Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Carrier Cihaz ve Sistemleri Ermenistan’da 1840 Metre Yükseklikteki Taskhadzor Kayak Merkezi’nde

Marriott Otel Grubu’nun Ermenistan’ın Teghenis Dağı’nın doğu yamacında, deniz seviyesinden 1840 metre yükseklikte muhteşem manzaralı güzel bir köy olan Taskhadzor’da gerçekleştirdiği süper lüks otel tüm bölge için önem taşıyor; çünkü burası kayak ve kış sporları merkezi.

1968 yılında Sovyetler Birliği Ana Spor Merkezi Meksika Yaz Olimpik Oyunları’na hazırlık için Taskhadzor’u seçmiş; çünkü burası olimpiyatların yapılacağı Meksika’daki bölge ile aynı yükseklikteymiş. Daha sonra burada izci kampları, yöneticiler için büyük dinlenme evleri yapılmış. 1972 yılında Teghenis Dağı’nda tepesine çıkan finüküler bir sistem kurulmuş. Bölge böylece kayakçılara da hizmet vermeye başlamış.

Dağların sessiz köyü Taskhadzor’un kaderi 1988 yılında eski Sovyet yönetimi tarafından Kış Olimpiyatları için sporcuların eğitim merkezi olarak seçilince değişmiş. Olimpiyat eğitimi bittikten sonra köy bir kayak merkezi olarak dikkati çekmiş ve bu yönde gelişmiş. Yabancı ziyaretçi çekmek için ilk tesisler yapılmış. Sovyet yönetimi sona erdikten sonra gelişme daha da hızlanmış. Yeni telesiyejler kurulmuş ve yeni pistler açılmış. Başkent Erivan’a yakın oluşu, havayolu ve karayolundan erişim olanağı, altyapıların tamamlanması, uzun kar sezonu, başlangıç, orta ve uzman seviyelerinde her türlü kayakçılar için seçeneklerin bulunması bölgenin tüm Güney Kafkasya’da tanınmasını sağlamış. Sovyet döneminden kalma dinlenme evlerinin yerini lüks oteller almaya başlamış.

Şu sıralarda Taskhadzor heyecan verici bir dönüşümü daha yaşıyor. Özelleştirilen ve ARMRUSGASPROM CJSC firmasının mal sahibi olduğu eski Sovyet dağ misafirhanesi Marriott Grup tarafından 5 yıldızlı bir süper lüks otel haline dönüştürülüyor. Yatırım Gazprom firmasının prestij projesi olarak sunuluyor.

Marriott Tsakhkadzor Dağ Oteli’nin bölgenin gelişiminde ve değişik ülkelere açılmasında önemli bir rol oynayacağı belirtiliyor. İnşaatına Mart 2011’de başlanan otelin Nisan 2012’de tamamlanması hedefleniyor.

Merkez ofisi İstanbul’da olan Majak firması projenin tasarımı ve otelin Marriott zincirine bağlanması konusunda etkili olmuş, inşaat ve iç mimaride kullanılacak malzemelerin, Türkiye’deki seçkin firmalardan tedarik edilmesini sağlamıştır.

Projeye göre otelde toplam 100 oda, 370 kişilik 2 ana restaurant, 60 kişilik kafe, toplantı ve balo salonları, spor salonları ve spa, eğlence merkezi ve ayrıca bir “casino” bulunuyor.

Otelin hava koşullandırma sistemlerinde Alarko Carrier ürünleri tercih edildi. Proje kapsamında 1 adet 30XA model hava soğutmalı soğutma grubu, 9 adet 30RB model hava soğutmalı soğutma grubu ve toplam 301 adet 42N, 42GW, 42 DW model fan coil temin edildi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır