Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier’ın Hastane Sistem ve Ürünleri Libya Al Marj Hastanesi’nde

Hastahanenin yapım işleri TML İnşaat AŞ, mekanik projelendirme ve uygulamaları ise ÖCEN Mühendislik tarafından gerçekleştiriliyor. 1992 yılında kurulan TML, Afrika, Asya ve Avrupa’da, Libya, Suudi Arabistan, İran, Tunus ve Türkiye’de, enerji, teknolojik montaj işleri, turizm, emlak geliştirme, denizcilik gibi sektörlerde çok sayıda uluslararası inşaat projesini başarıyla gerçekleştirdi.

Yerel geleneklere uygun olarak modüler yapıda projelendirilen hastahanenin kapalı inşaat alanı 16.000 m² ve yatak kapasitesi 350. Hastane 5 fonksiyonel bloktan oluşan bir kompleks. 1. Blok’ta, hasta yatak odaları, laboratuvarlar, pediatri yoğun bakım ve hastane idare ofisleri; 2. Blok’ta 9 aseptik ameliyathane, 4 yanık yoğun bakım, 1 ICU, 1 CCU, kadın doğum bölümleri, acil poliklinikleri ve ek binadaki görüntüleme merkezi; 3. Blok’ta 2 septik ameliyathane ve acil müdahale bölümleri, çamaşırhane, mutfak, merkezi sterilizasyon ve merkezi defenfeksiyon bölümleri; 4. Blok’ta hastane asansör bloğu; 5. Blok’ta medikal gaz merkezi bulunuyor.

Tam teşkilatlı bu hastahanede Alarko Carrier’ın tercih edilmesinin en önemli nedeni cihazlarının yüksek kalitesi ve verimliliği ile hijyenik uygulamalardaki geniş referansları oldu. Hastanedeki hava koşullandırma sistemi ve hijyenik klima uygulamasında, 9 adet Carrier 30RH hava soğutmalı soğutma grubu, 12 adet Carrier 30RA hava soğutmalı soğutma grubu, 7 adet hijyenik özellikte klima santrali ve UV cihazı, 16 adet konfor tipi klima santrali, 7 adet hijyenik ve hücreli tip aspiratör, 284 adet Carrier 42GW dört yöne üflemeli gizli tavan tipi fan-coil cihazı, 18 adet buharlı nemlendirici kullanıldı.

Projede klima santrallerinde bir ilk olarak UV cihazı uygulaması yapıldı ve başarılı sonuç alındı.

Tümünü Temizle
Karşılaştır