Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Türkiye’nin En Büyük AVM’si NATA VEGA’da Alarko Carrier Ürün ve Sistemleri

NATA VEGA Projesi’nde, Ankara sürekli olarak batıya doğru geliştiği ve merkez yakınlarında bu kapsamda büyük projeler için yer kalmadığını için Çankaya ile Mamak’ın kesiştiği bölge seçildi. Bu bölge Ankaralılar için “Mamak çöplüğü” ile özdeşleşmişti. Bu proje ile birlikte bu algı değişecek burası artık “Ankara’nın Alış Veriş Vadisi” olarak tanınacak. Bu amaçla eski çöplükte rehabilitasyon ve düzenleme çalışmaları yapılıyor. Nata Grup’un yatırımında da çöplükteki metan gazı ısıtma ve soğutmada kullanılacak.

Projesi METTA Mühendislik tarafından hazırlanan, ana yükleniciliğini MNM Avrasya, mekanik yükleniciliğini ALTES İnşaat ve Tesisat Sanayi AŞ tarafından üstlenilen Nata Vega Projesi’ne IKEA gibi güçlü bir marka dahil edildi. Dört etaptan oluşan projenin, birinci etabını Metro Grossmarket oluşturuyor.

İçinde IKEA’nın da olduğu ikinci etap Haziran ayında açıldı, üçüncü etaptaki AVM’ler Eylül’de ve dördüncü etapta yer alan VEGA konutları 2012 yılında tamamlanacak.

Sinema, hipermarket, konferans ve toplantı salonlarıyla eğlence mekanlarının yer alacağı proje estetik mimarisiyle dikkat çekmektedir. Alışveriş merkezinde 26 büyük ölçekli, 286 orta ölçekli olmak üzere toplam 312 mağazanın yanı sıra, 41 katlı iş kulesi de yer alıyor.

Hava koşullandırma projesi kapsamında Alarko Carrier ürünleri tercih edildi. 3 adet Carrier 19 XR serisi 2.950 kW kapasitede frekans inverterli su soğutma grubu, 550 adet 42 DW serisi fancoil cihazı ve Carrier bina otomasyon sistemi kullanılıyor.

Nata Grup

İnşaat, gayri menkul yatırımları, beton ve betonarme, çimento, enerji ve havacılık alanlarında faaliyet gösteren Nata Grup yurtiçi ve yurtdışında üstlendiği alt ve üst yapı projeleri ile öne çıkıyor.

Yurtdışında Türkmenistan’da otoyollar üzerinde 90 köprü inşaatı projesini başarıyla tamamladı.

Grup yurt içinde özellikle alışveriş merkezlerine yaptığı yatırımlarla dikkati çekiyor. Nata, VEGA projesinden önce Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi Projesi’ni gerçekleştirmişti.

Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi

440.000 m² toplam ve 112.100 m²’lik kiralanabilir alanıyla Ankaralıları çağdaş yaşam standartlarıyla buluşturuyor. Aynı zamanda 613 konutu bünyesinde barındıran yatırımıyla NATA Şirketler Grubu, kentsel yaşamın en modern halini sunuyor.

Ephesus-Maria Seferihisar Themal Residence

Jeotermal Enerji arama ve proje çalışmalarıyla hayata geçiriliyor. 5 yıldızlı tesislerinde 255 oda, 650 yatak kapasitesi, konferans salonları, profesyonel ekibiyle, termal kaynaklara olan ilgiyi karşılayacak, çağdaş termal kaplıcaları ve özel spa bölümleriyle Türkiye’nin en büyük termal kompleksi olmaya hazırlanıyor.

NATA DELTA Alışveriş Merkezi

2012 yılı sonbaharında hizmete açılması planlanan bir diğer proje de Ankara - İstanbul karayolu üzerinde 50.000 m² arsa alanına sahip Nata DELTA Alışveriş Merkezi. Yaklaşık 350 milyon dolar değerindeki yatırım projesi, Eryaman-Kızılay metro hattının üzerinde olmasıyla avantaj sağlıyor.

73.000 m²’lik kiralanabilir alana sahip projede, sinema, eğlence parkı, konferans ve toplantı salonları, hipermarket, 3.600 araç kapasiteli otoparkın yanı sıra toplam 178 mağaza ile 10 katlı bir otel ve iş kulesi yer alıyor.

NATA VEGA AVM Projesinde Kullanılan Carrier Ürünleri

CARRIER 19XR/XRV

• 703-5275 kW kapasite aralığında iki model. 19XR ve frekanks inverterli 19XRV.

• Artırılmış yüzey alanı, borulamada yüksek teknoloji, yüksek verimli motorla sınıfında en yüksek verim (Best in class).

• Klorinsiz ozon dostu HFC 134a soğutkana göre özel tasarım.

• Soğutma grubunun boyutlarını düşüren pozitif basınçlı tasarım.

• Komple ısı eşanjör ve kompresör hattı; “Mix-match” özelliği.

• Yenileme projelerinde kolaylık sağlayan, soğutucu, yoğuşturucu ve kompresörü birbirleriyle sürgülü olarak birleştiren modüler konstrüksiyon.

• Değişken giriş kılavuz kanatlı, tek kademeli hermetik kompresör.

• Avrupa basınçlı kap sertfikasyonuna (PED) uygun ısı eşanjörü.

• Dijital mikroişlemci kontrolü (PICs).

CARRIER 42DW Fan Coil

• Yüksek basınçlı sessiz santrifüj fan.

• 2 borulu, 2 borulu+elektrikli ısıtıcı, 4 borulu; 230-800 l/s hava debisi, 5-14 kW soğutma ve 7-20 kW ısıtma kapasitesi, 4 farklı tip.

• Kompakt, kanala bağlanabilir ve gizli tavana yerleştirilebilir.

• Hafif ticari ve bireysel uygulamalar için güvenilir ve verimli.

• V tipi batarya tasarımı ile düşük yükseklik (285 mm).

• Montaj esnekliği sağlayan arka veya alt bölümden dönüş havası bağlantısı ve hava üfleme çeşitliliği, çıkış önden veya yandan.

• Dört hızlı motor, iki orta hız kademesi, konforda bol seçenek.

• Fabrika montajlı tek veya çift kademeli elektrikli ısıtıcı.

• Düşük su tarafı basınç kaybı, tüm pompa kitlerine uygun.

Tümünü Temizle
Karşılaştır