Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Enerjisa’nın Enerji Verimliliği Alarko Güvencesi Altında

Türkiye’nin dış ticaret açığının yarısından fazlası enerji kaynaklıdır. Bu nedenle ülkemizde en büyük yatırım kalemlerini enerji tesisleri oluşturmaktadır.

Bu anlamda Tufanbeylide Sabancı Holding ve E.ON ortaklığındaki Enerjisa tarafından 1.1milyar dolar yatırım ile faaliyete geçen Tufanbeyli Termik Santrali Türkiyenin enerji talebinin %2’sini karşılayacak büyüklükte olup 1.5 milyon konuta hizmet verecek kapasitededir. 1000 kişiye istihdam sağlayacak olan 450MW kurulu güç kapasiteli bu termik santral yerli kaynaklar kullanılarak elektrik üretecek, Türkiye’nin en büyük linyit santrali yatırımı olma özelliğini taşımaktadır.

Bu prestijli projede Alarko-Carrier ürün kalitesi ve üstün hizmet anlayışı tercih edilmiş olup, aşağıda belirtilen ürün ve hizmetlerin temini yapılmıştır.

• Carrier 39HQ Klima Santralleri

• Carrier 30XW Su Soğutuculu Kondenserli Su Soğutma Grupları

• Baltimore Soğutma Kuleleri

• Automated Logic Bina Otomasyon Sistemi

• MCC ve DDC Panolar

• Fiber Optik Kablo temini ve aktif pasif network ekipmanları

KLİMA SANTRALLERİ:

Ülkemizin gelişimine katkı sağlıyacak bu önemli projede kullanılan yüksek verimli Carrier Klima Santralleri ve Soğutma Grupları kullanılmıştır. Carrier 39HQ Klima santralleri sınıfının en iyisi sloganı ile Türkiye’de üretilmekte, yatırımcılara sağladığı enerji verimliliği, yüksek korozyon direnci, kolay devreye alma ve bakım imkanları ile ön plana çıkmaktadır.

SOĞUTMA GRUPLARI:

Carrier 30XW Su Soğutuculu Kondenserli Vidalı Kompresörlü Su Soğutma Grupları üstün performansı, yüksek veririmlilik yapısı, akıllı binalara uyumu, dünyanın her yerinde servis imkanı ve basit yapısı sayesinde adından sürekli adından bahsedilmesini sağlamaktadır. Tüm modelleri Eurovent belgesine haizdir ve Carrier soğutma grupları prestijli projelerin tercihidir.

BİNA OTOMASYON SİSTEMİ:

Bu projede Bina Otomasyon Sistemini oluşturan tüm disiplinler (MCC ve DDC Panolar, network altyapısı içi kullanılan fiber optik kablo temini, aktif ve pasif network ekipmanları, saha enstrümanları ve kontrol üniteleri) bir paket halinde Alarko-Carrier güvencesine emanet edilerek, sistemin mükemmel bir harmoni içerisinde sorunsuzca devreye alınmasını sağlanmış ve uzun yıllar sorunsuz çalışacağının garantisini oluşturmaktadır.

MCC ve DDC Panolar:

MCC ve DDC panolar üretimlerinin ardından IEC 61439-1 ve IEC 61439-2 standartlarına göre FAT (Factory Acceptance Test) raporları müşteri katılımı ile gerçekleştirilerek tamamlanmış olup, şantiyeye sevk edilmeden tüm kabulleri yapılmış, tespit edilen eksikler derhal yerinde revize edilerek sahaya sevki tamamlanmıştır. Bu sayede devreye alma sürecinde oluşabilecek aksaklıkların da önüne geçilmiş olup, süreç hızlandırılmıştır.

Kablolama, Tava ve EMT Borular:

İlerleyen süreçte kablo çekim işlemleri yapılırken tüm kuvvet ve zayıf akım kabloları proje kapsamında Alarko-Carrier servisleri tarafından EMT boru içerisinden geçirilerek sonlandırmaları yapılmıştır.

Mühendislik ve Devreye Alma Süreci:

Devreye alma sürecinde son aşamasında oldukça detaylı oluşturulan senaryolar öncelikli olarak test edilerek ileride oluşabilecek sorunlar tespit edilmiş olup, hatasız çalışır hale getirildikten sonra sistemler devreye alınmıştır. Bu süreçte Automated Logic kontrol kartlarının yazılım esnekliğinden faydalanılarak, en karışık senaryolar bile kolayca uygulanır hale gelmiştir.

WebCTRL Bina Otomasyon Sistemi Yazılımı:

Sınırsız nokta ve kullanıcı kapasitesine sahip olan WebCTRL Bina Otomasyon Sistemine kullanıcılar yetkileri dahilinde Internet, Intranet veya GSM üzerinden PC, Apple Ipad/Iphone ve Android Tablet/Telefonlar ile bağlanarak her türlü kontrol, izleme ve raporlama işlemini yapabilmektedir. Tüm bu özellikler herhangi bir yazılım kurulmasını gerektirmeksizin, tamamen browser üzerinden kolayca kullanılabilmektedir.

Tümünü Temizle
Karşılaştır