Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Avrupa’nın En Lüks Oteli Mardan Palace Oteli’nde Alarko Carrier Ürünleri Kullanıldı

Antalya’nın Kundu sahilinde Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 3 yıl önce temeli atılan ve 1,4 milyar dolara yaptırılan 5 yıldızlı Mardan Palace Oteli, dünyaca ünlü sanatçılar ve Hollywood yıldızlarının katılımıyla açılışı yapıldı.

Gümüş çatal, kaşık, bıçak, cam ve porselen takımlarına bile 25 milyon Euro harcanan lüks otelin açılışında AST Group Başkanı Telman İsmailov, 1.4 milyar dolarlık Mardan Palace yatırımıyla 20 yıllık arzusunu gerçekleştirdiğini belirterek, “Türkiye’yi çok sevdiğim için bu yatırımı gerçekleştirdim. Her zaman bu ülkeye böyle büyük bir yatırım yapmayı arzu ediyordum. Sonunda arzuma ulaşmayı başardım” dedi. İsmailov, Mardan Palace’ın şimdiye kadar tek kalemde yaptığı en büyük turizim yatırımı olduğuna işaret ederek, “3 yılda tamamlanan bu yatırımı başka ülkede aynı sürede yapmam mümkün değildi. Küresel kriz ortamında başka ülkede yatırım yapsaydım korkardım. Eğer daha büyüğünü yaparsam, yine Türkiye’de yapacağım. Başka bir yerde yapmayı düşünmem” diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ile Antalya Valisi Alaaddin Yüksel’in katıldığı gecede protokol ve sanatçılar, kırmızı kurdeleyi birlikte kesti. Sunuculuğunu ‘Temel İçgüdü’ filmiyle ünlenen Hollywood yıldızı Sharon Stone ile İngiliz soul şarkıcısı Seal’in yaptığı geceye 600 özel davetli katıldı. Dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Mariah Carey, Sex Bomb gibi yıllardır hafızalardan silinmeyen şarkıların sahibi ABD’li şarkıcı ve besteci Tom Jones ile Rusya’nın Tarkan’ı olarak ünlenen Ermeni asıllı Rus şarkıcı Philip Kirkorov şarkılarıyla konuklara doyumsuz anlar yaşattı.

Konuklar arasında Amerikalı aktör Richard Gere ve eşi Carey Lowell, İtalyan azıllı yıldız Monica Bellucci, Hilton otelleri varisi Paris Hilton ve şarkıcı İbrahim Tatlıses de vardı.

İçinde 24 bin metrekarelik havuzdan, 80 bin euroluk antika koltuklara kadar pek çok lüks ürün bulunan otel, görkemiyle dünyanın sayılı otellerinden biri olmayı hedefliyor.

45 metrekareden başlayıp 900 metrekareye kadar çıkan odaların, dekorasyonu ve iç mimarisiyle özel olduğunu, tekstil ürünleri için Türkiye’yi, mermerde İtalya’yı tercih ettiklerini söyleyen Genel Müdür Richard Bayard, “Biz her şeyin en iyisini istiyoruz. En iyi ürün neredeyse onu alıyoruz” dedi. Bayard, tesis içinde dört futbol sahası ve bir stadyumun olduğunu sözlerine ekledi. Ayrıca Türkiye’de rakiplerinin olmadığını, dünyada ilk üç otel arasında olacaklarını belirtti.

500 odalı otelde, 24 bin metrekare büyüklüğünde İstanbul Boğazı şeklinde bir havuz ve havuzun Avrupa yakasını temsil eden kıyısındaki binalar Ortaköy, Arnavutköy, Asya yakasındaki binalar ise Kuleli Askeri Lisesi ve klasik Türk evlerinin mimari özelliklerini taşıyor. Bu bölümler aynı zamanda konaklama ünitesi olarak kullanılıyor. Avrupa ile Anadolu yakası arasındaki ulaşım saltanat kayıklarıyla yapılıyor. Kayıklar Beşiktaş, Moda, Haydarpaşa benzeri iskelelere yanaşıyor. Bu iskelelerde farklı restoranlar bulunuyor.

Tesis, iç mimarisiyle de iddialı. Otelin lobisine Dolmabahçe Sarayı’nın altın yazmalı el işlemeleri, tavan süsleri, hatta sarayın girişindeki altın varaklı büyük merdivenin benzerleri bulunuyor. Tüm dekoratif malzemeler tarihi eserlerden seçildi. Antikacılar tek tek dolaşılarak Osmanlı dönemini yansıtan koltuklar, aynalar kullanıldı.

Tesiste, otel bloğu ve lojmanlara hitap edecek olan Alarko Carrier soğutma grubu ürünleri kullanıldı. Kullanılan Carrier soğutma grubu ürünleri: 12 MW kapasitede yüksek verimli 4 adet 19 XR serisi santrifüj grup, 2 MW kapasitede 2 adet 30 XA serisi hava soğutmalı vidalı soğutma grubu ve 1 adet 1250 kW kapasitede 30HXC375 serisi su soğutmalı soğutma grubu.Tümünü Temizle
Karşılaştır