Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi Verdi

Dünya’da her yıl 270 milyon iş kazası meydana gelmektedir. Ortalama her 15 saniyede 160 işçi iş kazasına maruz kalmakta ve bu işçilerden biri ölmektedir. 2009 elektrik tesislerinde meydana gelen iş kazaları incelendiğinde, kazaların % 6’sı tehlikeli durum (teknik nedenler), %17,1 tehlikeli hareketlerden (kişisel), % 74’ü tehlikeli durum ile tehlikeli hareketlerden meydana gelmektedir.

Ülkemiz, ölümle sonuçlanan iş kazaları sıralamasında dünyada üçüncü sırada, Avrupa’da ise birinci sırada bulunmaktadır.

Endüstriyel klima sektörüne hizmet veren sistem servis saha teknisyenleri soğutma grubu, rooftop, klima santrali vb cihazlara hitap eden elektrik ekipman ve panoları ile temas halinde bulunmaktadır. İş güvenliği tedbirleri alınmadan yapılacak mudahaleler çerçevesinde meydana gelebilecek küçük bir hata ya da dikkatsizlik ölümlü kazaları ya da ağır yaralanmaları beraberinde getirecektir.

Alarko Carrier, böyle bir durumla karşılaşılmaması ve iş güvenliği konusunda servis saha teknisyenlerini bilinçlendirmek için 8 Nisan 2014 tarihinde İstanbul’da, 10 Nisan 2014 tarihinde Ankara’da ve 15 Nisan 2014 tarihinde İzmir’de Kaya Eğitim Hizmetleri tarafından verilen “Elektrik Tesislerinde İş Sağlığı ve Güvenliği” servis eğitimini düzenledi. Eğitim Alarko Carrier Satış Sonrası Teknik Destek ve Eğitim bölümü tarafından organize edildi.

Eğitime, 62 Alarko Carrier servis teknisyeni ve 7 Alarko Carrier Satış Sonrası personeli katıldı. Eğitim sonrası katılımcılara eğitim sertifikası verildi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır