Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Anzer ve Yeni Koza Otelleri’nde Alarko Carrier Merkezi Isıtma Sistemleri Tercih Edildi

Kumburgaz, İstanbul merkezine 50 km uzaklıkta ve Büyükçekmece ilçesine bağlı bir belde. 8 km’lik sahil şeridi onu İstanbul’un en önemli yazlık mekanlarından biri yapıyor.

Yeni Koza Hotel ise tatilciler için harika konumu ve özgün dekorasyonu ile, Kumburgaz sahilinde denize sıfır butik bir otel. İstanbul’daki nadir butik otellerden. Beş yıldızlı Ege ve güney otellerinden sıkılanlar için farklı, kaliteli ve değerli bir tatil seçeneği sunuyor. Üstelik yaz-kış açık. Otel tek katlı, 64 standart ve 4 suit odası var. Jakuzi ve 24 saat sıcak su bulunuyor. 80 kişilik kapalı iki katlı restoranı ve 150 kişilik bahçe restoranı bulunuyor. 150 kişilik diskosu ise bütün gece boyunca eğlenmek için ideal bir ortam sunuyor. Kumburgaz’ın 8 km’lik sahil şeridi var son yıllarda İstanbul denizlerinde su kalitesinde görülen iyileşmeye paralel olarak 2-3 yıldır yoğun şekilde kullanılmaya başlanmış.

Yeni Koza Otel, yetkili satıcımız Botes tarafından kurulan ve işletmeye alınan radyatörlü ısıtma sistemini kullanıyor. Sistemde Alarko Carrier’in çelik kazan, gaz brülörü, boylerler ve genleşme tankları var. Otelin ısıtma alanı 2 bin m². 1 adet 500 bin kcal/saat’lik ACK 2/500 kazan ve ALG 77/2-1” doğalgaz brülörü kullanılıyor. Otomasyon ekopanelli pano ile sağlanıyor. Sistemde 500 lt’lik kapalı genleşme tankı var. 3 adet paralel bağlı ASB 1/600 (600 lt’lik) boyler ise otel müşterilerinin sürekli sıcak su temin etmesi amacıyla kullanılıyor.

Anzer Beach Hotel ise Yeni Koza Hotel’in hemen yanında. 2007 Mayıs’ında açılan dört yıldızlı otel, 3 katı yerin altında olmak üzere toplam 11 katlı. 4 suit, 16 çift yataklı olmak üzere toplam 87 odalı. 200 kişilik kapalı restoranı, 300 kişilik toplantı salonu ve 200 kişilik diskosu ve en önemlisi de kapalı havuzu var. Otelde bulunan sağlık-spor kulübünde ise zayıflama salonu, jakuzi, sauna, Fin hamamı, Türk hamamı ve masaj odaları bulunuyor.

Otelde ısıtma fancoiller ile sağlanıyor. Botes burada 3 farklı büyüklükte çelik kazan kullanmış. Başlangıçta fancoiller için K500 (500 bin kcal/saat) ve boylerler için K250 (250 bin kcal/saat) projelendirilmiş. Sonra kapalı havuz ve hamam da projeye dahil edilmiş. Bu durumda sisteme bir adet K400 (400 bin kcal/saat) kazan daha ilave edilmiş.

Kazanlar üzerinde sırasıyla ALG 77/2-1”, ALG 36/2-3/4” ve ALG 60/2-3/4” doğalgaz brülörleri var. Her kazanın kendi genleşme tankı bulunuyor. K 500 ve K 400 kazanları için 500’er lt’lik, K 250 için ise 300 lt’lik genleşme tankı kullanılmış.

Ayrıca tüm sistem için de 500 lt’lik kapalı genleşme tankı kullanılmış. Sistemde 4 adet 600’er litrelik ASB 2-600 ve 3 adet ASB 1-500 olmak üzere 7 boyler var. ASB 2 boylerin ASB 1’den farkı şu; ASB 1 boylerde tek bir serpantin var ve bu serpantin kalorifer devresine bağlanıyor. ASB 2’de ise iki serpantin var. Birisi kalorifer devresi diğeri ise güneş enerjisi sistemi için.

Güneş enerjisi sisteminin yetersiz kaldığı durumda gereken ısıyı kalorifer suyu takviye ediyor. Böylece sıcak kullanma suyu hem tasarruflu hem de sürekli olarak elde ediliyor.

Anzer Otel’deki ısıtma sisteminin otomasyonu için ayrıca bir pano kullanılmış. Otomasyon sistemi sayesinde 3 kazan kaskad çalışıyor.

Oteller, Alarko Carrier ısıtma ürünleri sayesinde kış aylarında da hizmet verebilmenin ayrıcalığını yaşıyorlar.

Tümünü Temizle
Karşılaştır