Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

İstanbul’da İki Büyük Projede Toshiba VRF Sistemleri

İstanbul Anadolu Yakası’nda inşaatı devam eden Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi C-D Blok Merkezi Derslik Binaları ve Pırlanta Göztepe konutlarında tüm ısıtma/soğutma Toshiba VRF sistemleri ile sağlanacak.

Pırlanta Göztepe Konutları

İstanbul Anadolu Yakası’nın ilk kentsel dönüşüm alanı olan Fikirtepe’de gerçekleştirilen en büyük projelerden biri olan Pırlanta Göztepe konutlarında inşaat işleri son aşamaya geldi.

Konutların Mayıs 2017’de tamamlanması planlandı. Pırlanta Göztepe projesi 12 bin metrekare alanda yükseklikleri 20, 22 ve 24 katlı üç bloktan oluşuyor. 3 blokta 446 daireden meydana geliyor. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olarak tasarlanan dairelerin alanları net 66- 186 metrekare arasında değişiyor.

Pırlanta Göztepe, Bağdat Caddesi’ne, Kadıköy ve Göztepe’ye yakınlığı ile Anadolu Yakası’nda çok özel bir konuma sahip. Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi’ne ve Marmara Üniversitesi’ne 1 dakika, metrobüse, İDO’ya sadece 10 dakika mesafede bulunuyor.

Erkan İnşaat tarafından gerçekleştirilen projenin mimari tasarımı Ömer Çamoğlu’na ait. Sitede açık ve kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanları ve yüzme havuzu, fitness merkezi, güneşlenme terası, kapalı otopark, market, sauna ve Türk hamamı ile güneşlenme terası ve yürüyüş parkuru da yer alıyor.

Deprem ve yalıtım yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilen binalarda hidrofor, su deposu, jeneratör, paratoner, sprinkler yangın söndürme sistemi ve yangın merdiveni bulunuyor. Bu özel projede binaların iklimlendirme projesinde Toshiba SMMS-e Super Multi VRF sistemleri tercih edildi. Kanallı tipte hazırlanan, 31 adet dış ünite, 540 adet kanallı iç ünite kullanılan proje en büyük kapasiteli uygulamalardan birisi.

Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi C-D Blok Merkezi Derslik Binalarının toplam alanı 39 bin m² alana sahip. Binalar 3 bodrum ve zemin kat ile 7 normal kat ve terastan oluşuyor. Mart 2016’da temeli atılan ve Eylül 2017’de tamamlanması öngörülen yapılarda 420 kişilik öğrenci yemekhanesi, teknik bölümler, 6 bilgisayar laboratuvarları ve arşiv odaları yer alıyor. Binaların iklimlendirme sistemlerinde TOSHIBA SMMS-e VRF sistemleri tercih edildi. Kanallı olarak tasarlanan iklimlendirme projesi kapsamında 91 adet dış ünite ve 445 adet iç ünite kullanıldı.

TOSHIBA VRF SİSTEMLERİ

Variable Refrigerant Flow kelimelerinin baş harflerinden oluşan VRF, “Değişken Soğutkan Akışlı” İklimlendirme Sistemi anlamında kullanılır. Bu sistemlerde inverterli kompresörlerin hızı kontrol edilerek, soğutma/ısıtma sistemine gönderilen soğutkan miktarı ihtiyaç duyulan kapasite sağlayacak şekilde ayarlanır. Tümüyle elektronik olarak kontrol edilen sistemde, hangi dış ünitelerin daha verimli kullanılacağını hesaplanır. Yük dış üniteler arasında dağıtılır ve kompresörün dönme hızı belirlenir. Böylece daha fazla ısı transferi sağlanır. İnverter teknolojisi ile aynı kapasitede için gerekli elektrik gücü geleneksel sistemlere göre çok daha düşük olur. Bu da VRF sistemlerinin yüksek verimliliğinin esasını oluşturur. Böylece çevreye de daha az zarar verilir.

TOSHIBA SMMS-e sistemlerinde, yeni yüksek verimli DC Twin Rotary kompresör ve vektör kontrollü inverter teknolojisinin mükemmel uyumu sayesinde tüm kapasitelerde 7.00 üzeri ESEER (European Seasonal Energy Efficiency Ratio- Avrupa Mevsimlik Enerji Verimlilik Oranı) sağlanır. Bu etkileyici çalışma performansı ile yıllık enerji tüketimi minimuma indirilebilir.

VRF sistemlerinin yaratıcısı ve dünyadaki en önemli üreticilerinden birisi olan Toshiba’nın geliştirdiği üstün teknolojili SMMS-e VRF sistemleri sektörde en üst seviyedeki borulama mesafeleri ile mühendis ve mimarlara tasarımlarında önemli esneklikler sağlar. Sistemin eşdeğer uzunluğu 235 m, iç üniteler arası yükseklik farkını 40 m olarak seçilebilir. 40 m yükseklik farkı ile 11 katlı bir binanın tek bir sistemle iklimlendirilmesi mümkündür. Böylece farklı katların iklimlendirilmesi için ayrı ayrı sistemlere ihtiyacınız kalmaz.

Dış üniteler ve iç üniteler arasındaki yükseklik farkı 70 m’ye kadar çıkabilir ve bu sayede çok yüksek binalarda bile taleplerinize çözüm sağlanabilir. Toshiba SMMS-e VRF sistemleri, her türlü hava koşulunda, -25°C dış hava sıcaklığında ısıtma, 46°C dış hava sıcaklığında soğutma yapabilecek özelliklere sahiptir. Sürekli çalışma nedeni ile iç ortamlarda kesintisiz soğutma/ısıtma konforu yaşanır.

Tümünü Temizle
Karşılaştır