Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier Avrupa’nın En Prestijli Projesinde

Moskova’da Devlet Başkanlığı Konutu olarak kullanılan tarihi Büyük Kremlin Sarayı’nın (Grand Kremlin Palace) hava koşullandırma projesinde kullanılanacak klima santralleri Alarko Carrier Gebze Üretim Tesisleri’nde üretiliyor.

Carrier Holland Heating tarafından yürütülen proje Büyük Kremlin Sarayı ile birlikte, saray kompleksi içinde yer alan “Kızıl Meydan 1” ve “Kızıl Meydan 2” olarak adlandırılan iki sarayı daha kapsıyor.

Projede kullanılacak klima santralleri için Alarko Carrier Gebze Tesisleri’nde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazari için üretilen Carier 39 HQ serisi cihazlar seçildi. Proje kapsamında toplam 109 klima santrali kullanılacak.

Büyük Kremlin Sarayı

Büyük Kremlin Sarayı (Bolshoy Kremlyovskiy Dvorets) ya da Muhteşem Kremlin Sarayı 1837-1849 yılları arasında Moskova’da Borovitsky Tepesi’nde 14. yy’da Büyük Prens’in topraklarının üzerinde inşa edilmiş. Konstantin Thon yönetimindeki mimarlar kurulu tarafından tasarlanmış. Tasarımda Rus otokrasinin muhteşemliğini vurgulama amacı çok belirgin. Konstantin Thon aynı zamanda Kremlin Armoury ve Christ the Savior Kilisesi’ni de tasarladı.

Büyük Kremlin Sarayı önce Çar’ın Moskova’daki konutu olarak kullanıldı. Saray, daha önce aynı alanda olan ve Rastrelli tarafından tasarlanan Baroque Saray ile Aloisio tarafından tasarlanan ve Moskova’da yapılmış ilk kilise olan St. John kilisesi’nin yıkılıp onların yerine yapılmış.

Thon’ın sarayı 125 metre uzunluğunda, 47 metre yüksekliğinde toplam 25.000 m²’lik alanı kapsar. Saray kompleksi eski Terem Sarayı’nı, 14, 16 ve 17. yüzyıllardan kalma dokuz kiliseyi, Kutsal Vestibule’yi de içine alır. Komplekste toplam 700’den fazla oda vardır.

Sarayın mimarisi dikdörtgen ve iç avlulu biçimindedir. Bina üç katlı görükmesine rağmen iki katlıdır. Üst kat iki takım pencereye sahiptir. Sarayın batı binaları kabul odalarının ve Çar ailesine ait özel odalardan oluşur. Beş kabul odası, Rus imparatorlarının adları ile isimlendirilmiştir: St. George, Vladimir, Alexander, Andrew ve Catherine. St. George Odası bugün diplomatik kabuller ve resmi törenler için kullanılıyor. Uluslararası antlaşmalar, örneğin, Vladimirsky Odası’nda 1 Haziran 1988 yılında ABD Başkanı Reagan ile Sovyet Genel Sekreteri Gorbachov arasındaki anlaşma burada imzalanmıştır.

Ayrıca, Tsarina Golden Odası, Terem Sarayı, Kış Sarayı ve Kongre Sarayı da kompleksteki diğer yapılarıdır. Bunlar 1990’larda Thom’un tasarımına uygun olarak restore edilmiştir.

Sınıfının En İyisi

Her uygulama için müşteri isteklerine özel Airovision Ünitesi. Standart olarak 0,5-35 m³/s nominal kapasite. 122 değişik model. Boyutlar arasında %12’lik debi artışı; en iyi seçim olanağı.

Teknik Özellikler

• En yüksek enerji verimliliği

• Yüksek korozyon direnci

• Isıl geçirgenlik sınıfı T2

• Isı köprü faktörü sınıfı TB 2

• Hava sızdırmazlık sınıfı B

• Mekanik dayanım sınıfı 2A

• Filtre by-pass kaçağı F7 ve özel F9 (EN 1886).

Tümünü Temizle
Karşılaştır