Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Ankara’da Alışverişin Başkenti Olmaya Aday CEPA’da YENİ Carrier AquaForce Grubu

Ankara’nın en işlek arterlerinden biri olan ve Ankara’yı batıya bağlayan Eskişehir Yolu üzerinde yer alan, Celebcioğlu Şirketler Grubu tarafından inşaatına başlanan CEPA, Ankara’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Toplam 170.000 m².’lik inşaat alanına sahip olan CEPA’nın arsa alanı ise 53.192 m². Dört otopark katı, zemin kat ve üç çarşı katından oluşan alışveriş merkezinin bünyesinde Ankara’nın en büyük ve Türkiye’nin ilk iki katlı Carrefour’u, Ankara’nın ilk ve Türkiye’nin en büyük Bauhaus’u ve Ankara’nın en büyük sinema kompleksi olarak 12 salonu ve 2.000 kişilik koltuk kapasitesi ile AFM Sinemaları bulunuyor.

2.200’ü kapalı, 1.800’ü açık olmak üzere toplamda 4.000 araç kapasiteli otoparka sahip olan AVM’de 3.000 m².’lik ve 1.800 kişi oturma kapasiteli Türkiye’nin en büyük food court kompleksi yer alıyor. Sıradışı konseptiyle dikkatleri üzerine çekecek olan ve gün ışığı kontrollü aydınlatma sistemi uygulanan CEPA’nın bir diğer önemli özelliği ise 4.500 m².’lik, Türkiye’nin ilk renkli spektrumlu dış cephesine sahip olması. Elektronik otopark yönlendirme sisteminin uygulanacağı AVM’de tüm elektrik ve mekanik sistemler otomasyon sistemi ile kontrol edilecek.

Gün ışığı kontrollü aydınlatma sistemi sayesinde günün her saatinde iç açıcı bir ferahlık sunacak olan CEPA; Alarko Carrier Fabrikaları’nda üretilen 64 adet klima santrali, 11 adet yüksek verimli ve sessiz yeni 30XA serisi soğutma grupları ve 587 adet Carrier İtalya üretimi fan coil cihazlarıyla konforu da sağlayacak.

Başka hiçbir yerde rastlanmayacak elegan, keyifli ve şık mimari anlayışı, farklı tasarımı, ışıl ışıl mağazaları, ferah koridorları, geniş yemek alanı ve seçkin restaurantlarıyla CEPA, alışverişin başkenti olacak.

Jet Fan Garaj Havalandırması

Motorlu araçların egzoslarından çıkan ve kapalı otoparklarda biriken gazlar insan sağlığı için ciddi bir risk teşkil eder. Yetersiz havalandırma sistemleri, otoparkları sağlığa zararlı ve yangın tehlikesi yüksek hale getirebilir. Avrupa’da birçok uygulaması olan yenilikçi jet fan sistemi, güvenli çözümler sunuyor. CEPA’da da Flaktwoods marka jet fanlar ile garaj havalandırması için uygulaması yapılacak. 73 adet jet fan ve 12 adet aksiyel fandan oluşan sistem, 3 garaj katının havalandırılmasını gerçekleştirecek. Bu sistem, ilk yatırım maliyetinde avantaj getiriyor ve CO seviyesine göre çalışarak enerji tasarrufu sağlıyor. Sistemde kanal kullanımına gerek kalmadığı için garaj içerisinde yer işgal edilmiyor. Havalandırma çözümü ile birlikte sunulan simülasyon programı çalışması (CFD) sayesinde sistem gerçeğe çok yakın bir şekilde modellenecek. Sistem, Alarko-Carrier tarafından ilk kez uygulanacak.

Sayılarla CEPA
Toplam İnşaat Alanı: 170.000 m²
CEPA Arsa Alanı: 53.192 m²
Soğutma Grubu: 11
Klima Santralı: 64
Fan Coil: 587
Kat Sayısı: 8 (4 Otopark Katı, Zemin + 3 Çarşı Katı)
Otopark Araç Kapasitesi: Kapalı 2.200, Açık 1.800 Toplam 4.000
Yeşil Alan: 15.000 m²
Asansör Sayısı: 14
Yürüyen Bant ve Merdiven Sayısı: 13, 22
Binanın Uzunluğu: 245 m.
Dış Cephe: 4500 m²
Dış Cephe Giydirmesi: 20.000 m²
Mağaza Sayısı Toplam: 194
Food Court Kompleksi: 3.000 m²
Fast Food, Restaurant ve Cafeler: 27
Fast Food Oturma Kapasitesi: 1800 Kişi
Sinema Sayısı Ve Kapasitesi: 12 Salon – 2000 Kişi
Elektronik Otopark Yönlendirme Sistemi
Tüm Elektrik ve Mekanik Sistemleri Kontrol Eden Otomasyon Sistemi

Tümünü Temizle
Karşılaştır