Paket Hijyenik Ameliyathane Klimaları, her türlü %100 taze hava veya karışım havası koşullandırmaları için tasarlanmıştır. Referans ortama göre odadaki yüksek veya alçak basıncı kontrol edebilen dinamik sisteme sahiptir. Doğrudan genleşmeli bataryalı OHA ve sulu bataryalı OHU serileri; genel ameliyathaneler, özel ortopedi ameliyathaneleri, düşük sıcaklıkta kalp ameliyatı yapılan ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, sterilizasyon odaları, teşhis odaları, virüs tedavisi, yanıcı, nükleer, zehirli, radyoaktif ya da, genel olarak kirlenmiş materyaller, biyoteknoloji ve patolojik anatomi laboratuarları, morglar için tasarlanmıştır.

Ameliyathane klimalarının en önemli görevi, kimyasal ve bakteriyolojik kirlenmeyi önlemektir. H Serisi Ameliyathane Klimaları DIN 1946 bölüm 4 Standardına göre tasarlanmıştır ve Almanya TÜV tarafından onaylamıştır. Üniteler, hava kaçak testlerine uygundurlar ve yüksek/alçak basınçta hava kaçağı oluşturmazlar. Hava dağıtım ünitelerinin tasarımı bakımından EN1866’ya göre en üst sınıf “B” olarak sınıflandırılmıştır. Almanya TÜV tarafından test edilerek geçerliliği onaylanmıştır.

Tümünü Temizle
Karşılaştır