Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Ankara Konut Projelerinde Alarko Carrier Katkısı

Daha önce TOKİ’nin Ankarada gerçekleştirdiği Yapracık Konutları ve BUYAKA projelerini Gerçek Konfor bülteni olarak okurlarımıza duyurmuştuk. Yapracık Projesi’nde Avrupa pazarının en kaliteli ürünleri arasında yer alan Wolf Yoğuşmalı kazanları kullanılmıştı. BUYAKA projesinde ise Alarko Carrier yüksek verimli su soğutma grubu, soğutma kulesi ve klima santrali ile komple çözüm sağlamıştı. Bu sayımızda Ankara’da Alarko Carrier’ı tercih eden iki seçkin proje tanıtıyoruz: Crystal Towers ve Ufuk Yapı...

Crystal Towers’da Komple Çözüm: Alarko Merkezi Isıtma Ürünleri

Ankara’nın batı girişinde, seçkin yerleşim yerlerinden biri olan Yaşamkent’te 30.000 metrekarelik alanda yer alan, 17 katlı 4 blok halinde inşa edilen, 256 daireden oluşan Crystal Towers projesinde, ısıtma ve sıcak su sistemlerinde Alarko Carrier ürünleri tercih edildi.

Kadıoğlu İnşaat tarafından gerçekleştirilen Cyrstal Tower projesi yaşam kalitesi kavramı çerçevesinde oluşturulmuş. 215-241 metrekare alanlı dairelerde her türlü konfor dikkate alınmış. Yeni yasalara bağlı olarak enerji tasarrufu ve çevre koşulları da gözetilmiş.

Dış cephede özel mantolama sistemi ile üst düzey yalıtım sağlanmış, üzeri kendini yenileyen uzun ömürlü nanoteknolojik boya ile boyanmış. Her binaya kenetli platin kaplama çatı konstrüksiyon özenle yerleştirilmiş. ydınlatmalarda led lamba kullanılmış.

Yerleşim alanının 20.000 metrekaresi, üzerinde tenis kortları, spor alanları, çocuk oyun alanları da bulunan yeşil alan olarak düzenlenmiş. Ayrıca kapalı yüzme havuzu ve anaokulun bulunduğu bir sosyal tesise de yer verilmiş.

Halen inşaatı süre ve 2012 yılı içinde bitmesi planlanan, Lüks, şık tasarımlı, kaliteli malzeme seçimleri ve akıllı evleriyle Ankara’da fark yaratması beklenen bu projede ısıtma ve sıcak su sistemlerinde Alarko Carrier ürünleri kullanıldı. Mekanik tesisat tasarımı Kurtoğlu İnşaat tarafından yapılan projede 9 adet üç geçişli ACK 3 tip çelik kazan, 9 adet modülasyonlu doğalgaz brülörü, 22 adet genleşme tankı, 6 adet hidrofor, 35 adet sirkülasyon pompası ve 12 adet akümülasyon tankı kullanılıyor.

Ufuk Yapı Villaları’nda Atag Yoğuşmalı Kazan Teknolojisi

Ufuk Yapı Kooperatifi’nin Ankara’nın batısında yeni yerleşim bölgesi olarak ön plana çıkan Bağlıca’da inşa ettiği 65 adet süper lüks villalardan oluşan “Ufuk Villaları” sitesinde ısıtma sistemlerinde ekonomik ve kaliteli yoğuşmalı ATAQ kazanları kullanılıyor.

Site altı oda ve iki salonlu, 390 m² alanlı üç katlı villalarda zeminler bambu parke döşemeli, duvarlar kağıt kaplamalı. Kapalı garaj, yüksek düzeyde güvenlik sistemi, gaz-yangın alarmı bulunuyor.

Ana yükleniciliğini Yakıcı Grup’un yaptığı Ufuk Yapı Kooperatifi’nde kazan dairesinde bulanan cihazların montajı, Alarko Carrier Yetkili Satıcısı Alkomak Isı Ltd. Şti. tarafından yapıldı. Bu prestijli projede 65 adet ATAQ Q 38 S yoğuşmalı kazanı, 65 adet ASB 1 -100 boyler ve 1100 adet PKKP tip panel radyatör kullanılıyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır