Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier’dan Komple Konut Çözümleri

Projenin mimarisi, daha önce yurt içinde ve yurt dışında birçok başarılı projeye imzasını atmış Uras+Dilekci Architects tarafından gerçekleştirilmiş. Uras+Dilekci, Buyaka’nın yeni yaşam vaadini gerçekleştirmek için arazinin bulunduğu topografya, projeyi çevreleyen diğer yerleşimler, İstanbul’un yaşam biçimi ve en önemlisi zamanın ruhunun yarattığı imkânlar ve sınırların ışığında yola çıkmış.

Proje alanı İstanbul’un gelişmekte olan en önemli arteri üzerinde olan Buyaka, Anadolu Yakası’nda olmasına rağmen TEM bağlantısıyla Avrupa Yakası’nın bir devamı niteliğinde. İkitelli istikametine göre Avrupa Yakası’na daha yakın.

Bulunduğu yapı adası üzerindeki tüm yapı kullanım kararları, birbirlerini tamamlar nitelikte gelişmiş ve bu alan kendiliğinden İstanbul’un en büyük çekim merkezini oluşturmuş.

Arsa çevre bakışı olarak, kuzey yönünde TEM üzerinde Boğaz’ı, güney yönünde Kozyatağı üzerinde Marmara Denizi’ni, batı yönünde Çamlıca üzerinden Boğaz ve Marmara Denizi’ni, doğu yönünde ise ormanlık alan üzerinden Alemdağ tarafını görüyor. TEM otoyolu ve Şile bağlantı yolu ile kesişen bir noktada olduğu için her iki yoldan da çok iyi görünüyor.

Dıştaki kütle hareketleri, içte ideal güneşlenme açısı doğrultusunda geliştirilip, dıştaki agresif ve akıcı duruş, içte de süreklilik arz ederek ele alınmış. Projenin barındırdığı güçlü söylem sayesinde, yapıya suni temalar yüklenmemiş.

BUYAKA’da dairelerin iç mekânlarında sunulan cephe boyunca cam yüzeyler, bütün kent panoramasını dairenin cephesi haline getirdiği için mekân kalitesi kat kat zenginleştiriyor. Bir müze yapısı faklılığına ve görselliğine sahip avantgarde ve yenilikçi tasarım yaklaşımının, BUYAKA’yı sadece İstanbul için değil, Türkiye’de farklı bir düzleme oturtması bekleniyor.

İnşaat sektörüne iki ayrı şirket olarak giriş yapan Artell İnşaat ve Koytür İnşaat şirketleri, geçmiş yıllara dayanan iş ortaklıklarını inşaat sektörüne de yansıtmak üzere, Artell-Koytür İnşaat adı altında birleştirip büyük inşaat projelerine imza atmak için bir araya geldi. Artell-Koytür İnşaat, yeni bir projeye geçmenin heyecanını yaşıyor. İstanbul’un en büyük “mix use” projelerinden biri olan BUYAKA, Artell-Koytür’un en önemli ve güçlü çalışmalarından biri olma özelliğini taşıyor.

Alarko Carrier bu çok özel projeye soğutma grupları, klima santralları ve soğutma kuleleri ile paket olarak katkı sağladı. Dinamik Proje tarafından projelendirilen, Boz Proje Danışmanlık tarafından danışmanlık hizmeti verilen yatırımın mekanik uygulama kısmı Met Mühendislik tarafından çözüldü.

Yapılan çalışmalar sonucunda Alarko Carrier tarafından projeye uygun olarak 58 adet Carrier 39HQ klima santralı, 3 adet Carrier 19XR su soğutmalı kondenserli santrifüj kompresörlü su soğutma grubu, 1 adet Carrier 30XW su soğutmalı kondenserli vidalı kompresörlü su soğutma grubu, 6 adet Carrier 30XA hava soğutmalı kondenserli vidalı kompresörlü su soğutma grubu, 4 adet MITA PME paslanmayan su soğutma kulesi sağlandı.

Yatırımcının, gelecekte, BUYAKA’nın işletmeciliğini de yapacak olması, malzeme ve marka seçiminde etkili oldu.

 


Tümünü Temizle
Karşılaştır