Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier’ın Güvenilir Ürünleri Savunma Sanayisi’nin Hizmetinde

Savunma sanayisinde, özellikleri itibariyle güvenlik çok önem kazanıyor ve standartların çok dikkate izlenmesi gerekiyor. Hava koşullandırma işlemleri de bu süreçlerin bir parçası olarak sadece konfor değil işlem (proses) amaçlı da yapılıyor. Bazı süreçlerde işlem ve ortam güvenliğinin çok hassas sağlanması gerekiyor. Bunun yolu da projenin gereklilikleri sağlayacak şekilde uygun yapılması ve projeye en uygun sistem ve cihazların seçilmesinden geçiyor. Cihaz seçiminde kapasite kadar cihazın güvenirliği ve kalitesi de dikkate alınıyor.

TSS’nin üç ana kuruluşu olan Aselsan, TAİ-TUSAŞ ve Roketsan şirketlerinin geçmiş dönemlerde yaptıkları yatırımlarda, hava koşullandırma projelerinde ürün ve hizmet kalitesi, güvenirliği çok iyi bilinen Alarko Carrier sistem ve ürünleri tercih edilmişti. Bu kapsamda Alarko Carrier’in klima santralleri, fan-coilleri ve soğutma grupları Aselsan’ın Ankara Akyurt’taki tesisinde, giriş, depo, yemekhane ve eşanjör binalarında, üretim, Bilgi İşlem, Elektro-Optik Teknoloji ve Yankısız Oda merkezlerinde, benzer şekilde Tai- TUSAŞ- Havacılık ve Uzay Sanayisi’nin Ankara merkez üretim tesislerinde yaptığı yatırımlarda da, örneğin B220, B710, B740 nolu binalarda, boyahane ve kompozit imalathanede, montaj merkezinde başarıyla kullanılmıştı, halen de çalışıyorlar.

Bu olumlu geçmişin de verdiği güvenle Aselsan Gölbaşı Tesisleri’ndeki ek tesislerinde, TAI Göktürk-2 projesi kapsamında yapılan tesislerde ve Roketsan’ın Ankara Lalahan’daki Tesisleri’nde yeni yapılan Sistem Entegrasyon ve Proje Mühendislik Geliştirme merkezlerinde Alarko Carrier klima santralleri, fan-coiller, soğutma grupları ve Bina Otomasyon Sistemleri tercih edildi.

TSS’nin omurgası olan Aselsan, TAİ-TUSAŞ ve Roketsan’ı biraz daha yakından tanıyalım.

ASELSAN AŞ

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir kuruluşu olarak 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinin haberleşme cihaz ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulan ASELSAN, savunma elektroniği alanında Türkiye’nin en büyük kuruluşudur.

Çalışma konularına bağlı olarak Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri, Savunma Sistem Teknolojileri, Radar, Elektronik Harp ve İstihbarat ile Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik grupları olmak üzere tasarım, üretim, test, modernizasyon/entegrasyon ve satış sonrası destek sağlayan dört ana grup başkanlığı altında örgütlenmiştir. Macunköy ve Akyurt’taki yerleşkelerinde faaliyetlerini sürdüren ASELSAN’ın ODTÜ Teknokent yerleşkesi ve İzmir’de Atatürk Organize Sanayi Bölgesi içinde de binaları vardır. ASELSAN, dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firması listesinde 76’ncı sıradadır.

TAİ-TUSAŞ – TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ A.Ş.

15 Mayıs 1984 tarihinde F-16 uçaklarının üretimi amacıyla Akıncı-Ankara’da Türk ve ABD’li ortaklar tarafından kurulan TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii Anonim Şirketine ait yabancı hisseler 2005 yılında Türk hissedarlar tarafından satın alınarak şirket yeniden yapılandırılmış ve TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) adı altında faaliyetlerini geliştirerek, havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin geliştirilmesi, modernizasyonu, üretimi, sistem entegrasyonu ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye’nin teknoloji merkezi konumuna gelmiştir.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye’nin teknoloji merkezi konumundadır ve havacılık, uzay ve savunma sanayisinde küresel oyuncular arasında yer alır.

Ankara’da, 5 milyon metrekare alan üzerinde kurulu yaklaşık 300 bin metrekare kapalı alandan oluşan yüksek teknoloji içeren makine ve teçhizatla donatılmış modern tesislerinde tasarım, geliştirme, modernizasyon ve sistem entegrasyonu ile parça imalatından uçak montajı, uçuş testleri ve teslimata kadar gelişmiş mühendislik, üretim ve test imkân ve kabiliyetlerine sahip olan TUSAŞ; hem askeri hem de ticari ihtiyaçlar için güvenilir bir çözüm ortağı konumundadır.TUSAŞ havacılık ve uzay sanayisinde küresel ilk yüz oyuncu arasında yer alıyor.

ROKETSAN- ROKET SANAYİ VE TİCARET AŞ

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın % 35.5 ile en büyük hissedar olduğu Roketsan ulusal roket ve füze araştırma ve üretim programlarına önderlik yapmak üzere Savunma Sanayii İcra Komitesi kararıyla 1988 yılında kuruldu. İlk olarak, Stinger Avrupa Ortak Üretim Programı’nda füzelerin fırlatma ve uçuş motorlarının üretim sorumluluğunu üstlendi. Tasarım ve üretimi tamamen Roketsan tarafından gerçekleştirilen 122 mm Çok Namlulu Roket Sistemi 1996 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterine giren ilk ulusal roket silah sistemi oldu.

AQAP-2110 “Endüstriyel Kalite Güvence Seviye Belgesi” ve ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi” sertifikalarına sahip olan Roketsan bugün, yaklaşık 1400 kişilik nitelikli kadrosu, mühendislik gücü ve özel sektör dinamizmi ile modern tesislerinde yurtiçi ve yurtdışı müşterileri ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

Şirketin ana faaliyet alanları; Roket/Füze Sistemleri Tasarım ve Geliştirme altında; Sistem tasarımı Modelleme ve simülasyon, Güdüm-Kontrol donanım ve yazılımları, Sevk sistemleri ve harp başlığı, Mekanik, yapısal ve termal tasarım, İleri malzeme teknolojileri, Üretim programlarına mühendislik desteği ve Silah Sistemleri Tasarım ve Geliştirme altında; Fırlatma sistemi tasarım, geliştirme ve modernizasyon, Elektromekanik/hidrolik kundak sistemleri, Komuta sistemleri için donanım ve yazılım, Yer destek sistemleri, Uçuş simülasyonu ve yörünge planlama yazılımıdır.

Tümünü Temizle
Karşılaştır