Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcı Başvuru Formu Yetkili Servis Başvuru Formu
Menu
TR
EN
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek
Kurumsal

Faaliyetler

1954 yılında kurulan, ısıtma, soğutma ve su basınçlandırma alanlarında faaliyet gösteren Alarko Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1998 yılında, alanında dünyanın lider kuruluşu Carrier ile eşit oranda ortaklığa girdi ve şirketin adı Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi.

Teknolojisini yenileyen, dış pazarlara erişim olanaklarını ve rekabet gücünü arttıran Alarko Carrrier’ın ana faaliyet konuları:

Endüstriyel Alanda

Araştırma Geliştirme

Alarko Carrier Gebze kompleksinde, Carrier’ın bağlı bulunduğu üst grup UTC’nin tüm bölgelerinde uygulanan ACE (Achieving Competitive Excellence – Mükemmel Rekabet Gücüne Ulaşmak) projesi uygulanıyor. Üretim Tesislerinde üretilen ürünleri sürekli geliştirmek amacıyla, Test ve Ar-Ge Merkezinde Üniversiteler ve TÜBİTAK ile ortak çalışmalar yürütülüyor. Ayrıca Carrier’dan yapılan teknoloji transferleri ile de ürünlerde önemli geliştirmeler yapılıyor.

Alarko Carrier’ın 12 Mart 2008 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan, 5746 sayılı “Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun” çerçevesinde sağlanan teşvik ve muafiyetlerden yararlanmak üzere yaptığı Ar-Ge Merkezi başvurusu, bu Kanunun 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama ve Denetim Yönetmeliği"nin 14 üncü maddesi hükümleri çerçevesinde oluşturulan “Değerlendirme ve Denetim Komisyonu” tarafından incelenmiş ve komisyonun 27.04.2012 tarihli toplantısında kabul edilerek Alarko Carrier'a “Ar-Ge Merkezi Belgesi” verilmesi uygun bulunmuştur.

Üretim

Gebze Ana Üretim Tesisleri
Alarko Carrier Gebze Kompleksi, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 60.000 m² alanda kurulu, 20.000 m² kapalı üretim alanı, 2.000 m² ofisleri, 2.000 m² test ve araştırma geliştirme binası ile sosyal ve eğitim tesislerinden olusan modern bir komplekstir. Bu üretim tesisinde merkezi klima alanında; klima santrallari, çatı tipi klimalar, ısıtma ve soğutma bataryaları, ısıtma alanında; konvansiyonel ve yoğuşmalı kombiler, motorin, ağır yağ ve gaz brülörleri; su basınçlandırma alanında; dalgıç pompalar ve motorları, sirkülasyon pompaları ve hidroforların üretimi yapılıyor.

Üretim tesislerinde, Carrier’in bağlı bulunduğu UTC’nin tüm bölgelerinde uygulanan ACE (Achieving Competitive Excellence – Mükemmel Rekabet Gücüne Ulasmak) kalite yönetim sistemi uygulanıyor. Ürünleri sürekli geliştirmek amacıyla, Test ve Ar-Ge Tesisleri’nde üniversiteler ve TÜBİTAK ile ortak çalışmalar yapılıyor. Ayrıca Carrier’dan yapılan teknoloji transferleri ile de ürünlerde önemli gelişme sağlanıyor.


Dudullu Radyatör Üretim Tesisi
Dudullu Organize Sanayi Bölgesi'nde 18.000 m²'lik alanda kurulu olan, 12.000 m² kapalı alanı bulunan Dudullu Radyatör Üretim Tesisisi'nde, yurtiçi ve yurtdışı pazarlar için panel radyatör üretiliyor.

Ticaret ve Pazarlama Alanları

Pazarlama ve Satış

Ürün Pazarlama ve Satışı
Ürün satışı, Alarko'nun ürettiklerinin dışında çelik ve dökme dilimli kazanlar, split klimalar, hava apareyleri, boyler, genleşme tankı, soğutma grupları, fancoil cihazları, otomatik kontrol cihazları, kanal ekipmanları, nemlendiriciler, soğuk oda cihazları, ameliyathane klimaları, garaj havalandırma fanları, radyatör vanaları, termostatik vanalar ve ısı pay ölçerler gibi işbirliği yaptığımız firmalardan temin ettiğimiz tamamlayıcı ürünleri kapsıyor.

Alarko Carrier, bir dünya markası olan Carrier'in bireysel, ticari ve endüstriyel alanlarda bütün klima modellerini kapsayan ürünlerini Türkiye pazarında tam seri olarak sunuyor. Alarko Carrier ortaklığından sonra Carrier ürünlerinin Türkiye pazarındaki payı giderek artıyor. Carrier urünlerinin tüm Türkiye'de yaygınlastırılması programı aşamalı olarak uygulanıyor. Aynı şekilde, tüm yetkili servislerin Carrier urünlerine hizmet verebilmesi için gerekli çalışmalar devam ediyor.

Bürolar ve Yetkili Satıcılar
Alarko Carrier'in bireysel ve ticari kullanıma yönelik pazarlama ve satış faaliyetleri, Genel Yönetim Merkezi'nin yönetim ve koordinasyonunda, coğrafi olarak bütün Türkiye'yi kapsayan İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya bürolarındaki Ürün Satış Birimleri tarafından, ülke çapında proje ve teknik uygulama da yapabilen yaklaşık 300 Yetkili Satıcı aracılığıyla yürütülüyor. Doğalgazlı cihazlar ise konularında uzman ve deneyimli yetkili satıcılar tarafından satılıyor ve montajı yapılıyor.


Yurtiçi Fuarlar
Alarko Carrier, ürünlerini tanıtmak amacıyla yurtiçinde ve dışında sektörel, bölgesel ve yerel fuarlara katılıyor.

Mühendislik ve Proje Hizmetleri, Sistem Satışları

Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri


Binalarda Enerji Verimliliğini Üst Düzeye Taşıyan Çevreye Duyarlı Çözümler Sunuyoruz!
İleri teknolojiye sahip doğa dostu ürünleri; soğutma, sıtma, hava koşullandırma, bina otomasyon sistemlerinde 50 yılı aşkın bilgi birikimi, tecrübesi ve uzman kadrosu ile enerji verimliliği konusunda sektörde öncülük yapan Alarko Carrier; Türkiye'de Enerji Verimliliği Danışmanlığı yetkisi alan ilk şirketlerden birisidir.
Hizmette kalite ve müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan Alarko Carrier bir Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi olarak, kanun ve yönetmelikler çerçevesinde konusunda uzman sertifikalı mühendisleri ve çözüm ortakları ile hizmet ve ticari amaçlı mevcut binalarda;

Soğutma, ısıtma, havalandırma, iklimlendirme, sıhhi sıcak su, aydınlatma, otomasyon, elektrik sistemleri, yalıtım ve yenilenebilir enerji gibi konuları kapsayan enerji danışmanlığı faaliyetlerini yürütür,

Enerji etüdleri yapar ve bu etüdlerin sonucunda rapodanan önlemler için verimlilik artırıcı projeler hazırlar,

Uygulama çalışmalarına taahhütlü veya taahhütsüz destek verir.

 

Bina Otomasyon Sistemleri – CARRIER - ALC

Yaygın olan Bina Otomasyon Sistemlerinde sadece enerji tüketimi göz önüne alınır. Alarko Carrier Bina Otomasyon Sistemleri ise enerji tüketiminin yanısıra içerde yaşayan insanların konfor seviyesini de ölçülebilir hale getirir. Yeşil bina olmanın ön koşullarından birisi de ölçülebilirliktir. Yaygın, hemen hemen her türlü haberleşme sistemini destekleyen Bina Otomasyon Sistemleri, tüm teknolojik cihazlarlarla heberleşme ve kontrol olanağı sağlar.

Alarko Carrier, United Technologies Grubu bünyesine yer alan Automated Logic firmasının otomasyon ürünlerini kullanmaktadır. Automated Logic, Bina Otomasyon Sisteminin bir biriyle uyumlu olması gereken tüm donanım ürünlerini ve yazılımlarını üretmektedir. Sensör, vana ve damper motoru gibi saha cihazlarında ise her ülkede o ülkenin en uygun ürünleri kullanılmaktadır. Alarko Carrier 40 yıldır, Siemens vana ve damper motorları ile sensörlerini saha elemanları olarak kullanmaktadır. Ayrıca pek çok üreticin kendi logolarıyla kullandığı Greystone ürünleri ve ABB frekans inverterlerini de portföyünde bulundurmaktadır.

Automated Logic, terör saldırısında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi binalarının yerine yapılan dört yeni gökdelenin üçünde kullanılmaktadır. Avrupa’daki en yüksek bina olan “The Shard” da Automated Logic tarafından kontrol edilmektedir. Yine Avrupa’nın en yüksek binalarından olan “Imperia Tower” ve Azerbaycan’ın en yüksek binası “Socar Tower”da Alarko Carrier tarafından Automated Logic ile gerçekleştirilen 300’ü aşkın projeden bazılarıdır.

 

Isıtma Giderleri Paylaştırma Hizmetleri
Kaloriferli Konutlar İstedikleri Kadar Isınıyor, Isındıkları Kadar Ödüyorlar.
Merkezi sistemle ısıtılan binalarda ısı tüketiminin konut temelinde ölçülmesi ve faturalandırılması Avrupa Birliğinde 1993 yılında, Türkiye’de ise 2007 yılında zorunlu hale getirildi. Alarko-Carrier, 2009 yılından bu yana, konusunda lider olan Techem/Almanya firmasının ileri teknoloji ürünü ölçüm cihazlarını ve Global İşletim Sistemini kullanarak Türkiye çapındaki abonelerine hatasız ölçüm ve gider paylaştırma hizmeti sunuyor.

Mevcut binalara sistemin kurulması veya yeni yapılacak binalarda sistemin projelendirilmesi konusunda doğrudan veya bayileri aracılığıyla hizmet veriyor.

Montajını yaptığı cihazların periyodik ölçümlerini ve bu değerlere dayanarak yakıt masraflarının paylaştırılmasını yetkili servisleri aracılığıyla yapıyor.

İhracatAlarko Carrier'ın Ana Üretim Tesisleri ve Radyatör Üretim Tesisi’nde üretilen panel radyatör, kombi, kat kaloriferi, dalgıç pompa ve motorları, sirkülasyon pompası, brülörler yurt dışında pazarlanıyor. Şirket bünyesindeki ihracat bölümü etkili bir tanıtım yürütüyor ve yurt dışı fuarlarına katılıyor. İhracat programında en geniş yeri tutan panel radyatörler İngiltere, Yunanistan, Rusya, Azerbaycan, Pakistan, İrlanda, Kazakistan, Gürcistan, Hırvatistan ve Hindistan'a ihraç ediliyor.


Tümünü Temizle
Karşılaştır