Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcı Başvuru Formu Yetkili Servis Başvuru Formu
Menu
TR
EN
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek
Kurumsal

Alarko Carrier Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi Verdi

Dünya’da her yıl 270 milyon iş kazası meydana gelmektedir. Ortalama her 15 saniyede 160 işçi iş kazasına maruz kalmakta ve bu işçilerden biri ölmektedir. 2009 elektrik tesislerinde meydana gelen iş kazaları incelendiğinde, kazaların % 6’sı tehlikeli durum (teknik nedenler), %17,1 tehlikeli hareketlerden (kişisel), % 74’ü tehlikeli durum ile tehlikeli hareketlerden meydana gelmektedir.

Ülkemiz, ölümle sonuçlanan iş kazaları sıralamasında dünyada üçüncü sırada, Avrupa’da ise birinci sırada bulunmaktadır.

Endüstriyel klima sektörüne hizmet veren sistem servis saha teknisyenleri soğutma grubu, rooftop, klima santrali vb cihazlara hitap eden elektrik ekipman ve panoları ile temas halinde bulunmaktadır. İş güvenliği tedbirleri alınmadan yapılacak mudahaleler çerçevesinde meydana gelebilecek küçük bir hata ya da dikkatsizlik ölümlü kazaları ya da ağır yaralanmaları beraberinde getirecektir.

Alarko Carrier, böyle bir durumla karşılaşılmaması ve iş güvenliği konusunda servis saha teknisyenlerini bilinçlendirmek için 8 Nisan 2014 tarihinde İstanbul’da, 10 Nisan 2014 tarihinde Ankara’da ve 15 Nisan 2014 tarihinde İzmir’de Kaya Eğitim Hizmetleri tarafından verilen “Elektrik Tesislerinde İş Sağlığı ve Güvenliği” servis eğitimini düzenledi. Eğitim Alarko Carrier Satış Sonrası Teknik Destek ve Eğitim bölümü tarafından organize edildi.

Eğitime, 62 Alarko Carrier servis teknisyeni ve 7 Alarko Carrier Satış Sonrası personeli katıldı. Eğitim sonrası katılımcılara eğitim sertifikası verildi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır