Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

WOLF Tüm Türkiye’de... Karabük... Safranbolu... Isparta...

WOLF Karabük ve Safranbolu’da

Yoğuşmalı kombi kazan pazarında tüm Avrupa’da kalitesi ve verimliliği ile tanınan, 2011 yılında Almanya’da “Yılın Fabrikası” seçilen WOLF Türkiye pazarında da bu özellikleri ile öne çıkıyor. Doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte tüm Türkiye’de WOLF markasını tercih edenlerin sayısı da artıyor.

Bu sayımızda Karabük ve Safranbolu’da WOLF uygulamalarıyla ilgili bazı örnekleri sunuyoruz. Safranbolu tarihi evleri ile tanınsa da, bu dokuya zarar vermeden, siteler, apartman ve villalardan oluşan modern bir Safranbolu da gelişiyor. Bu yeni kentteki bir çok konut ve otelde WOLF sıcak su ve ısıtma için kullanılıyor. Bu başarıda çok başarılı uygulamalar gerçekleştiren Alarko Carrier yetkili satıcılarının da payı büyük.


Isparta Kültür Merkezi’nde Alarko Carrier’dan Tam Çözüm

Isparta merkezinde Altı Mart Caddesi üzerinde yapılan yeni kültür merkezinde ısıtma, sıcak su, su basınçlandırma ve hava koşullandırma projelerinin tümünde kullanılacak cihazlar Alarko Carrier tarafından sağlandı.

Konferans ve toplantı salonlarına da sahip olan çok amaçlı merkezde hava koşullandırma sisteminde Toshiba VRF SMMS-i sistemi tercih edildi. Isıtma projesinde Konforal ACK-3 serisi çelik gövdeli doğal gaz yakıtlı kazanlar kullanıldı.

Bu kazanlarla birlikte çalışacak Alarko doğal gaz brülörleri ve Alarko panel radyatörleri ile tüm ısıtma tesisatının cihazları tamamlandı. Kullanım sıcak su ihtiyacını için ise WOLF duvar tipi yoğuşmalı kazanları ve Konforal boylerleri ile su basınçlandırmasında Alarko dik tip hidroforları kullanıldı.

Isıtma ve hava koşullandırma sistemindeki tüm cihazların montajı Isparta yetkili satıcımız Özgen Tesisat tarafından başarıyla gerçekleştirildi.


WOLF Yoğuşmalı Kazanlarına Neden “Tam Yoğuşmalı” Diyoruz?

“4 Yıldızlı Enerji Verimliliği Sınıfı” özelliklerine sahip olan WOLF yoğuşmalı kazanlarının bu başarısının arkasında Modülasyonlu Fan ve Venturi Sistemi ile Gaz-Hava Ön Karışımlı (Premiks) Tam Yoğuşma Teknolojisi var.

Klasik kazanlarda baca gazı sıcaklıkları çok yüksektir. Premiks yoğuşma teknolojisinde ise 55°C altında üretilen kazan suyu sayesinde baca gazının içinde yüksek sıcaklıkta bulunan su buharı yoğuşturularak baca gazı sıcaklığı düşürülür. Bu yolla kazanılan gizli ısı suya aktarılarak %109’a kadar ulaşan (50/30ºC’de) verim artışı sağlanır. Ancak bu süreçte oluşan yoğuşma suyu asidik özellikler gösterir. Bu nedenle WOLF kazanlarının ana eşanjörü korozyona dayanıklı paslanmaz çelik veya alüminyum alaşımlı malzemelerden üretilmiştir.

Premiks sistem, yani yakıt ve havanın ideal oranda önceden karıştırılarak yanmanın gerçekleştirilmesi ile tam yoğuşma sağlanır ve verim en yüksek değere ulaştırılır. Premiks tam yoğuşmalı kazanlardaki düşük alev boyu, zararlı baca gazı emisyonlarını en aza indirir. Buna bağlı olarak kazanın ses seviyesi de minimum olur.

Eşanjör, giriş-çıkış sıcaklık farkı ile sürekli koruma altındadır. Kazan gidiş ve dönüş suyu sıcaklık farkları sınırlandırılır. Böylece eşanjör üzerindeki malzeme gerilimi azaltılır.

ΔT 28ºK’e ulaştığında kazan kapasitesini düşürür, buna rağmen ΔT 38ºK’i aşarsa kazan koruma için kendini kapatır.

Tümünü Temizle
Karşılaştır