Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Gloria Sports Arena’nın Tercihi Yüksek Verimli Carrier

Carrier marka yüksek verimli yeni seri 3 vidalı kompresörlü soğutma grubu kullanılan Gloria Sports Arena, LEED (Leadership in Energy and Efficiency Design / Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Gold sertifikasına layık görüldü.

Carrier marka yüksek verimli yeni seri 3 vidalı kompresörlü soğutma grubu kullanılan Gloria Sports Arena, LEED (Leadership in Energy and Efficiency Design / Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Gold sertifikasına layık görüldü.

LEED Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilmiş çevreye duyarlı yapı sertifikasıdır. LEED, dünyada en yaygın, en güvenilir ve en geçerli “Yeşil Bina Sertifika Sistemi”dir. Amacı, insana ve doğaya saygılı yeşil binalar ve yerleşkeler yaratarak dünyamızın daha yaşanabilir olmasını sağlamaktır. Antalya Belek’te bulunan Özaltın Holding’e ait olan Gloria Sports Arena;

• 35.000 m²’lik açık alan tesislerine, 5.800 m²’lik su sporları tesislerine ve 6.800 m²’lik kapalı alan tesislerine,

• Bölünebilen spor salonlarından, 6 adet havuza, çim hokeyi sahasından, futbol sahalarına,

• 50’den farklı spor branşı spor ile spor kulüplerine, profesyonel ve amatör sporcular için antrenman ve kamp imkânlarına,

• Toplantı, seminer odaları ve ofislere

• Restoranı, spor barı, lobisi ve muhteşem stadyum manzarası sergileyen geniş terasa, • Sporcu Sağlığı ve Performans merkezi ile beraber tıbbi uygulamalara yönelik olarak Cryo- therapyve Hydroworks gibi performans analizi, spor yaralanmalarının tanısı, tedavisi ve rehabilitasyon sırasında yapılabilecek programlar ve ekipmanlara sahiptir.

Projenin LEED’e layık görülen başlıca özellikleri aşağıdaki gibidir;

- Enerji tüketimi: ASHRAE 90.1-2007 tarafından tarif edilen bir referans binaya göre %26 daha az enerji tüketimi sağlanmaktadır.

- Yenilebilir Enerji: Bina toplam enerji tüketiminin yaklaşık %5’i yenilenebilir enerji ile karşılanmaktadır.

- Su tüketimi: Referans binaya göre yaklaşık %35 daha az su tüketimi sağlanmaktadır.

Mekanik tesisat tasarım ve müşavirlik hizmetleri, FNP Filiz - Nail Pehlivan Mekanik Tesisat Sistemleri Mühendislik Müşavirlik Ticaret Ltd. Şti., LEED danışmanlığı ise Mimta Mimarlık tarafından yapılan projede; proje ve danışmanlık kapsamında ısıtma soğutma havalandırmada dünya lideri klimanın mucidi Carrier markası tercih edildi.

Ozona sıfır zararlı ve dünya klasının üzerinde enerji verimliliği sağlayan frekans invertörlü vidalı kompresörleri ile su soğutmalı 23XRV soğutma grupları, bakım ve işletme bakımlarının azlığı konusunda da sınıfında liderdir.

Sadece 3 hareketli parçası sayesinde çok sessizdir. Verimi rakipsizdir ve kompresör yapısı sayesinde “surge” riski bulunmamaktadır. Geniş kapasite aralığına sahip 23XRV soğutma gruplarımız bir ömür verim ve güven vermesi için tasarlandı.

Proje kapsamında üstün Carrier teknolojisi ile 4 adet 23XRV soğutma grubu ve Alarko Carrier güveni tercih edildi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır