Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Dev Üretim Çiftliğinde Alarko Dalgıç Pompalar

31 Mayıs 2007 tarihinde Denizli Acıpayam’da yapılan saha çalışmasında, Atasancak Genel Müdürü Lütfi Kaşlı ve Teknik Müdür Yavuz Özipek’in verdiği bilgiye göre; işletme tamamlandığında 300 kişi istihdam edilecek.

24 bin dekar alana sahip işletmenin 11 bin dekarı kuru tarıma elverişli. 7-8 bin dekarı ise mera, idari bina ve meyve bahçeleri olarak değerlendirilecek.

Projede, dünyanın en büyük çiftliği olan Suudi Arabistan’daki 25 bin baş sağmallık çiftliği kuran Arizona Üniversitesi Profesörü Denis Amstrong ile çalışılıyor. Kaşlı, “Bütün projeyi onlarla yürüttük. Projede 17-18 versiyon değiştirdik. Bu arada tarım denemeleri yaptık. Tiritikale adlı yem bitkisinin yanı sıra buğday, çavdar, yonca ve sılajlık mısır ektik. Kuru tarıma elverişli alanın sulu tarıma açılması için çalışmalar yürüttük. İdari kadroyu oluşturduk” diye konuştu.

Proje, Acıpayam’a yıllık 60-70 milyon YTL’lik nakit girişi gerçekleşecek. Toplam 12.000 büyük baş hayvan yetiştirileceğini belirten Özipek, 2007 sonu itibariyle de 2.500 adetlik ilk ünitenin devreye alınacağını söyledi.

Atasancak Teknik Müdürü Yavuz Özipek, işletmede 350- 400 m. uzunluğunda insansız, tekerlekli ve tamamen elektronik kontrollü havadan sulama yapan sprink sulama sistemlerinin kullanıldığını ifade etti.

Sistemlerle uyumlu çalışacak en iyi ve en verimli pompaların Alarko dalgıç pompalar olduğunu belirten Özipek, şu anda 2 adet 8” Alarko dalgıç pompanın devreye alındığını ve yakında bu sayının hızla artacağını bildirdi.

Tesiste kullanılacak olan dalgıç pompalar Alarko Carrier Bölge Bayisi Işık Mühendislik tarafından temin edildi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır