Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Derya Palas, Yakıt Masraflarında Techem’le Tasarruf Sağladı

Alarko-Techem’in sloganı “istediğin kadar ısın, ısındığın kadar öde”. İnsan yaktığı kadar ödeyeceğini bilince, tasarruf isteği artıyor. Derya Palas apartmanının kıyaslamalı faturaları bu gerçeği teyid ediyor.

Derya Palas Beşiktaş-Serencebey/İstanbul’da 13 daireli bir apartman. 1963 yılında yapılmış. Hep merkezi kaloriferle ısıtılmış. Önce fuel-oil’li sonra kömürlü kazan kullanılmış. 1992’de ise doğalgaza geçilmiş.

Necati Bey, apartmanın yöneticisi. Şunları söylüyor; 1963 yılında yapılmış olan aşağıdaki adreste bulunan binamızda, müteahhitin aynı büyüklükteki, ancak farklı katlardaki daireleri farklı fiyatlarla satması sonucu, ucuz daireye az arsa payı, daha pahalı daireye fazla arsa payı vermesi ve kat mülkiyeti kanunundaki ”başka türlü anlaşma yoksa ısı giderleri arsa payı oranında ödenir” maddesi gereğince, 47 yıl haksız ödeme yapılmıştı. 2009 yılında TV seyrederken Alarko-Techem firmasının ısıölçer reklamını görerek hemen firma ile temas edip sanırım BOTES LTD’nin ilk müşterisi olarak sistemi kurduk. Aradan geçen 3 ay içinde geçen yıla göre büyük oranda “aynı aylar içinde olmak üzere” lehimize azalma olmuştur. Bize bu imkanı sağlayan, komşular arasındaki husumetleri yok eden Alarko ve Botes Ltd. şirketlerine ve özellikle Fatih Gökbua ve diğer çalışan arkadaşlara teşekkürlerimizi sunarız.

Doç. Necati GİRAY

Botes şimdi, montaj yaptığı diğer 57 müşterisindeki tasarruf miktarlarını da toparlayacak. Yeni pazarlama çalışmalarında bu bilgilerin en önemli kozu olduğunu biliyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır