Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcı Başvuru Formu Yetkili Servis Başvuru Formu
Menu
TR
EN
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek
Kurumsal

Klima Alacaklar Nelere Dikkat Etmeli

Alarko Carrier hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte klima satın almak isteyenler için bazı konulara dikkat çekiyor.   

Konuyla ilgili Alarko Carrier tarafından yapılan açıklamada, tüketicilerin seçim yaparken sadece ürün fiyatına değil mekânın özelliklerini ve kullanıcı ihtiyaçlarını dikkate alması gerektiği belirtilirken, klima kapasitesinin doğru hesaplanmasının önemi vurgulandı. Mekânın büyüklüğü (hacmi), cephe yönü,duvar kalınlığı  gibi detayların yanı sıra bina yüzeyinin cam olması, mahalde yaşayan kişi sayısı ,yalıtımın kalitesi veya iç ortamda çok fazla elektronik ekipman olması gibi detayların mekanın iklimlendirilme performansını etkilediği belirtildi. İhtiyaca ve mekânın özelliklerine uygun cihaz belirlenmesi için uzman yetkili satıcı ya da bayiden destek alınması gerektiği vurgulandı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi: “ürün kataloglarında belirtilen kapasiteler dış veya iç ortam ayar sıcaklığına göre değişkenlik gösterir. Örneğin kapasitesi 35 derece dış ortam ve 27 derece iç ortam sıcaklığında 9000 Btu/h olan bir klimanın daha yüksek dış ortam veya daha düşük iç ortam sıcaklıklarında kapasitesi düşer. Seçim yapılırken bu kriterlere dikkat edilmesi klimanın verimli çalışması ve uzun ömürlü olması  için çok önemli.”  

Klimalar soğutma ve ısıtmanın yanı sıra mekânın havasını da temizliyor.

Klima seçiminde iç ortam hava kalitesinin önemli kriterlerden biri olduğu vurgulanırken şu bilgilere yer verildi: “Alarko Carrier olarak ürün gamımızda standart filtreli ürünler dışında 2.5 mikrona kadar olan tüm metaryelleri, sigara dumanını  ve çöp kokusunu dahi yakalayabilen yüksek kaliteli filtrelere sahip ürünler bulunuyor. Bunun yanında bataryanın küflenmemesi ve kötü koku oluşumuna engel olan kendi kendini temizleme fonksiyonu, ‘night’ tüşü ile gece uyurken düşük ses ve ekonomik soğutma , tasarruflu ekonomik mod, düşük soğutma ihtiyaçları  için ‘soft cooling mod’ , hızlı iç ortam sıcaklığına ulaşmak için ‘hi power mod’ gibi özellikler tamamen kullanıcı isteklerine bağlı olarak birer tercih konusudur. Bu açıdan da en önemli nokta, uzman bir bayi ve satış noktası ile görüşülerek ihtiyacın doğru belirlenmesidir.”  

Klimalarda yetkili servis hizmeti en kritik noktalardan biridir.

Cihazın sorunsuz bir şekilde performans gösterebilmesi için yetkili ve uzman ekipler tarafından montaj edilmesinin gerekli olduğu belirtilen açıklamada şu bilgiler paylaşıldı. “Gerekliyse ilave gaz şarjı yapılması, dış ünitenin ısı transferini gerçekleştirebilmesi için doğru alana monte edilmesi, iç ünitenin montajının hava sirkülasyonuna en uygun yere montaj edilmesi,  klima kapasitesinin mekâna uygun olup olmadığının kontrolü servis hizmetinin kalitesine bağlı. Bu yüzden klimayı tanıyan ‘yetkili servis’ kullanılması şart...” .

Doğaya en az zarar veren ürünlere yönelmeleri için tüketicileri bilinçlendirme konusunda sorumluluk alıyoruz.

“İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak, doğaya en az zarar veren ürünler üretmeye odaklanıyor ve projeler geliştiriyoruz. Ürünlerimiz, üretimden kullanıma kadar tüm aşamalarda çevreye en az etki edecek şekilde tasarlanıyor. Ar-Ge çalışmalarını sürekli bu yönde geliştirip kullanıcıya konfor sağlarken, dünyadaki enerji kaynaklarını korumayı amaç ediniyoruz. Eko-tasarım (Ecodesign) yönetmeliklerini yakından takip edip ürünlerimizi bu yönetmeliklerin gerektirdiği şekilde güncellemekten ziyade yönetmeliklerin üzerinde ürünler üretiyoruz. Ayrıca klimalarda kullanılan soğutucu akışkanların çevreye olan etkisini minimuma indirecek F-gaz regülasyonu için de global platformda hareket ederek doğa dostu soğutucu akışkan içeren ürünlerimizi pazara sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Geniş ürün gamı ile farklı ihtiyaçlara cevap veriyoruz.

Klimanın mucidi Willis Carrier’ın kurduğu Carrier ile Alarko’nun yıllardır sürdürdükleri işbirliği sonucu yüksek kaliteli ve farklı kapasitede ürünleri pazara sunan marka yenilenen web sitesinde yer alan klima sihirbazı ile son kullanıcıların klima seçmelerine de yardımcı oluyor.  

Tümünü Temizle
Karşılaştır