Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Carrier’dan Anahtar Teslim Çözüm: Hastahaneler Enerji Maliyetlerinde %30’un Üzerinde Tasarruf

ABD Newyork Elizebethtown’daki Kamu Hastahanesi (Community Hospital- ECH) federal hükümet tarafından 25 yataklı Acil Erişim Hastahanesi (CAH) olarak kurulmuştu. CAH en yakın tam teşekküllü sağlık kuruluşlarına 35 mil veya daha fazla uzaklıkta bulunan, 25 veya daha az hasta yatağına sahip olan sağlık kuruluşlarıydı.

ECH’ta, 24 saat hizmet veren acil servis, ağır ve ikincil vakalarda uzun süreli bakım servisleri, fizik tedavi, laboratuvar ve radyoloji bölümü vardı. Hastahanede çok yüksek kalitede hizmet verilmesi ve bunun sürekliliğinin sağlanabilmesi için işletme maliyetlerinin düşürülmesi gerekiyordu.

Hastahane yönetimi bölgenin gelecekte ihtiyacı olan sağlık teknolojisinin belirlenmesi, hastalara daha iyi hizmet verilebilmesi için hastahane binasında yapılması gereken yenileme ve genişletme çalışmasının yol haritasının hazırlanması için stratejik bir karar verdi ve bu kapsamda gerekli olan ihtiyaçlar için bir araştırma yaptırıldı. Araştırma sonuçları hastahanedeki sorunların havalandırma, ısıtma ve hava koşullandırma sisteminin, hastahanenin yakınındaki hastabakıcı lojmanı dahil, sıcak su ve ısıtma için altyapısı ve kapasitenin yeterli olmaması, işletme maliyetlerindeki artışa rağmen hastaların ve çalışanların konfor koşullarının sağlanamaması noktalarında toplandığı görüldü.

ÇÖZÜM

ECH yönetimi sorunların toptan çözümünü istiyordu, bu nedenle Carrier’ı seçti. Carrier ve hastahane yönetimi projenin kapsamını sistem güvenirliği ve hastaların konforu sağlanırken sistemin işletim masraflarının azaltılması, bunun için gerekli olan cihazların değiştirilmesi, sistemlerin kurulması ve işletmeye alınması olarak belirlediler. Bu “anahtar teslim” proje çerçevesinde Carrier yeni sistemde yüksek verimli kazanlar, Carrier 30 serisi bir su soğutucu, bir su soğutma kulesi, Carrier 39 serisi klima santrali, değişken hızlı pompalar ve yüksek verimli ışıklandırma kullanılmasına karar verdi. Ayrıca tüm sistem ve cihazların verimini en yükseğe çıkarabilmek için Carrier Comfort Network sistemi de kurulacaktı. Carrier bu projeyi sistem ve cihaz montajlarını yaparak, tüm sistemi bütünleştirerek, ilk çalıştırmasını ve gerekli testleri yapıp işletmeye alarak başarıyla tamamladı.

SONUÇ: % 30 TASARRUF

Bu uygulamalarla hastanedeki sistemin toplam işletme maliyeti foot kare başına 4,68 USD’den 3,27 USD’ye düştü. Enerji maliyetlerindeki kazanım %30’du. Bu maliyetler benzeri işletmelerle karşılaştırıldığında ciddi olarak düşük kalıyordu. Projenin toplam maliyeti 1,33 milyon USD idi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır