Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Isı Payölçer ve Isı Sayacı Montajları Devam Ediyor

9 Şubat 2009’da Alarko Carrier ile Techem, ısı giderleri paylaşım sistemi konusunda yaptıkları işbirliğini kamuoyuna duyurdular. Ardından basın ve televizyon reklamları başladı. Bayilerimiz keşifler yaptı, teklifler verildi, ama montajlar yapılmadı. Çünkü, montaj için ısıtma tesisatındaki suyun boşaltılması gerekiyordu.

İşte o günlerde anlaşması yapılan müşterilerin montajları yaz döneminde yapılmaya başlandı. Bu binalardan birisi Pendik’te bulunan Poyraz apartmanı. Yönetici Nimet Çankaya’nın kararında, sistemi Almanya’da daha önce kullanmış olması önemli rol oynamış; “Televizyon reklamlarından gördüğüm ısı payölçerleri, Almanya’da bulunduğum süre içinde kullanmıştım. Bu sistemin gerçekten adalet ve tasarruf sağladığını biliyorum. Bunu Türkiye’de Alarko Carrier gibi bir firmanın yaptığını görünce, firmayı arayarak ön bilgi aldım. Alarko Carrier bayisi Ulun İnşaat’ın yetkilisi Erol Bey’i bana yönlendirdiler. Ön keşif yapıldı ve maliyet çıkarıldı. Yönetim kurulu toplantısında bu araştırmalarımı aktardım. Sistemin binamızda uygulanmasına karar verdik ve Ulun İnşaat ile sözleşme imzaladık. İşin başlangıcından bitişine kadar firma tarafından yürütülen itinalı çalışma ile sistem 15 gün gibi bir süre içinde teslim edildi. Bu itinalı ve düzenli çalışmalarından dolayı Erol Bey’e teşekkür ederim.

Döviz karşılığında almış olduğumuz doğalgazın, bina sakinlerinin tasarrufu ile daha az tüketilerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak vatandaş olarak bizlere mutluluk veriyor”. Şaşkınbakkal’daki Koru Sitesi C Blok da montaj yapılan binalardan. Yönetici Mustafa Karagül şunları söylüyor; “Apartmanımızda yerden ısıtmalı sistem var. Bazı dublex dairelerimizde ısı masraflarının paylaşımında hakça bir dağılım olmasını istiyorduk. Kurulacak olan ısı giderleri paylaşım sistemi ile bunun gerçekleşeceğine inanarak araştırmalar yaptım. Neticede Alarko Carrier’ın böyle bir uygulamayı Türkiye’de yaptığını öğrendim. Firmayı arayarak ön keşif istedim ve iletişim bilgilerimi bıraktım, daha sonra Ulun İnşaat benimle irtibata geçti. Gelip hem sistem hakkındaki sorularımızı yanıtladılar, hem de sistemin maliyeti konusunda teklif verdiler. Sözleşme imzaladık ve sistem kurulumu için adım attık. Montaj aşamasında titiz çalışmalarından dolayı Erol Bey’e teşekkür ederim”.

Ulun İnşaat’ın diğer montajları da İstanbul Anadolu yakasında. Tüm daireler kışı bekliyorlar. Kardeşler Apartmanı yöneticisi Hülya Doğay şunu söylüyor; “Montaj aşamasında korktuğumuz türden hiçbir zorluk çıkmadı. Beklentimiz olan tasarruf ve kalitenin sonucunu bu kış göreceğiz”

Tümünü Temizle
Karşılaştır