Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier Azerbaycan’da: Four Seasons ve Kafkas Point Otelleri

Hazar Denizi’nin kıyısındaki Azerbaycan’ın başkenti Bakü, Kafkaslar’ın en büyük şehri, en önemli kültür, sanat ve ticaret merkezi. Lonely Planet’in sıralamasına göre, Bakü kültür, sanat ve eğlence ortamları ile dünyanın en önemli on destinasyonundan biri.

Azerbaycan, özellikle başkent Bakü son yıllarda büyük bir değişim gösteriyor. Azerbaycan’ın en büyük ve eski kenti Bakü’nün görünümü kentin merkezinde inşa edilen, aralarında dünyanın önde gelen mimarlarının tasarımı olan yeni ve modern oteller, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, kültürel ve sanatsal yapılarla hızla değişiyor. Bir çok yerde anıtsal ve görkemli eski yapılarla ultra modern bir yeni yapıyı, birbirlerine aykırı düşmeden bir arada görmek mümkün.

Daha önce Gerçek Konfor’un 73. sayısında Bakü’nün merkezinde açılan süper lüks Hilton Bakü Oteli’nin konforuna Alarko Carrier’ın yaptığı katkılarını açıklamıştık. Hazar Denizi’nin sahil şeridinde yer alan Hilton Bakü Oteli mimarisi, iç ortamı ve ağırladığı misafirleriyle kentin en fazla ilgi gören mekanlarının başında geliyor. Aslında Alarko Carrier’ın Bakü kentindeki varlığı sadece Bakü Hilton’la sınırlı değil; kentin yeni ve eski daha bir çok önemli yapısında Alarko Carrier cihazları başarıyla görevlerini yerine getiriyor.

Mimari projesi Readon Smith Architects, inşaat işleri Codest International S.r.d., mekanik projesi Sasel Elektromekanik San ve Tic AŞ tarafından gerçekleştirilen Bakü’nün yeni ve en seçkin otellerinden Four Seasons’da hava koşullandırma sisteminde Alarko Carrier Gebze Tesisleri’nde üretilen Carrier 39HQ tipi klima santralleri ve Alarko MKD tipi fan coilleri çalışıyor. Four Seasons oteli estetik klasik görünümü ile Bakü’yü Hazar Denizi’nin kenarında, bir inci gibi süslüyor. Klasik görünümüne karşın otel her alanda ileri teknolojiye sahip. Bu teknoloji içinde Alarko Carrier da seçkin bir yer tutuyor.

Bakü’nün yeni beş yıldızlı otellerinden Kafkas Point Oteli’nde tüm mekanik çözümlemeleri ve tesisat uygulaması, Alarko Carrier’ın bir çok işte çözüm ortaklığı yaptığı Proda Mühendislik Ltd. tarafından gerçekleştirilen kapsamlı hava koşullandırma sisteminde Carrier 39HQ klima santralleri ve Carrier 42N serisi fan coilleri görev yapıyor.

8 katlı, 74 odalı Kafkas Point Oteli’nin mekanik tesisat projesinde ısıtma ve soğutma sistemi için 5 oda ve giriş katları, roof cafe ve restaurant katı, otopark ve havuz katlarıyla birlikte yemekhane, kahvaltı salonu, konferans salonu, havuz, Türk hamamı, fitness, spa, kuaför, hidro-masaj gibi özel ve diğer genel kullanım alanlarında Carrier fan-coil’leri, havalandırma ve hava koşullandırma sistemi için, karışımlı ve taze havalı Carrier klima santralları kullanıldı.

ALARKO FAN COIL ÜNİTELERİ: DOĞA ve SİZİN İÇİN EN AKILCI ÇÖZÜM

Alarko Fan Coil Üniteleri (FCU), son teknoloji kullanılarak tasarlanmış ve üretilmiştir. İskelet malzemesi olarak galvaniz çelik kullanılan ürünlerin en büyük avantajları; estetik dış görünüm, az yer kaplama, kolay montaj, kolay temin, güvenilirlik ve düşük ses seviyesidir. Alarko FCU sunduğu avantajların yanı sıra, Alarko’nun sektörde sahip olduğu yarım asrı aşkın eşsiz tecrübe, bilgi birikimi ve konusunda uzman ekipleri ile size ve müşterilerinize memnuniyet sağlar.

Estetik / Özgün Çizgiler: Alarko FCU, yüksek teknolojinin sağladığı üstünlüklerle dekoratif yaklaşımın özgün estetiğini benzersiz bir biçimde birleştiriyor; farklı çizgileri ile her ortama bir mobilya şıklığı ile uyum sağlıyor.

Geniş Kullanım Alanı: Otel, ofis, mağaza, restoran, apartman dairesi, müstakil bina gibi ticari, sosyal yapılarda ve konutlarda hava şartlandırmada bütün gereksinimlere cevap verecek biçimde tasarlanmıştır. Üstün performans ve işlevsellikle ısıtma, soğutma ve havalandırmada ekonomik, güvenli ve pratik çözümler sunar.

Tavana Gizlemeye ve Kanala Bağlamaya Uygun: Kasetsiz tipleri kanala bağlanabilir. Bu, çıkış ağzına yerleştirilen ve bağlantıyı kolaylaştıran özel bir flanşla birlikte sağlanır. Minimum boyutlarıyla asma tavanlara, duvardaki nişlere kolaylıkla gizlenebilir, yer kaplamaz. Değişik mimari ve dekoratif arayışlarda ve uygulamalarda esneklik sağlar.

Her Koşulda En Uygun Çözüm: Alarko FCU, 9 farklı model ve 50 tip ile her türlü müsteri ihtiyacını karsılayabilecek çesitliliğe sahiptir. Tavan, duvar veya yer uygulamalarından hepsine uyabilecek modelleri ile esnek tasarıma uygundur.

Kolay Montaj ve Bakım: Alarko FCU, fabrika montajlı, çalısmaya hazır olarak satısa sunulur. Elektrik ve tesisat bağlantıları yapılarak hemen çalıştırılabilir. Ünitelerin tasarımı bakım işlemlerini çok kolaylaştırır. Kullanıcının sadece hava filtresini temizlemesi yeterlidir. Bakım ve onarım sırasında monoblok yapı içinde bütün parçalara rahatlıkla erişmek ve sökmek mümkündür.

Çok Düşük Ses Seviyesi: Alarko FCU, tam bir konfor için tasarlanmıştır. Maksimum hızda çok düşük ses değerlerine sahiptir. Ünitelerde doğrudan motora bağlı, plastik malzemeden yapılmış sık kanatlı, dinamik olarak balanslı, titreşimsiz ve sessiz çalışan yüksek kapasiteli fanlar kullanılır. Fan motoru uygun üç hızda çalıştırılabilir. Fan motoru aşırı yüke karşı korumalıdır. Motor ve fan, yoğuşma drenaj tavası işlevi gören plakaya bağlanmış ve yalıtılmıştır.

Alarko FCU Tipleri: 2/4 Borulu Dört Yönlü Kaset Tipi; 2/4 Borulu Dört Yönlü Kaset Tipi (Kompakt); 2 Borulu Duvar Tipi; 2/4 Borulu Gizli Tavan Tipi 2 Borulu Gizli ve Kabinli Döşeme Tipi; 2/4 Borulu Yüksek Basınçlı Gizli Tavan Tipi.

Carrier 39 HQ klima santrali, bir yanıyla Alarko’nun Türkiye’deki 50 yıllık, Carrier’ın 100 yılı aşan uluslararası deneyim ve birikiminin ürünüdür. Alarko Carrier’ın ArGe çalışmalarına katılımıyla tasarlanan ve sürekli geliştirilen 39 HQ klima santralleri dünyanın çok sayıda ülkesinde, çok prestijli projelerde HVAC sistemini kalbi olarak başarıyla görevini yerine getiriyor.

Alarko Carrier bu anlayışla, müşterilerinin güvenini ve beklentilerini karşılamak, ürünlerinin kapasitelerinin gerçekliliğini kanıtlamak için ürünlerini bağımsız sertifikasyon kuruluşu olan Eurovent’e belgelettiriyor. Ayrıca, Alarko Carrier çevre, sağlık ve güvenlikle ilgili tüm yönetmeliklere uygun hareket ediyor ve bunu sahip olduğu ISO 14001, OHSAS 18001 ve SA8000 belgeleri ile belgeliyor. Alarko Carrier dünya şirketi olmanın gereği ve bilinciyle sahip olduğu bu belgelerle çevreye, insan sağlığına ve güvenliğine ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

ALARKO CARRIER ve ÇEVRE

Alarko Carrier dünyamızdaki tüm varlık ve değerler karşı sorumlulukla hareket ediyor. Ürünlerinde ozonla dost soğutucu akışkanları kullanıyor, geri dönüştürülebilir parça sayısını artırıyor. Ayrıca enerji verimli üretim ve ürün anlayışıyla sektörde öncü rol oynamaya devam ediyor. Alarko Carrier’ın dünyaya açılımında bu anlayış ve uygulamalar etkili oluyor.

KLİMA SANTRALİ İLE İLGİLİ STANDARTLAR

Klima santralinin gövde panel yapısı ve sınıflandırma ve ünitelerin, ekipmanları ve bölümlerin performansı tanımlayan iki Avrupa standartı mevcuttur: EN 1886 - 2007: “Klima Santralleri –Mekanik Performans” ve EN 13053 - 2001: “Klima Santralleri – Sınıflandırma ve Ünitelerin, Donanımların ve Bölümlerin Performansı”.

Klima santralinin gövde panel yapısı, model kutusu ve gerçek cihaz üzerinden gerçekleştirilen ölçümlerle, EN 1886 standartına uygun olmalıdır. Model kutusu içerisinde hiç bir ekipmanın olmadığı birbirine birleştirilmiş iki hücreden oluşan bir klima santralidir. Ayrıca her hücrenin bir kapısı vardır. Boyutları ve yapısı standartın gereklerine uygun olarak inşa edilmelidir. Gövde panel yapısının ısıl ve ses karakteristikleri model kutusu üzerinden gerçekleştirilen ölçümlerle tespit edilirken, mekanik dayanım, hava kaçağı ve filtre bypass kaçağı HVAC uygulamasına uygun imal edilmiş gerçek cihaz üzerinden belirlenmelidir.

39 HQ- TEKNİK ÖZELLİKLERİ

122 farklı boyutta standart kesit. Nominal aralık: 0,55 m³/s (2000 m³/h) - 35 m³/s (125.000 m³/h). Her kesitin hava debileri arasında %12’lik adımlarla artış. Hava debisi ve konfigürasyon açısından isteğe en uygun seçim. İç, dış ortam, dikey, ve gizli tavan tipi montaj imkanı.

GÖVDE

Alarko Carrier’ın ürettiği klima santrallerinin gövde yapısı çerçeve ve panellerden oluşur. 1mm kalınlığında galvanize edilmiş ve kaplamalı çelik profil sağlam ve hafif bir çerçeve sağlar.

Gövde 60 mm kalınlığında çift cidarlı paneller, kapılar, gözetleme camları ve sökülebilir ara direkleri tutar. Gövde panel yapısı galvaniz plaka kalınlığı, malzemesi veya içine konan izolasyon malzemesi farklılığına göre birçok farklı şekilde sunulur.

İç yüzey daima 0,80 mm kalınlığındadır. Standart gövde panel tasarımı GP080 iç ve dış cidar olarak 0.8 mm galvaniz panel ve arasında cam yününden oluşur. Burada G= kenar ve tavan panelleri izolasyonu, P = zemin paneli izolasyonu, 080 = dış cidar kalınlığıdır. Zemin için dolgu malzemesi olarak üzerinde yürünebilmesi ve daha iyi ısı izolasyonu sağlaması amacıyla PIR (polyisocyanurate) izolasyon kullanılır. PUR ile karşılaştırıldığında PIR izolasyon çok daha yüksek bir ısıl izolasyon değeri ve aleve dayanım gösterir. PIR malzemenin diğer avantajları ise, yüksek basınca dayanım ve üzerinde yürünebilmesidir.

Farklı pazarların farklı ihtiyaç ve beklentileri olacağı için izolasyon malzemesi olarak kayayünü kullanılabileceği gibi, farklı kalınlıkta veya paslanmaz çelik gibi farklı malzemeden panel kullanılabilir.

RR125 akustik versiyonda ses seviyesini düşürmek için panel içersine ilave bir akustik plaka yerleştirilerek düşük frekanslı seslerin önüne geçilmiştir. Bilgi için; www.alarko,carrier.com.tr

Tümünü Temizle
Karşılaştır