Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

“Bodrum Houses” - Özgün ve Seçkin Bir Proje... ALARKO CARRIER Ferahlığı

Dünyaca ünlü mimar Richard Meier tarafından tasarlanan Bodrum Houses, Badrum Yarımadası’nın en prestijli yerleşim alanlarından Yalıkavak’ta inşa ediliyor. Evler Bodrum merkezine 15 dakika, Milas Havaalanı’na 45 dakika mesafede.

Bodrum Houses’ın inşa edildiği 150.000 m² arazi, 2006 yılında dünyanın değişik ülkelerinde arazi geliştirme projelerine yatırım yapan Berggruen tarafından satın alınmıştı.

Bu arazi üzerinde Mimar Meier tarafından yaklaşık 5.000 m² bahçeli, hepsi 1.000 m²’nin üzerinde yaşam alanına sahip 21 çok özel ev tasarlandı. Evlerin hepsi Bodrum Yarımadası’nın en güzel deniz ve güneş batımı panaromik manzarasını görüyor.

Berggruen, daha önce yine Bodrum Yarımadası’nda Gümüşlük’te, yine muhteşem Ege manzarası ve ünlü Gümüşlük güneş batışını gören, halen Bodrum’un en seçkin yerleşim sitelerinden biri olan “Berrgruen Gümüşlük Evleri”ni inşa etmişti.

Richard Meier Bodrum Houses için 5 ayrı tipte ev tasarladı. Her ev, arazinin eğiminden yararlanılarak yapılan bodrum üzerine yükselen iki kat ve çatıdan oluşuyor. Her evde, muhteşem deniz manzarasına açılan bir ya da iki havuz bulunuyor. Ayrıca her evin 3 arabalık özel otoparkı ve bir misafdir evi bulunuyor. Evler toplam dış ve iç yaşam alanları ile 1.000 m²’nin üzerinde bir alana sahip. Sitede genel olarak sağlanan güvenliğin yanı sıra her evin acil durumlarda kullanabileceği elektrik jeneratörleri var. Ayrıca çevresel süreklilik açısından her ev için bir atık su temizleme sistemi kurulmuş.

Her parselin topografik özellikleri değişik olduğu için, evler aynı tipte olsalar bile, arazinin özelliklerine göre değişik konumlandırılmış ve her evin Yalıkavak manzarasının özel olması sağlanmış. Böylece evler, site ve genel görünüm yeknesaklıktan kurtarılmış. Gümüşlük Evleri’nde olduğu gibi topoğrafyaya son derece uygun, evlerin büyüklüğünü sadelikle dengeleyerek doğa ile tam bir uyum yaratan bir yerleşim sağlanmış.

Evlerin hepsi beyaz boyalı; ön cephelerinde beyaz duvarlar, cam ve metalik balkon korkuluklarıyla rahatsız etmeyen, sakin bir hareketlilik görülüyor. Bodrum’da evlerin beyaz boyalı olması isteniyor. Bu koşul ve hepsi birbirine benzeyen site evleri Bodrum Yarımada’sının her tarafında sıkıcı bir yeknesaklık yaratmıştı. Bunun sonucu taş evler ve daha ucuz versiyonu olarak taş kaplama beton evler gibi arayışlar gelişmişti. Ancak bunlarda da başarılı örnekler çok sınırlı. Bodrum Evleri, beyaz evlerin doğa ve topoğrafya ile uyumlu ve yaratıcı bir şekilde tasarlanabilirse Bodrum Yarımadası’na çok yakışabileceğini de gösteriyor.

Bodrum Hauses’ın proje geliştirme ve pazarlama hizmetleri Pamir&Soyuer Residental tarafından yürütülüyor. Bu proje kapsamında hazılanan örnek ev tiplerinde konusunda uzman ve dünya markası olan firmalarla çalışılmış. Cephe sistemleri Schuco-Guardian, otomasyon-güvenlik Control 4, aydınlatma Erco Light Scout, banyo/mutfak armatürleri Dornbracht, beyaz eşyalar Gaggenau, iç mekan zeminleri Listone Giordano, interkom sistemi Siedle&Söhne, müzik sistemi Bose’den sağlanmış.

Projenin mekanik işleri Duru Mühendislik tarafından gerçekleştirilmiş. Bodrum Evleri’nin hava koşullandırılmasında ise Carrier’ın ürünleri tercih edildi. Proje kapsamında Alarko Carrier İzmir Bürosu tarafından sağlanan 33 kW kapasiteli, ısı pompalı, hava soğutmalı su soğutma grubu 30 RQS Aquasnap ile birlikte Türkiye’de ilk defa Carrier’ın 42 GR serisi zonal fan coil özellikli hava işleme modülleri kullanıldı.

Berggruen Holding

ABD, Avrupa, Uzak Doğu ve Türkiye’de arazi değerlendirme ve finansal yatırım alanlarına faaliyet gösteriyor. Son 20 yıl içinde bu alanlarda 100 doğrudan yatırım yaptı. Grubun New York, Berlin, Istanbul, Tel Aviv and Bombay’da (Hindistan) büroları var. Grup finansal faaliyetlerinin yanı sıra eğitim ve kültür alanlarında da sosyal sorumluluk anlayışı içinde çalışıyor.

Nicholas Berggruen Enstitüsü (NBI) 21. yüzyılın yeni ve karmaşık sorunları için uygun yönetim sistemlerini karşılaştırmalı çalışmalarla inceleyen tarafsız bir düşünce ve danışmanlık kuruluşudur. Nicolas Berggruen Vakfı, sanatı ve NBI ile Toplumu ve kültürü zenginleştirici hayırsever faaliyetleri desteklemek için kurulmuştur. Berlin Berggruen Müzesi’nde, Berggruen ve holdingin sahip olduğu, aralarında Picasso, Klee, Giacometti ve Matisse gibi sanatçıların eserlerinin de bulunduğu olağanüstü klasik ve modern sanat eserleri sergileniyor.

Berggruen şirketinin Gümüşlük’ten sonra Yalıkavak’ta da yatırım yapması, şirkette Bodrum’a karşı özel bir ilgi olduğunu gösteriyor.

Bodrum Houses’da Kullanılan Carrier Hava Koşullandırma Cihazları

Berggruen Bodrum Houses’ta beş tip halinde tasarlanan evlerde toplam bina alanı 1.151- 1.286 m² arasında değişiyor. 2 yaşama ve bodrum katı ile çok değişik amaçlarla kullanılan çok alana sahip evlerde, hem alanlarda bağımsız olarak hava koşullandırma olanağı sağlayan hem de merkezi olarak kontrol edilebilen ekonomik ve yüksek verimli Carrier sistem çözümleri kendisinden beklenenleri fazlasıyla karşılayabiliyor.

Bodrum Houses Ev Tipleri ve Özellikleri:

Ev Tipi 1- 4 yatak odası. Yaşam, dinlenme, hizmetli, misafir, çalışma ve medya odaları. Banyolar, depo, mekanik oda. Toplam bina alanı 1268 m². Kapalı alan 570 m².

Ev Tipi 2- 3 yatak odası. Yaşam, dinlenme, hizmetli, misafir, çalışma ve medya odaları. Banyolar, depo, mekanik oda. Toplam bina alanı 1151 m². Kapalı alan 570 m².

Ev Tipi 3- 4 yatak odası. Yaşam, dinlenme, hizmetli, misafir, çalışma ve medya odaları. Banyolar, depo, mekanik oda. Toplam bina alanı 1285 m². Kapalı alan 538 m².

Ev Tipi 4- 4 yatak odası. Yaşam, dinlenme, hizmetli, misafir, çalışma ve medya odaları. Banyolar, depo, mekanik oda. Toplam bina alanı 1180 m². Kapalı alan 543 m²

Ev Tipi 5- 3 yatak odası. Eğlence/spor, yaşam, dinlenme, hizmetli, misafir, çalışma ve medya odaları. Fuaye, banyolar, depo, mekanik oda. Toplam bina alanı 1210 m². Kapalı alan 643 m².

YENİ KUŞAK AquaSnap Puron

YENİ KUŞAK AquaSnap Puron soğutma grupları son teknolojiyi kullanır. AquaSnap ekolojik soğutucu akışkan R410A’a kullanır. Scroll kompresörler, kompozit malzemeden yapılmış düşük ses seviyeli fanlar, gelişmiş mikroprosesör kontrol AquaSnap’ın karşılaştırılamaz üstünlükleridir.

Aqusnap soğutma grupları opsiyonel hidronik modül takılmasıyla birden fazla elektrik beslemesi, borulama vb. ikincil işleri tamamen ortadan kaldırır. Sessiz çalışır. Montajı kolaydır. Ekonomiktir. Çevrecidir. Üstün kalite ve güvenilirliğe sahiptir.

Carrier 42GR çok alanlı ticari, endüstriyel ve geleneksel binalar için bağımsız alanlarda ısıtma ve soğutma yapabilme özelliğine sahip zonal bir fan-coil serisidir.

Nominal hava akışı 97-139 l/s’dir. Soğutulmuş ya da ısıtılmış hava, küçük çaplı esnek bir kanalla her alandaki 42GR ünitesi taşınır. Bu hava ünitede koşullandırıldıktan sonra 3 slot tavan difüzörü ile ortama dağıtılır. Dönüş havası aynı hava dağıtıcının benzeri olan bir kanalla tekrar 42GR’ye getirilir. Bu hava işlem görmeden önce filtreden geçirilerek temizlenir. Az yer kaplar. Ses ve titreşimi çok düşüktür.

Her cihaz için ayrı bir elektronik kontrol kullanılarak ortamın özelliklerine göre hava koşullandırma işlemleri programlanabilir. Kontrol sistemi merkezi bina yönetim sistemine bağlanabilir; böylece tüm alanlar merkezi olarak kontrol edilerek enerjiden tasarruf sağlanır.

Tümünü Temizle
Karşılaştır