Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Washington DC Dış İlişkiler Konseyi Binası’na LEED® Altın Sertifika Belgesi

CFR Başkanı Richard N. Haass bu sertifikasyonun kendileri için anlamını şöyle açıkladı; “Washington’daki binamızın LEED ® sertifikası alması CFR’nin çevresel sorumluluğa verdiği önemin doğrulamasıdır. LEED ® Gold sertifikası, aynı zamanda yaptığımız yatırımın yapacağımız tasarruf ile en kısa sürede karşılanacağının da belgesidir. Bu yatırımı yapmak çok akıllıcaydı, ayrıca çevresel sorumluluklarımız bakımından da doğruydu”.

1777 F Street NW üzerinde bulunan CFR binası aslında iki binadan oluşuyor. Binalardan ilki 1871 yılında Victoria tarzında belediye binası olarak yapılmış, sonra bu yapıya 1981 yılında beton ve camdan inşa edilen modern ikinci bina eklenmişti. Projeyi yapan Mancini Duffy’s mimarlık ve tasarım firmasının LEED- Akreditasyon Tasarım Müdürü Anik K. Jhaveri bu sertifikasyonu şöyle değerlendirdi; “Bu başarıyı olağanüstü kılan bir başka gerçek koruma altındaki bir binaya verilmiş olmasıdır. Binanın tarihsel cephesi koruma altındaydı. Bu durumdaki binaların yenilenmesinde LEED ® Altın sertifika verilmesi çok ender görülüyor”.

Proje kapsamında, binaların özellikleri de dikkat alınarak, 5.000 galon yağmur suyunu toplama sistemi tasarlanması, ahşap işlerinde Orman Yönetimi Konseyi’den (Forest Stewardship Council- FSC) sertifikalı ağaçların kullanılması, toz konsantrasyonunu en aza indirecek bir hava filtrasyon sistemi kurulması, inşaat molozlarında %75 geri dönüşümünün sağlanması, gün ışığından en fazla yararlanılması, otomatik aydınlatma kontrollerinin yerleştirilmesi, tüm pencerelerin enerji tasarruflu olacak şekilde değiştirilmesi, enerji tüketimini azaltacak şekilde yeniden yalıtım yapılması gerekiyordu.

USGBC Kurucu Başkanı ve CEO’su Rick Fedrizzi ise şunları söyledi; “Her yeni LEED ® sertifikalı yapı, bizleri USGBC’nin sürdürülebilir çevresel yapı vizyonuna bir adım daha yaklaştırıyor. “CFR’nin bu başarısı ve burada sağlanan yüksek performans gezegenimizin geleceği için örnek bir model olacak ve mutlaka olumlu etki yaratacaktır”.

Bina ve proje Real Estate & Construction Review tarafından “2009 Amerika Yeşil Bina Ödülü” ile, ayrıca ABD Çevresel ve Eneji Korunumu Ajansı (U.S. Department of Energy and Environmental Protection Agency) tarafından işyerleri ve evlerde yüksek verimli enerji tasarrufu uygulamaları için verilen “Energy Star” derecesi ile değerlendirildi. CFR’ın tarihi merkezi, New York Devlet Enerji Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nin desteği ile, enerji verimliliğinin uzun süreli arttırılması alanında farklı bir araştırma ve uygulama olarak kayda geçirildi.

CFR Başkanı Richard N. Haass, “Hiçbir şey beni, LEED ® sertifikası ve Konsey’in çevresel çabaları kadar memnun edemezdi. İnanıyoruz ki, yeşil binalarımız tüm ülkede enerji tasarrufu ve iklim değişikliği politikaları alanlarında yapılan düşünsel çalışmaların mükemmel bir tamamlayıcısı olacaktır” dedi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır