Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Gaziemir’de Alarko Carrier Merkezi Isıtma Sistemleri

Palmiye Sitesi herbir bloğu zemin artı 4 kat olan ve 10 bloktan oluşan 104 daireli bir site. Toplam ısınma alanı yaklaşık 10.000 m². Daha önce fuel oil’li kazanla ısınan sitede şimdi 2 adet ACK 3-500 çelik kazan kullanılıyor. Doğalgaz brülörü tipi ALG 77/2-1”. Sistemde 3 adet DN65’lik sirkülasyon pompası var. Genleşme tankı ise açık ve 4.500 m³. Tüm sistem ekopanel 12/31 ile kaskad şeklinde ve dış hava sıcaklığına bağlı olarak otomatik olarak çalıştırılıyor. Kaskad çalışmada önce birinci kazan devreye giriyor. Yeterli ısınma sağlanamazsa ikinci kazan da devreye giriyor. Her yeni başlangıçta devreye ilk giren kazan yer değiştiriyor, böylece eşit yaşlanma sağlanıyor.

2007 yılı Ekim ayında doğalgaz kullanılmaya başlanmış. Site yönetimi yakıt masrafında fueloil’e kıyasla %50 civarında bir tasarruf olduğunu bildiriyor. Kalorifer tesisatında 10 cm kalınlığında izolasyon kullanılmış. Bu, Kars şartlarında kullanılması gereken izolasyon kalınlığı.

Deniz Sitesinde ise 5 katlı apartmanlar, 4 katlı apartmanlar ve dublex villalar olmak üzere 3 farklı bina tipi var. 5 katlı bloklardan 5 adet, 4 katlı bloklardan 3 adet bulunuyor. Villalalar dublex ve toplam 18 adet. Apartmanlarda her katta 2 daire var. Dolayısıyla sitede toplam 96 hane var. Herbir villa, alt katı 65 m² ve üst katı da 65 m² olmak üzere toplam 130 m²’lik kullanım alanına sahip. Sitedeki toplam ısıtma alanı yaklaşık 10.000 m².


Tüm site tek bir ısıtma merkezinden besleniyor. 2 adet ACK 3-500 çelik kazan kullanılmış. Doğalgaz brülörü tipi ALG 77/2-1”. Burada da 3 adet 65/13 sirkülasyon pompası var. Sistem Ekopanel 12/31 ile kaskad şeklinde ve dış hava sıcaklığına göre tam otomatik çalışıyor.

İki sistemde de, gidiş hattında üç yollu vana var. Üç yollu vana ısıtma sisteminde, kazandan gidiş ve kazana dönüş su hatları arasına takılıyor. Gidiş ve dönüş sularını belirli oranlarda karıştırarak yakıt tasarrufu sağlıyor ve kazan verimini arttırıyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır