Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

ECE Ozas Vilnius Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde Alarko Carrier Konforu

Türkiye’deki alışveriş merkezlerinden Anka Mall Ankara, CarrefourSa Maltepe Park İstanbul, Espark Eskişehir, Metro-City İstanbul, Migros Center Antalya, Migros Center Beylikdüzü İstanbul, Town Center İstanbul ECE firması tarafından yönetiliyor. Eski Tatilya’nın yerine inşa edilen Marmara Park Alışveriş Merkezi de ECE firması tarafından inşa ediliyor. Dünyada toplam 97 alışveriş merkezi ECE firması tarafından yönetiliyor.

ECE Ozas, Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta inşa ediliyor. Proje, üç katta toplam 62.000 m² alışveriş ve dinlenme alanından oluşuyor. Proje kapsamında 180 dükkan, hipermarket, elektronik mağazası, sinemalar, eğlence merkezi, sağlık ve spor merkezi, dinlenme ve yemek alanları ve 2200 araçlık kapalı park alanı bulunuyor. Tesisin yılda 10 milyon ziyaretçi kabul etmesi bekleniyor. Proje 2009 yılı içinde tamamlanacak.

Projede ana yüklenici Kayı Ltd., mekanik yüklenici Termko Ltd. şirketleri. Kayı endüstriyel binaların inşası için 1991 yılında kurulmuş uluslararası şirketler grubudur. Bugün üç kıta üzerinde, 25’i aşkın bölgede konut kompleksleri, alışveriş kompleksleri, ofis binaları, oteller, eğitim kurumları, endüstriyel binalar, enerji ve diğer altyapı projeleri alanlarında faaliyet gösteriyor. Grubun 1994 yılında Azerbaycan’da başlayan uluslararası faaliyetleri Türkmenistan, Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Litvanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bulgaristan’da devam etti.

Termko Soğutma Sanayi A.Ş., 1975 yılında mühendislik proje ve taahhüt alanında hizmet vermek üzere kolektif şirket olarak kuruldu. Kısa süre içinde imalat grubunu da kurarak ısıtma, havalandırma, soğutma, klima sektöründe proje, mühendislik, imalat ve taahhüt gruplarıyla anahtar teslimi tesisler kurmaya başladı.

ECE Ozas projesi kapsamında kullanılan 64 adet 39HQ klima santralı, 44 adet 38RA soğutma (yoğuşturma) ünitesi, 1 adet 30XA soğutma grubu ve 204 adet Trox TVR/TVJ VAV kutusu Alarko Carrier tarafından temin edildi.

Temin edilen santrallardan 19 adedi ECE’nin talepleri doğrultusunda, tamamen işe özel özellikler içerecek şekilde kur ve çalıştır mantığında üretildi. Sirkülasyon pompa sistemi, elektrik ve bina otomasyon sistemi, soğutma sistemi bakır borulaması fabrikada santral içine monte edildi. Santraller fabrikada kurulup, test edildi ve sökülerek nakledildi. Kurulan santrallerden birinin testi ECE yetkilisinin katılımıyla Alarko Carrier Gebze fabrikasında yapıldı. Yıllardan beri farklı markalar kullanmış ve tecrübe etmiş olan ECE yetkilisi, santralin hayatında gördüğü en titiz hazırlanmış klima santralı olduğunu belirtti. Santrallerin tümünde motora doğrudan bağlı fanlar kullanıldı. Fan motorlarının santral dışına kolayca alınabilmesini sağlayacak motor taşıma donanımı monte edildi. Santrallerin büyük çoğunluğunda tekerlek tipi ısı geri kazanım sistemi kullanıldı.

Santrallerin yerinde yeniden birleştirilmesi, monte edilmesi ve çalıştırılması yine Alarko Carrier tarafından yapılacak.

Tümünü Temizle
Karşılaştır