Pepsico’nun Manisa’daki Yeni Fabrikası İçin, Alarko Carrier’ın Ürünleri Tercih Edildi

2017

PepsiCo’nun Manisa’da faaliyete geçmesi planlanan Türkiye’deki 6’ncı üretim tesisinin iklimlendirme sistemi için Alarko Carrier ürünleri tercih edildi. Projede, Alarko Carrier’ın 2 adet soğutma grubu, 27 adet akıllı klima santralı, 104 adet fancoil ve bina yönetim sistemi yer alıyor.

Proje kapsamında Alarko Carrier Gebze fabrikasında üretilen enerji verimliliği yüksek, korozyon direncine sahip, modüler yapıda, yüksek parça kaliteli, bakımı kolay ve çevre dostu 39HQ klima santrali tercih edildi. Ürün, güç ve kontrol panosunun birleştirilerek modüler bir şekilde santral üzerine monte edilmesiyle fark yarattı.

Alarko Carrier mühendisleri tarafından her bir santral için ayrı ayrı tasarlanan panolar, kontrol ve güç ekipmanlarını içerisinde barındırıyor. Bu sayede ana ve alt yüklenici firmalar mekanik ve elektrik koordinasyonu konusunda büyük bir iş yükünden kurtularak, Alarko Carrier’ın tecrübe ve birikimlerinden faydalanabiliyor.

UTC grubuna bağlı Automated Logic marka kontrolörlerin kullanıldığı panolar, WebCTRL yazılımıyla izlenerek kontrol ediliyor, sınırsız sayıda kullanıcı, hiçbir ek yazılım gerekmeksizin PC, akıllı telefon ve tablet üzerinden sisteme erişebiliyor. Windows, Linux ve MacOS gibi birçok işletim sistemini de destekleyen WebCTRL yazılımı, dinamik ve interaktif grafikleriyle kolay yönetilebilir bir müşteri deneyimi sunuyor.

Mekanik tesisat ve endüstriyel tesisat uygulamalarında yaklaşık 25 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan işin mekanik alt yüklenicisi Meser firması tarafından bu büyük yatırımda 2 adet soğutma grubu, 27 adet akıllı klima santrali, 104 adet fancoil ve Bina Yönetim Sistemi seçilirken kalitesine ve tecrübesine güvenilen Alarko Carrier ürünleri tercih edildi.

Projede, enerji verimliliği ve çalışma ses seviyesi bakımından günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan 2 adet 30XA0904A vidalı kompresörlü hava soğutmalı su soğutma grubu bulunuyor. Bugün var olan en iyi teknolojiyi kullanan soğutma grubu, Alüminyum mikrokanallı ısı değiştiriciler (MCHX), dokunmatik Touch Pilot kontrol sistemi, değişken kapasite valfli ikiz rotorlu vidalı kompresörler, R134a soğutucu akışkan, kompozit malzemeden yapılmış düşük-sesli 4. jenerasyon Flying Bird fanları ile göze çarpıyor.

Fabrika içerisinde bulunan 104 adet Carrier 42GW serisi kaset tipi fan-coil, hafif ve kolay montajı, ultra sessiz Carrier santrifüj fan tasarımı, kolay filtre temizliği ve şık hava giriş menfeziyle her türlü oda dekoruna uyumlu olarak hizmet veriyor. Bina içerisinde bulunan tüm fancoiller, WebCTRL bina yönetim yazılımıyla izlenerek kontrol ediliyor, bu sayede enerji verimliliği ve konfor kalitesi yüksek bir fabrika ortamı sağlanıyor.

35 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 14 futbol sahası büyüklüğündeki 100 bin metrekarelik alana kurulacak olan PepsiCo Manisa Fabrikası, “Yalın Üretim” uygulamalarına göre tasarlanacak ilk fabrika olma özelliğini taşıyor. Bu uygulamalar patates işleme noktasından ürün sevkiyat noktasına kadar çeşitli yenilikleri de kapsıyor. Fabrika farklı tip patates depolama alanı, üretim ve paketleme tesisleri, ofis alanı ve ürün deposunu içeriyor.

Hoşgeldiniz!

Üye olduğunuz e-posta ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

captcha
Beni hatırla

veya

Hoşgeldiniz!

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Size özel fırsatları görmek için bu bilgileri de doldurabilirsiniz.

captchaBeni hatırla

veya

Şifre Yenileme

Şifre yenileme bağlantısı gönderebilmemiz için e-posta adresinize ihtiyacımız var.

Tebrikler

Şifre yenileme bağlantısı adresine gönderilmiştir.

Şifre Yenileme

Lütfen yeni oluşturacağınız şifreyi giriniz.

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, 1 küçük harf, 1 büyük harf, 1 özel karakter içermelidir.

Tebrikler
şifreniz başarıyla değiştirildi!

Şimdi güvenliğiniz için lütfen yeni şifreniz ile tekrar giriş yapınız.