Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier "Yat Başkenti" Monako’da

20. yüzyılın başlarında İngiltere ve Amerika arasındaki seyahatlar için geliştirilen transatlantiklerin inceliğinden esinlenilerek tasarlanan yeni Yacht Club de Monaco tesisleri en büyük yatların bile kullanabileceği özelliklere sahip.

20. yüzyılın başlarında İngiltere ve Amerika arasındaki seyahatlar için geliştirilen transatlantiklerin inceliğinden esinlenilerek tasarlanan yeni Yacht Club de Monaco tesisleri en büyük yatların bile kullanabileceği özelliklere sahip.

Yacht Club de Monaco’nun bir mimari şaheser olarak nitelenen ultra modern binası yat sahipleri ve profesyonelleri için samimi, işlevsel ve süper konforlu bir buluşma yeri sağlayacağı gibi tesislerin yer aldığı Hercule Limanı’nda yaşamı canlandıracak. Bina ve tesisler daha şimdiden Monaco Prensliği’nin prestij yatırımı olarak değerlendiriliyor.

“Société Nautique” ve “Yacht Club de Monaco’nun Genç ve Yetişkinler İçin Yelkencilik Bölümü”nün toplam 13.150 m²’yi bulan alanında yeni yat klüp binası 8.300 m²’lik bir yere sahip. Binanın kalbinde yer alan yeni yaşam alanında bir sergi salonu, balo salonu, yüzme havuzu ve terası, kütüphane, spor salonu ve toplantı salonu bulunuyor. Bunların yanında yer alan ve binanın sağ cephesini kaplayan, deniz, gökyüzü ve limanla binayı içiçe geçiren ve şeffaflaştıran görkemli atrium binanın mimari özgünlüğünü övünçle ortaya koyuyor.

Dünyaca ünlü mimar Lord Norman Foster tarafından tasarlanan ve inşaatına başlanan yeni Yacht Club de Monaco binası bahar 2014 yılında açılacak.

Bu büyük proje Monaco Prensliği Bayındırlık Bölümü’nün gözetiminde, Lord Norman Foster ve Monaco asıllı mimar Alexandre Giraldi ortak çalışmalarıyla yürütülüyor. Estetik ve yüksek teknolojiyi biraraya getiren yat binası aynı zamanda çevre dostu bir konsepte sahip.

İddialı projenin, ‘yat başkenti’ olarak Monaco konumunu güçlendirmesi ve Monaco için mükemmel bir vitrin olması bekleniyor.

Monaco için sembolik ve anlamlı projede Alarko Carrier Gebze Tesisleri’nde üretilen toplam 6 adet Carrier 39HQ klima santrali kullanılacak. Santrallerin 5 adeti çift karışımlı hücre, filtre, batarya ve egzoz besleme fan kompleksinden, 1 adet santral ise karışım hücresi ve fanlardan oluşuyor. Tesisisin toplam soğutma kapasitesi yaklaşık 520 kW civarında.

“Airovision” Üniteli Carrier 39HQ Klima Santralleri Sınıfının En İyisi

Alarko Carrier Gebze Tesislerinde üretilen Carrier 39HQ klima santralleri 5 kıtada 48 ülkeye ihraç ediliyor. Avrupa’da Yatch Club de Monaco projesinde olduğu gibi bir çok önemli, prestijli projede tercih ediliyor. Her uygulama için müşteri isteklerine özel Airovision Ünitesi, standart olarak 0,5-35 m³/s nominal kapasite, 122 değişik model ve boyutlar arasında %12’lik debi artışı; en iyi seçim olanağı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

• En yüksek enerji verimliliği

• Yüksek korozyon direnci

• Isıl geçirgenlik sınıfı T2

• Isı köprü faktörü sınıfı TB 2

• Hava sızdırmazlık sınıfı B

• Mekanik dayanım sınıfı 2A

• Filtre by-pass kaçağı: Standart yandan sürmeli filtre için F7, özel yandan ve önden sürmeli filtreler için F9 (EN 1886).

Tümünü Temizle
Karşılaştır