Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcı Başvuru Formu Yetkili Servis Başvuru Formu
Menu
TR
EN
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek
Kurumsal

Mesleki Yeterlilik Belgesi Belgelendirme Teşvikleri

Alarko Carrier ile Smart Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Sözleşmesi imzalandı.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 10UY0002-3 Makine Bakımcı, 10UY0002-4 Makine Bakımcı, 11UY0032-4 Doğal Gaz Isıtma ve Gaz Yakıcı Cihaz Servis Personeli, 11UY0031-3 Isıtma ve Doğal Gaz İç Tesisat Yapım Personeli ve 11UY0013-3 Endüstriyel Boru Montajcısı branşlarında Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır.

Alarko Carrier, Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 10UY0002-3 Makine Bakımcı, 10UY0002-4 Makine Bakımcı, 11UY0032-4 Doğal Gaz Isıtma ve Gaz Yakıcı Cihaz Servis Personeli, 11UY0031-3 Isıtma ve Doğal Gaz İç Tesisat Yapım Personeli ve 11UY0013-3 Endüstriyel Boru Montajcısı branşlarında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki işçilik kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Alarko Carrier, 10UY0002-3 Makine Bakımcı, 10UY0002-4 Makine Bakımcı, 11UY0032-4 Doğal Gaz Isıtma ve Gaz Yakıcı Cihaz Servis Personeli, 11UY0031-3 Isıtma ve Doğal Gaz İç Tesisat Yapım Personeli ve 11UY0013-3 Endüstriyel Boru Montajcısı branşında faaliyet  gösteren ustaların Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Sosyal Sorumluluk Projesi (MYK) teşvikler kapsamında, teknik servislerin ve ustaların bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Alarko Carrier, TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Smart Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için üretici sözleşmesi imzaladı.

MYK Belgelendirmesi sınavları Smart Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan adaylar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustaların 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınavda başarısız olan ustaların, ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır.

Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak  için  aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Tümünü Temizle
Karşılaştır