Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier Azerbaycan’da: Kempinski Bakü Oteli ve Yeşil Vadi Evleri

KEMPİNSKİ- BAKÜ OTELİ

Azerbaycan, özellikle başkent Bakü son yıllarda büyük bir değişim gösteriyor. Azerbaycan’ın en büyük ve eski kenti Bakü’nün görünümü kentin merkezinde inşa edilen, aralarında dünyanın önde gelen mimarlarının tasarımı olan yeni ve modern oteller, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, kültürel ve sanatsal yapılarla hızla değişiyor.

Bir çok yerde anıtsal ve görkemli eski yapılarla ultra modern bir yeni yapıyı, birbirlerine aykırı düşmeden bir arada görmek mümkün.

Daha önce Gerçek Konfor’da Bakü’nün merkezinde açılan süper lüks Hilton Bakü ve Four Seasons otellerinin konforuna Alarko Carrier’ın yaptığı katkılarını açıklamıştık.

Bakü’nün diğer bir gözde oteli kentin en hareketli bölgesi olan Badamdar’daki Kempinski. Genel inşaat işleri Ukrayna ve Azarbeycan’dan önemli projeler gerçekleştiren Urbek İnşaat, mekanik tesisat işleri Caka Mekanik ve İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd tarafından üstenilen, Azerbaycan mimarisinden esinlenilen bu modern otel Kempinski otel zincirinin tüm uluslararası standartlarını sağlıyor.

2008-2012 yılları arasında gerçekleştirilen Kempinski projesi 3 etap halinde uygulandı. Yaklaşık 85.000 m²’lik inşaat alanına sahip olan komplekste 1. etapta mobilya montaj ve yerleşimi, bitiş uygulamaları tamamlanmanırken 2. etapta ince iş çalışmaları, 3. etapta ise betonarme imalatları devam ettirildi. Bu plan çerçevesinde 3 etap sıraısyla tamamlanırken otel de aşamalı olarak hizmet vermeye başladı.

Kempinski otel kompleksi içinde 2 adet tenis kortu, 1 basketbol sahası, otel bölümü, 2 ana ve 2 etnik restoran, balo salonu, konferans salonu, toplantı odaları, ofisler, residence, spa merkezi, buz pateni pisti, bowling, açık ve kapalı yüzme havuzları, açık ve kapalı otoparklar, mağazalar, amfitiyatro yer alıyor. Ayrıca mevcut sınırların arka tarafindaki alanda futbol sahası düzenlendi.

Kempinski Oteli işveren olarak ve daha önce başka projelerde mekanik uygulamalarda Alarko Carrier ile çalışan Caka Mekanik ve İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd, bu projesinde de Alarko Carrier’ı tercih etti. Kempsinki oteli hava koşullandırm sisteminde Carrier 39HQ tipi klima santralleri, 42N serisi fan coilleri ve 30XA Aquaforce serisi vidalı kompresörlü su soğutucuları ile tam konfor sağlıyor.

AZERBAYCAN’DAN MODERN KONUT ÖRNEĞİ “YEŞİL VADİ EVLERİ”

Azerbaycan’da konut alanında eski görkemli yapılar restore edilirken yeni yapılan konut binaları modern mimari özelliklere ve yüksek teknolojilere sahip olarak tasarlanıyor ve yapılıyor.

Azarbeycan’ın Bakü’den sonra önemli kentleri arasında yer alan İsmayıllı kentinde Tan İnşaat Ltd şirketi tarafından Mayıs 2012’de tamamlanan “Yeşil Vadi Evleri” bu tip modern evler için güzel bir örnek oluşturuyor.

Tan İnşaat, Nisan 2002 yılında İstanbul’da kurulmuş. Tangudur Şirketler Grubuna bağlı, yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren grubun inşaat taahhüt şirketidir. Merkezi İstanbul’da olan Tan İnşaat’ın yurt dışında Bakü- Azerbaycan, Jolfa- İran, Rustavi- Gürcistan, Moskova- Rusya Federasyonu, Muscat- Umman Sultanlığı’nda ofisleri bulunuyor.

Tangudur Grup’a bağlı olarak Azerbaycan’da %100 yabancı sermaye ile kurulan Tan Yapı şirketi arazi geliştirme, inşaat, mimari proje, mühendislik işleri, konut pazarlaması yapıyor. Yeşil Vadi Evleri’ni de kendi arazisi üzerinde inşa etmiş.

İsmayıllı kentinin en elit konut grubunu oluşturan Yeşil Vadi Evleri 8 katlı, 5.200 m² kapalı alana ve toplam 37 daireye sahip. Evler son derece seçkinci bir anlayışla tasarlanmış. Tüm malzemeler ve iç mimari unsurları çok özenle seçilmiş ve çok iyi işçilikle uygulanmış.

Binanın hava koşullandırma sistemi merkezi olarak projelendirildi ve hava koşullandırma sisteminde Carrier 39 HQ klima santralleri tercih edildi.

CARRIER 39HQ KLİMA SANTRALİ, bir yanıyla Alarko’nun Türkiye’deki 50 yıllık, Carrier’ın 100 yılı aşan uluslararası deneyim ve birikiminin ürünüdür. Alarko Carrier’ın Ar-Ge çalışmalarına katılımıyla tasarlanan ve sürekli geliştirilen 39 HQ klima santralleri dünyanın çok sayıda ülkesinde, çok prestijli projelerde HVAC sistemini kalbi olarak başarıyla görevini yerine getiriyor.

Alarko Carrier bu anlayışla, müşterilerinin güvenini ve beklentilerini karşılamak, ürünlerinin kapasitelerinin gerçekliliğini kanıtlamak için ürünlerini bağımsız sertifikasyon kuruluşu olan Eurovent’e belgelettiriyor. Ayrıca, Alarko Carrier çevre, sağlık ve güvenlikle ilgili tüm yönetmeliklere uygun hareket ediyor ve bunu sahip olduğu ISO 14001, OHSAS 18001 ve SA8000 belgeleri ile belgeliyor. Alarko Carrier dünya şirketi olmanın gereği ve bilinciyle sahip olduğu bu belgelerle çevreye, insan sağlığına ve güvenliğine ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

ALARKO CARRIER ve ÇEVRE

Alarko Carrier dünyamızdaki tüm varlık ve değerler karşı sorumlulukla hareket ediyor. Ürünlerinde ozonla dost soğutucu akışkanları kullanıyor, geri dönüştürülebilir parça sayısını artırıyor. Ayrıca enerji verimli üretim ve ürün anlayışıyla sektörde öncü rol oynamaya devam ediyor. Alarko Carrier’ın dünyaya açılımında bu anlayış ve uygulamalar etkili oluyor.

KLİMA SANTRALİ İLE İLGİLİ STANDARTLAR

Klima santralinin gövde panel yapısı ve sınıflandırma ve ünitelerin, ekipmanları ve bölümlerin performansı tanımlayan iki Avrupa standartı mevcuttur: EN 1886 - 2007: “Klima Santralleri –Mekanik Performans” ve EN 13053 - 2001: “Klima Santralleri – Sınıflandırma ve Ünitelerin, Donanımların ve Bölümlerin Performansı”.

Klima santralinin gövde panel yapısı, model kutusu ve gerçek cihaz üzerinden gerçekleştirilen ölçümlerle, EN 1886 standartına uygun olmalıdır. Model kutusu içerisinde hiç bir ekipmanın olmadığı birbirine birleştirilmiş iki hücreden oluşan bir klima santralidir. Ayrıca her hücrenin bir kapısı vardır. Boyutları ve yapısı standartın gereklerine uygun olarak inşa edilmelidir. Gövde panel yapısının ısıl ve ses karakteristikleri model kutusu üzerinden gerçekleştirilen ölçümlerle tespit edilirken, mekanik dayanım, hava kaçağı ve filtre bypass kaçağı HVAC uygulamasına uygun imal edilmiş gerçek cihaz üzerinden belirlenmelidir.

39 HQ- TEKNİK ÖZELLİKLERİ

122 farklı boyutta standart kesit. Nominal aralık: 0,55 m³/s (2000 m³/h) - 35 m³/s (125.000 m³/h). Her kesitin hava debileri arasında %12’lik adımlarla artış. Hava debisi ve konfigürasyon açısından isteğe en uygun seçim. İç, dış ortam, dikey, ve gizli tavan tipi montaj imkanı.

GÖVDE

Alarko Carrier’ın ürettiği klima santrallerinin gövde yapısı çerçeve ve panellerden oluşur. 1mm kalınlığında galvanize edilmiş ve kaplamalı çelik profil sağlam ve hafif bir çerçeve sağlar.

Gövde 60 mm kalınlığında çift cidarlı paneller, kapılar, gözetleme camları ve sökülebilir ara direkleri tutar. Gövde panel yapısı galvaniz plaka kalınlığı, malzemesi veya içine konan izolasyon malzemesi farklılığına göre birçok farklı şekilde sunulur.

İç yüzey daima 0,80 mm kalınlığındadır. Standart gövde panel tasarımı GP080 iç ve dış cidar olarak 0.8 mm galvaniz panel ve arasında cam yününden oluşur. Burada G= kenar ve tavan panelleri izolasyonu, P = zemin paneli izolasyonu, 080 = dış cidar kalınlığıdır. Zemin için dolgu malzemesi olarak üzerinde yürünebilmesi ve daha iyi ısı izolasyonu sağlaması amacıyla PIR (polyisocyanurate) izolasyon kullanılır. PUR ile karşılaştırıldığında PIR izolasyon çok daha yüksek bir ısıl izolasyon değeri ve aleve dayanım gösterir. PIR malzemenin diğer avantajları ise, yüksek basınca dayanım ve üzerinde yürünebilmesidir.

Farklı pazarların farklı ihtiyaç ve beklentileri olacağı için izolasyon malzemesi olarak kayayünü kullanılabileceği gibi, farklı kalınlıkta veya paslanmaz çelik gibi farklı malzemeden panel kullanılabilir.

RR125 akustik versiyonda ses seviyesini düşürmek için panel içersine ilave bir akustik plaka yerleştirilerek düşük frekanslı seslerin önüne geçilmiştir. Bilgi için; www.alarko-carrier.com.tr

AQUAFORCE 30 XA / XAS HAVA SOĞUTMALI SU SOĞUTMA GRUBU

Carrier, bakır/alüminyum ısı değiştiricilerden çok daha etkin olan ve yıllardır havacılık endüstrisinde kullanılan alüminyum “mikro kanallı ısı değiştiriciler”e (MCHX), kullanıcı dostu geliştirilmiş “Dokunmatik Pilot Ekranlı” (Touch Pilot Display), “A” sınıfı enerji verimliliğine sahip olan YENİ NESİL AQUAFORCE hava soğutmalı su soğutma grupları yeni bir standart sunuyor.

AQUAFORCE’un kalitesi ve öncülüğü, The Air Conditioning Heating and Refrigeration News (USA) dergisinin düzenlediği, 75 imalatçı firmanın 112 ürün ile katıldığı “Dealer Design Awards-2006” yarışmasında, 45 bağımsız yüklenicinin oluşturduğu jüri tarafından ticari cihazlar sınıfında “Gümüş Madalya” ile belgelendi.

AQUAFORCE su soğutma grupları enerji verimliliği ve çalışma ses seviyesi bakımından günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. AQUAFORCE bugün var olan en iyi teknolojiyi kullanır: Alüminyum mikro-kanallı ısı değiştiriciler (MCHX); Dokunmatik Pro-Dialog Kontrol Sistemi; değişken kapasite valfli ikiz rotorlu vidalı kompresörler; Saf R134a soğutucu; Kompozit malzemeden yapılmış düşük-sesli IV. jenerasyon Flying Bird fanları.

AQUAFORCE soğutma grupları (270-1700 kW nominal soğutma kapasite aralığında 20 modeli ile) yükleniciler, mühendislik firmaları ve bina sahiplerinin optimum performans ve maksimum kaliteye ihtiyaç duydukları endüstriyel ve ticari uygulamalar için en üst seviyede çözüm olanakları sağlıyor. Tam ve kısmi yükte yüksek verim sağlayan 30XA’nın bütün modelleri plakalı tip ekonomizöre sahip. Ayrıca, 30 XA’nın hem ekonomizör hattında hem de ana soğutma devresinde elektronik genleşme vanası bulunuyor.

• MCHX - Mikro-Kanallı Tamamen Alüminyum Yoğuşturucu:

Standart Cu/Al bataryaya göre 3,5 kat korozyona karşı daha dayanıklı, galvanik korozyon yok. Bakımı ve temizlenmesi kolay. 69 bar basınçlı suyla yıkanma olanağı. MCHX ısı değiştiricileri geleneksel bataryadan yaklaşık % 10 daha fazla verimlidir ve soğutma grubunda kullanılan soğutucu akışkan miktarının % 30 oranında azalmasını sağlar. Kalınlığı ince olan MCHX hava basıncı kayıplarını % 50 oranında azaltır ve arızaya (örn. kum nedeniyle) karşı geleneksel bataryadan daha az hassas olmasını sağlar. MCHX ısı değiştiricinin temizliği yüksek basınçlı yıkayıcı kullanmak suretiyle çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

• Yüksek Güvenlik: Tamamen bağımsız 2 ayrı soğutma çevrimi; bir devre arızalandığında diğer devre çalışmaya devam eder. -10 ile +55 °C dış ortam sıcaklıkları arasında çalışabilir. Kara kutu özellikli mikroişlemci sayesinde son 7 dakikadaki 47 parametrenin kayıt altında tutulma olanağı ve kolay arıza teşhis olanağı.

• Kompresör: 30 XA’da oransal kontrollü, yerinde servis verilebilir, motora doğrudan bağlı, soğutucu akışkanla soğutulan yüksek verimli, uzun ömürlü (75.000 saat rulman ömrü) Carrier Carlyl imali, yeni nesil çift vidalı kompresör bulunuyor. Yağ basıncı ile kontrol edilen değişken kontrollü vana değişken soğutma kapasitesine izin verir. Bu sistem kompresörün optimum soğutma kapasitesini ayarlamasına izin verir ve şartlandırılmış su çıkış sıcaklığının sabitliğini mükemmel şekilde sağlar.

• Buharlaştırıcı: Yüzer tip (soğutucu akışkan bakır boruların dışında, su bakır boruların içinde) Kovan-Boru tipi. Mekanik olarak temizlenebilir. Dış etkenlere karşı buharlaştırıcı yalıtımının dışı alüminyum kaplamalı.

• Sessizlik: Skorsky tarafından tasarlanan Flying Bird IV düşük sesli yoğuştrucu fanı, titreşimsiz ikiz vidalı kompresör, kompresör çıkış tarafı ve ekonomizör hattı susturucuları, kompresör altı çift kademeli titreşim yutucu takozlar, kompresör ve yağ tutucuyu içine alan akustik izolasyonlu kutu ve düşük ses opsiyonu sayesinde 94 dB(A) ses güç seviyesinde.

• Kolay Montaj: Yıldız/üçgen starter ile fabrikada monte edilmiş ayaksız elektronik akış anahtarı.

• Pro-Dialog Plus: Basit işletim sistemi ile alı birleştirir. Tüm bileşenlerin optimum enerji koşullarında çalışmasını sağlar.

Carrier’dan Geleceğin FanCoil’i 42 N- IDROFAN

2 veya 4 borulu, 2 borulu+elektrik ısıtıcılı. 4 model. 162-1620 m3/h arasında hava debisi. 0,7-5,3 kW soğutma, 1-9 kW ısıtma kapasitesi ile 7 farklı kapasite aralığı.

HEPSİNİ BİR ARADA SUNAR

IDROFAN’da herşey önceden planlanır. Opsiyonlar fabrikada cihaza yerleştirilerek gönderilir. Böylece sahada cihazın montajı en kolay ve hızlı şekilde yapılabilir.

Elektronik Carrier kontrollerinden su tarafı kontrollerine kadar bütün kontrol parçaları üretim hattının sonunda test edilir.

IDROFAN yeni 5 kademe hızlı motoru ve yüksek verimli değişken devirli LEC motoru sayesinde kullanıcıların konfor ihtiyaçlarına en mükemmel şekilde cevap verilebilir.

IDROFAN’DAN GELECEĞİMİZE AÇILAN KAPI

Doğal çevremize en uygun ürün olma özelliğini taşıyan IDROFAN, Carrier’ın “20-20” sloganı ile ifade ettiği “2020 yılına kadar atmosfere yapılan CO2 salınımını %20 azaltmak” hedefi kapsamında tasarlandı.

Carrier’ın “ENERJİ VERİMLİLİĞİ BAŞARIYI BERABERİNDE GETİRİR” anlayışını parlak bir şekilde hayata geçiren bir örnektir.

Tümünü Temizle
Karşılaştır