Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Isı Giderleri Paylaşım Sistemi Hızla Yaygınlaşıyor

Alarko-Techem ısı paylaşım sistemlerinin kullanıldığı Ankara Eryaman’daki Günötesi Sitesinin yöneticisi Seyfettin Er, konu ile ilgili görüşlerini açıkladı: ‘’Eryaman Evleri Günötesi Sitesinin yöneticiliğini yapmaktayım. Sitemiz 3 blok ve toplam 132 daireden oluşmaktadır.

2008 yılında kazanların yanması ile birlikte Alarko-Techem ısı payölçer sistemine geçtik. Sistemi kullanmaya başladığımız tarihten itibaren, geçmiş yıllara kıyasla kazan faturalarımız %30 civarında azalmaya başladı. Sitemizde ısınma ile ilgili şikayetler de kalkmış durumda. Kişiye göre değişkenlik gösteren ısı ihtiyacı, ısı payölçer sistemi sayesinde bir sıkıntı olmaktan çıktı.

Artık kazanımızı mevsim şartlarında yakıyoruz ve her daire istediği ısıya ulaşma imkanına sahip oluyor. Böyle bir sistemi binamıza tanıtarak uygulamaya başlayan Alarko-Techem’e çok teşekkür ederiz’’.

Yine Ankara’dan, Ümitköy’deki Konut Kent Sitesi yöneticisi Ziya Aygüney ise şunları söylüyor; “Konut Kent II B 5 blok sitesinin yöneticiliğini yapıyorum. Sitemiz 4 blok ve toplam 72 daireden oluşuyor.

Doğal gaz fiyatlarına gelen aşırı zamlar ve sitemizde çıkan ısınma ile ilgili problemler bizi ısıtma sistemimizde farklı arayışlara yönlendirdi.

Bu arada çıkan Enerji Verimliliği Kanunu ile beraber Alarko-Techem Isı Payölçer sistemini yönetim kurulunda taktırma kararı aldık. Sistemi kullanmaya başladığımız aylar ile geçmiş dönemlerin tüketimlerini kıyasladığımızda %30’un üzerinde tasarruf sağladığımızı gördük. Bir taraftan tasarruf ederken bir taraftan da ısınma ile ilgili şikâyetlerin azaldığına şahit olduk. Sistem sayesinde her daire ihtiyaç duyduğu ısıya kolaylıkla ulaşırken; kazan az yandı, çok yandı gibi tartışmalar da binamızda sona ermiş oldu.

Böyle bir sistemi bizimle tanıştırdığı ve vermiş olduğu hizmet kalitesi için Alarko-Techem’e teşekkür ederiz”.

Merkezi sistem ile ısıtılan konutlarda, termostatik vanalar ile bireysel bazda tüketim değerlerini kaydeden ısı payölçerler, hem ısı tasarrufu, hem de dairelerin gerçek tüketim değerlerine göre gider paylaşımı yapılabilmesini sağlıyorlar.

Radyatör tiplerinize uygun olarak seçilmiş payölçerler ve termostatik vanalar, herhangi bir tadilat gerektirmeden radyatörlerinize monte ediliyor. Is› payölçerlere radyatörlerinizin karakteristik bilgileri giriliyor ve programlanarak sistem devreye alınıyor.

Alarko - Techem veri merkezine aktarılan bilgiler, bina yönetimi ve konutlar için ayrı ayrı hazırlanan gider bildirimiyle apartman yönetimine teslim ediliyor. Apartman yönetiminin kararıyla, istendiği takdirde binaya ait ısınma haricindeki diğer giderler de yine gider bildirimine dahil edilebiliyor.

Techem, hatasız ve ayrıntılı gider ölçümü yapılabilmesini sağlayan teknolojik altyapısıyla tüm dünyada 8 milyon haneye okuma ve gider paylaşım hizmeti veriyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır