Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Lojmanlarında VRF Sistemi

ODTÜ, Türkiye’deki seçkin konumu ve uluslararası düzeyde kazandığı saygınlığın sonucu olarak, 2000 yılında TC ve KKTC hükümeti tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir kampüs kurmak üzere davet edilmişti. Aynı yıl imzalanan protokol ile inşaatına başlanan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, TC devleti tarafından finanse edilen büyük ölçekli ve olağandışı bir yükseköğretim projesidir.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde, 2003-2004 akademik yılında bir, 2004-2005 akademik yılında ise altı lisans programına öğrenci kabul edildi. Eğitim-öğretime ODTÜ Ankara Kampüsü’nde başlayan bu programlar, sekiz lisans programına yeni öğrencilerin alındığı 2005-2006 Akademik Yılı’nın başında ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’ne taşındı.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, Lefkoşa kentinin 50 km batısında, 12.000 nüfuslu Güzelyurt kentinin 6 km. kuzeyinde yer alan Kalkanlı bölgesinde, 3000 dönümlük bir arazi üzerinde kuruldu. Yüksek teknolojiye dayalı altyapısı, en modern eğitim binaları ve laboratuvarları, zengin yaşam, spor ve kültür tesisleri, yeşil alanları ve örnek mimarisi ile kampüs, nitelikli bir eğitim-öğrenim ortamı için her türlü olanağı sağlıyor. Kampus, engelli öğrencilere potansiyellerinin tümünü kullanabilecekleri bütün imkanları sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. İngilizce eğitim verilen ODTÜ Kıbrıs’ta her yıl açılacak yeni programlarla 2015 itibariyle 6000 öğrencinin eğitim görmesi hedefleniyor.

Öğrencilerine entelektüel açıdan yönlendirici, kültürel açıdan zengin ve çağdaş konfora sahip bir kampus yaşamı sunmaya hazırlanan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, modern ve uluslararası standartlarda eğitim öğretim için örnek bir yerleşkeye sahip.

TC ve KKTC hükümetlerinin bu iddialı ve prestijli projesinde ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü personel lojmanlarında hava koşullandırma işlemi için General VRF sistemi tercih edildi. Büyük ölçekli uygulamada lojmanlara yerleştirilen 27 adet 10 HP, 29 adet 8 HP ve 36 adet 6 HP olmak üzere toplam 92 adet dış ünite ile sağlanan 718 HP kapasite ile toplam 472 adet iç ünite besleniyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır