Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Menu
TR
EN
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler E-Ticaret Destek İletişim
Tüketici Destek Yararlı Bilgiler Ürün Seçimi Fiyat Listesi Yayın Talebi E-Tahsilat
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek

Shangri-La Bosphorus Oteli İstanbul’da

Paris’in ardından Avrupa’daki ikinci otelini İstanbul’da açan Shangri-La Hotels and Resorts, Asya kültürünün zarif dokunuşlarıyla tasarlanan, üstün servis kalitesi ve konukseverlik anlayışıyla, muhteşem bir Boğaz manzarasına açılan konumuyla konaklama sektörüne farklı bir boyut getiriyor.


Beşiktaş’taki eski tütün deposunun yerinde yapılan yeni binada açılan Shangri-La Bosphorus, İstanbul’da lüks konaklamanın yeni adresi olacak. Mekanik tasarımını DETAY Mühendislik’in ve mekanik müteahhitliğini ANEL Mekanik’in yaptığı Shangri-La Bosphorus İstanbul, büyüklükleri 42 ile 60 m² arasında değişen 169 deluxe oda ve 80m²’den başlayan 17 süit olmak üzere toplam 186 odaya sahip. Asya mimarisini yalın ve sofistike çizgilerinin modernize edildiği tesisin, geniş ve ferah odaları, yüksek teknolojili ürünlerle donatılmış durumda.

Tesisin Boğaz manzarasına sahip ana restoranı başta Japon, Güneydoğu Asya, Akdeniz ve Türk mutfağı olmak üzere dünya mutfağının seçkin tatlarını sunuyor. Shang Palace. Restoranda Çinli şeflerinin hazırladığı “ördek fırınları”nda özel olarak hazırlanan “Pekin Ördeği” ve Çin mantısı “Dim Sum” alternatifleri yer alıyor.

Lobi katında yer alan Lobby Lounge’da ise 100’den fazla Çin çayı, Çin’den özel olarak getirtilen “Kung-Fu tea master” tarafından özel bir gösteri ile servis ediliyor. Sichuan opera dansından maskeli bir dans gösterisinin de sergilendiği Lobby Lounge’da ayrıca klasik müzikten caza, gün boyunca canlı müzik performansları gerçekleştiriliyor.

Tesiste, Avrupa’da ilk kez İstanbul’da açılan Shangri-La Hotels and Resorts’un kendi markası CHI, The Spa da yer alıyor. CHI, The Spa, Uzakdoğu masajlarının iyileştirici etkisini sunuyor.

Shangri-La Bosphorus, İstanbul’un bin kişi kapasiteli balo salonu, yaklaşık 6 metrelik yüksek tavanı ile de dikkat çekiyor. Sosyal etkinlik ve davetlerin yanı sıra her etkinliğin yapabileceği balo salonu, direkt girişi ile lojistik açıdan da büyük bir kolaylık sunuyor.

Tesis ayrıca son teknoloji ile donatılmış farklı kapasitelerdeki 11 toplantı odası, cam tavanlı atrium yapıdaki fuaye alanı ile toplantı, kutlama, kokteyl gibi tüm organizasyonlar için hizmet veriyor.

Merkezi Hong Kong’da bulunan ve Asya-Pasifik bölgesinin en önemli otel zinciri olarak kabul edilen Shangri-La’nın 1971’de Singapur’da başlayan hikayesi günümüzde en son İstanbul’un da eklenmesiyle dünyada 19 ülkedeki 78 oteli ve 30 binden fazla yatak kapasitesi ile sürüyor.
Shangri-La Bosphoros otelinin misafrlerine sunduğu mükemmel ortamların konforunun eksiksiz sağlanmasında en önemli etkenlerden biri olan, iç ortamlarda mevsimine göre uygun sıcaklık ve nem sağlayan, ortamı taze hava ile besleyerek sağlıklı bir hava sunan hava koşullandırma sisteminin en önemli bileşenlerinden biri olan su soğutma grubu olarak Carrier 30XW serisi yeni nesil vidalı kompresörlü, su soğutmalı Aquaforce su soğutucuları görev yapıyor.


Aquaforce 30 XW Su Soğutmalı Soğutma Grubu
Mevcut enerji standartlarını aşmak için tasarlanmış Aquaforce soğutma grupları işletme açısından artık daha ekonomik hale geldi. Su soğutmalı soğutma grupları için Eurovent Enerji Verimlilik Sınıflandırması A klasmanında tam yükte 5.1 EER değeri aranırken Aquaforce soğutma grupları bu değeri aşarak 6.2’ye varan EER değerlerine ulaşabiliyor.

Aquaforce soğutma grupları tesislerin sınırlı kullanımı durumunda çalıştıklarında parçalı yük performanslarında da yüksek verime sahip. Eurovent Sezonsal Enerji Verimlilik Oranı’nda (ESEER) Aquaforce soğutma grupları 8.1’e varan parçalı yük verimine sahip.

En Uygun Şekilde Tasarlanmış Isı Değiştiricisi
Aquaforce 30XW soğutma gruplarında sıvı ve soğutucu akışkan arasında maksimum enerji transferi için yüzer tip ısı değiştiricisi kullanılıyor. Soğutucu akışkan dağıtım sistemi ile tüp ve bölme yerleşimi su ve soğutucu akışkan yüzey performanslarını optimize ediyor.
Yüksek Performans İçin Ekonomi Çevrimi
Aquaforce 30XW soğutma grupları, soğutma kapasitesi ve işletme verimliliğini artıran elektronik genleşme aygıtlı bir ekonomizöre sahip.

Esnek Ve Güvenli Sıkıştırma
Gerekli enerji verimlilik seviyesine ulaşmak için Aquaforce soğutma grupları Carrier’ın ikiz-vidalı kompresör gelişimindeki uzun tecrübelerinin ürünü olan yeni jenerasyon 06T vidalı kompresörleri ile çalıştırılıyor.
Kompresör su soğutmalı soğutma grubu işletmesi için optimize edilen yüksek verimli motorla çalışıyor. Rotor uzun ömürlü dönel yataklarda çalışan ve değişken kayar vana kapasite kontrollü R134A işletimi için son teknoloji lob tasarımına sahip.

Az Yer Kaplama
Soğutma grubu seçerken en önemli kriterlerden biri de cihazın boyutlarıdır. Mekanik odaların gelir olarak bir getirisi olmadığı için mimarlar bu alanları mümkün olabildiğince küçük tasarlar. Aquaforce soğutma grupları az yer kaplayan ebatları ile bu tasarım kriterlerine birebir uyuyor.
Cihazın bileşenlerinin yerleşimi yapılacağı zaman cihazın boyutlarını küçülterek daha iyi idare ve montaj esnekliği sağlamak ve kritik parçalara hızlı ve kolay erişimi sağlayarak bakımı kolaylaştırmak ana amaçlar.
Yenileme çalışmaları yaparken cihazların yenisi ile değişiminin ek maliyet ve ek iş getirmemesi önemli bir kriterdir. 1 m’den az genişliği 1 MW’tan daha fazla soğutma kapasitesi ile Aquaforce 30XW soğutma grupları standart bir mekanik oda kapısından kolayca sığabilir.

Adaptasyon Yeteneği
Aquaforce soğutma grupları farklı seçenekli fabrikada monte edilebilen opsiyonları ile özel şartları olan uygulamalara kolaylıkla cevap verir:

- Su bağlantı yönlerini değiştirme:
Fabrikada gerekli ufak değişikleri yapmak şantiyede cihaz montajı sırasında oluşabilecek zaman kaybını ve gereksiz malzeme sarfiyatını önler.

- Tek ve çift güç beslemesi:
Cihazlar daha kolay ve hızlı montaj için sahadaki elektrik besleme tipleri ile uyuşabilecek şekilde tasarlanabilir.

- Parçalara ayrılmış teslimat:
Cihazlar dar kapılı mekanik odalarda montajı kolaylaştırmak için birkaç parçaya ayrılmış olarak da teslim edilebilir.
Yeni jenerasyon Aquaforce vidalı kompresörlü soğutma grupları ile Carrier bütün montaj ihtiyaçlarına cevap verebilir. Yüksek performans ve yüksek kalitede servis Carrier’ı her zaman güvenilecek partner yapıyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır