Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler E-Ticaret Destek AlarkoCarrier+ Alarko Sözlük İletişim
Tüketici Destek Yararlı Bilgiler Ürün Seçimi Fiyat Listesi Yayın Talebi E-Tahsilat
Menu
TR
EN
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek
Kurumsal

Garanti BBVA Teknopark’ın İklimlendirme Tercihi Carrier Oldu

Garanti BBVA markalı kurumlara teknolojik altyapı hizmetleri sunan Garanti  BBVA Teknoloji’nin Pendik’teki kampüsünde klima sistemleri ve veri merkezi soğutması için Carrier soğutma grupları tercih edildi.


Garanti BBVA Teknopark kampüsü, gerçek zamanlı ve kesintisiz sistem kaynağı sağlamaya yönelik teknolojik mimariye, milyonlarca online işlemi gerçekleştirebilen altyapıya ve tüm sistemin 7/24 kusursuz işlerliği için operasyonel kontrol sistemine sahip. 

Kampüste, Carrier markasının yüksek güvenilirlik ve performans için olağanüstü dayanıklılık testlerinden geçmiş özel kondenser koruyucu kaplaması ile 9 adet Carrier Hava Soğutmalı Kondenserli Su Soğutma Grubu 30 XA 1702 ve %100 kapasiteye “en hızlı” erişim opsiyonu ile 4 adet Carrier Su Soğutmalı Kondenserli Su Soğutma Grubu 30 XW V 1150 kullanıldı.

Mekanik elektrik işleri Arma Elektropanç tarafından, mekanik proje tasarımı ise Rota Engineering Ltd. tarafından yapılan projede ayrıca düşük işletme maliyeti ile verimliliği arttıran, binaların enerji tüketimini ve karbondioksit emisyonunu azaltarak çevreci bir çözüm sağlayan Carrier Su Soğutmalı Kondenserli Su Soğutma Grubu tercih edildi.Soğutma gruplarının kontrol otomasyonu olarak kullanıcı dostu Automated Logic ile sağlandı. 

Bu sayede değişken soğutma ihtiyacına göre, farklı yüklerde de yüksek verimli çalışma sağlanması hedeflendi. Tesisin soğutma enerjisinden tasarruf edebilmesi için serbest soğutmadan (free cooling) faydalanılması planlandı. 

Böylelikle soğutma grupları çalıştırılmadan ek ısı değiştiricileri kullanılarak veya aynı anda soğutma grupları ile birlikte kısmi yüklerde çalıştırılarak daha az elektrik enerjisi tüketilmesi amaçlandı.

Proje hakkında bilgi veren Alarko Carrier Sistem Satış yetkilileri, “Özellikle veri merkezleri içeren teknoloji üslerinde, en önemli maliyetlerin başında gelen soğutma enerji giderlerinin azaltılması ve daha çevreci bir yaklaşım benimsenmesi gerekiyor. Bu sebeple tasarruflu altyapı sistemleri tüm veri merkezlerinde yaygınlaşmaya başlıyor. Yapılan araştırmalar veri merkezlerinin elektrik giderlerinin en az yüzde 40’ının soğutma sistemlerinden kaynaklandığını gösteriyor. Garanti BBVA Teknopark’ta kullandığımız Carrier markalı soğutma grupları ile üstün verimlilik sağlıyor, aynı zamanda çevreye olan etkilerini en aza indirgemelerine destek oluyoruz” diye bilgi verdi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır