Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda “12 Dev Adam”ı Hava Koşullandırmanın “Dev”i Carrier Serinletiyor

28 Ağustos – 12 Eylül 2010 tarihleri arasında ülkemizde düzenlenen 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası için, Türkiye’nin de yer aldığı “C Grubu”nun maçlarının oynandığı Ankara Arena Spor Salonu’nda, “dünyanın” devleri ve “12 Dev Adam”ımız maçlarını “hava koşullandırmanın dev”i Carrier’ın cihazları ile sağlanan mükemmel bir “havada” yapıyor ve milli takımımızı desteklemek için gelen sporseverler bu “konforlu ve serin” ortamda heyecanlarını daha “sıcak” bir şekilde ortaya koyabiliyor.

63 dönümlük arazi üzerine konumlandırılan, 55 bin m² kullanılabilir alana, 34 bin m²’lik ana spor salonuna, localar ve engelli sporseverler için ayrılan yerlerle birlikte 11.100 kişi seyirci kapasitesine sahip olan Ankara Arena, İstanbul’daki Abdi İpekçi Spor Salonu’ndan sonra Türkiye’nin ikinci büyük spor salonu.

FIBA tarafından övgüyle söz edilen bu dev tesiste idari bölümler, soyunma odaları, 1100 m² antrenman salonu, 200 kişilik bilgisayarlı basın odası, basın toplantı salonu ve basın tribünü de bulunuyor.

Salon, Ankara’nın merkezinde, gar binasının karşısında. Otobüs, metro, banliyö treni gibi toplu ulaşım araçlarına kolaylıkla ulaşmak mümkün. Ayrıca 545’i kapalı olmak üzere toplam 1100 araçlık otoparka sahip.

Salon çok amaçlı olarak planlanmış; basketbol dışında voleybol, tenis, buz hokeyi ve hoks gibi spor organizasyonlarına da ev sahipliği yapabilecek.

Spor organizasyonlarının dışında konser, kongre gibi sosyal ve kültürel etkinliklerin de düzenleneceği sosyal bir kent merkezi olarak da hizmet verebilecek. Aynı zamanda tüm binaya ulaşımı sağlayan merdiven ve farklı kotlarda oluşturulan terasları, açık ve kapalı mekanları ile kentin sosyal yaşamının bir uzantısı olması da amaçlanmış.

Milli takımımızın maçlarının biletleri çok önceden tükendiği için salon dışına yayın yapan 2 dev ekran kuruldu. Böylece şampiyona sırasında Ankara Arena’nın içinde değil dışında da büyük heyecan yaşanıyor.

İnşaatına 17 Haziran 2009’da başlanan ve yaklaşık 65 milyon TL’ye mal olan “Ankara Arena”nın GMD Mühendislik tarafından projelendirilen hava koşullandırma sisteminde, 1 adet serbest sogutma (free cooling) opsiyonlu Carrier 30XA1002, 1 adet Carrier 30XA1102 vidalı soğutma grubu, Alarko marka MKD serisi 100 fan coil unitesi, Gebze’de üretilen Carrier 39HQ modeli 30 klima santralı ve hücreli aspirator kullanılıyor.

Hava Soğutmalı Su Soğutma Grubu
Zorlayıcı Bir Faktör: 3,15 EER
Zorlamayan Bir Faktör: 94 DB(A)

Yeni Jenerasyon 06T Vidalı Kompresör

Carrier’in ikiz rotorlu vidalı kompresörlerinin geliştirilmiş modeli olan, büyük boyutlu silindirle donatılmış 06T vidalı kompresörler, maksimum yükte bile güvenilirdir. Yağ basıncı ile kontrol edilen değişken kontrollü vana, değişken soğutma kapasitesine ve kompresörün optimum soğutma kapasitesini ayarlamasına izin verir; sabit sıcaklıkta su beslemesi sağlanır. Kompresör soğutucu devresindeki dolaşımın yağ miktarını azaltan ve daha sessiz çalışma için basma gazı titreşimlerini önemli ölçüde düşüren ayrı bir yağ seperatörüne sahiptir.

Tamamı Alüminyum Mikro-Kanallı Isı Değiştirici (MCHX)

Yıllardır otomobil ve havacılık endüstrisinde kullanılan mikro kanallı ısı değiştirici (MCHX) teknolojisi Aquaforce ünitesine uygulandı. Tamamen alüminyumdan yapılan ısı değiştiricide, geleneksel ısı değiştiricilerinde iki farklı metalin (bakır ve alüminyum) birbirleri ile temas ettiğinde meydana gelen galvanik akımı önlenir ve korozyon direnci önemli ölçüde arttırılır. MCHX ısı değiştiricileri geleneksel bataryadan yaklaşık %10 daha fazla verimlidir ve soğutma grubunda kullanılan soğutucu akışkan miktarının %30 oranında azaltılmasını sağlar. Çok ince olan MCHX hava basıncı kayıplarını %50 oranında azaltır.

Tümünü Temizle
Karşılaştır