Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Ankara Altındağ Kültür Sarayı’nda Yeni Carrier Isı Geri Kazanımlı Çatı Üniteleri İle Verimli Isıtma/Soğutma

Çok Amaçlı Kullanım...

6000 m² kapalı alana ve yaklaşık 1500 kişilik çok amaçlı salona sahip olan “Kültür Sarayı” düğün, nişan, nikâh ve sünnet gibi organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Mimari projesinde Selçuklu külliye mimarisinden ve 1920’lerin milli mimari anlayışından esintiler taşıyan Altındağ Kültür Sarayı’nda panel, konferans, söyleşi ve seminerler de düzenlenebilecek. Bina bu çok yönlü kullanım için gerekli alanlara ve bölümlere sahip.

Saray Gibi…

Altındağ Kültür Sarayı’nın girişi de göz alıcı. İki farklı noktadan aşağı inen merdivenler kadar mobilyalar da dikkat çekiyor. Binanın girişinde 5 metre yüksekliğinde ve 3 metre çapında özel olarak tasarlanan avize büyük beğeni topluyor.

Ankaralı vatandaşların hizmetine sunulan Altındağ Kültür Sarayı’nda 1500 kişiye hizmet veren profesyonel tipte bir de mutfak bulunuyor. Kültür sarayında yangına karşı dayanıklı, aşınmayan ve zehirli gaz üretmeyen özel tasarımlı halılar kullanıldı.

Misafirler, Altındağ Kültür Sarayı’nda otopark sıkıntısı da yaşamayacak. Onlarca farklı çiçekle süslenen kültür sarayı güzel bir çevre düzenlemesine sahip. Kültür Sarayı’nda temizlik ve hijyen de ön planda gelen unsurlar arasında.

Isı Geri Kazanımlı Çatı Üniteleri ve Isı Geri Kazanım Modülü

13 Eylül’de açılan Kültür Sarayı mimari ve işlevsel özellikleri kadar projesini Mega Mühendislik firmasının yaptığı havalandırma ve hava koşullandırma tesisatı ile de enerji tasarrufu ve verimlilik sağlayacak özelikler taşıyor.

Kültür Sarayı projesinde Alarko Carrier Gebze Fabrikası’nda üretilen yeni ısı geri kazanımlı Carrier çatı tipi üniteler, ilk kez bu projede kullanıldı. Projeye göre 4 adet 48UA065, 1 adet 48UA055, 1 adet 48UA045 modeli ısı geri kazanımlı çatı tipi ünite sağlandı.

Carrier 48 serisi çatı üniteleriyle birlikte çalışan “Isı Geri Kazanım Modülü (ERM)”, Eurovent sertifikalı, yekpare, kompakt çift taraflı akışlı, yüksek verimli, havadan havaya ısı geri kazanım tamburu, değişken debili plug fanlı ve kontrol paneli üzerinde bir cihazdır.

Eurovent sertifikalı yüksek verimli havadan havaya ısı geri kazanım tamburu ile besleme havasına dış atım havasının enerjisi ile ön ısıtma-soğutma yaparak %90’a varan oranlarda ısı geri kazanımı sağlar. Böylece sistemde ihtiyaç duyulan ısıtma veya soğutma yükü ihtiyacı azalır. Mekanik ısıtma, soğutma ve serbest soğutma için %100 taze hava ile çalışmak mümkündür.

Çatı ünitesine bağlanan güç ve kontrol kabloları ile fabrika tarafından verilen sahada monte edilecek hava kanalı bağlantı ekipmanları ile kurulumu kolaydır.

Yüksek verimli dış atım havası plug fanlarının hızları çatı ünitesinin üzerindeki Pro-Dialog+ Kontrol Paneli’ne bağlanan bağımsız bir frekans invertörü tarafından kontrol edilir.

Ünite kabini özellikle çift korozyon koruması ve dış ortam kullanımı için uygun olan galvanize ve toz boyalı metal levhadan yapılır (açık gri RAL 7035).

ERM, ısı geri kazanım tamburunu toza karşı korumak için standart olarak temiz hava tarafında G4 filtreleri kullanılır.

Tümünü Temizle
Karşılaştır