Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Değişiklik Rüzgarı – BorWin3 Açık Deniz Projesi

Alarko Carrier Klima Santralleri, açık deniz (offshore) projelerinde hızla yer bulmaya başladı.

Yakın zamanda hayata geçirilen ICHTYS Offshore Avustralya Projesi’nin ardından, enerji sektörünün öncü firmalarının bir araya geldiği BorWin3 HVDC Offshore Projesi’nde de Alarko Carrier Klima Santralleri tercih edildi.

 İletim teknolojisini konsorsiyum lideri Siemens HVDC’ın tedarik ettiği projede, platform kurulumundan sorumlu yüklenici firma Petrofac oldu. Petrofac’ın pek çok projesinde yer alan Alarko Carrier, bu kez de Almanya’nın Kuzey Deniz rüzgârlarından üretilecek enerji projesinde yer alıyor. Üretilen enerjiyi, karaya ulaşmadan alternatif akımdan (AC) direkt akıma (DC) değiştiren Siemens HVDC(yüksek voltajlı doğru akım) istasyonu BorWin3 platformu tamamlandığında, yaklaşık bir milyon kişiye rüzgâr enerjisinden elektrik tedarik etmek için 900 Megawatt enerji üretip, aktaracak.

Proje, iki dönüştürücü istasyondan birinin denizdeki bir platform üzerine kurulması nedeniyle birçok HVDC sisteminden farklı. Sürdürülebilir enerji üretimi genellikle tüketim alanına uzak olduğundan enerjinin iletimi, üretimi kadar önemli hale geliyor. HVDC teknolojisi, daha verimli güç aktarabilme kabiliyetiyle uzun mesafeli iletim avantajı sağlıyor.

2019’da faaliyete geçmesi planlanan platform, Kuzey Denizi’ndeki Almanya kıyılarından yaklaşık 100 km uzaklıkta, yaklaşık 40 m’lik bir su derinliğinde kuruluyor.

Alarko Carrier, yükselen trend yenilenebilir enerji endüstrisinin büyük ve önemli projesinde yer almayı, bu alandaki varlığını ilerletmek ve mühendislik tecrübesini pekiştirmek için önemli bir adım olarak değerlendiriyor. Kirliliğin dünya üzerindeki olumsuz etkilerini engellemek için sürdürülebilir enerjiyi desteklemeyi kurum felsefesi olarak benimseye Alarko Carrier, bu projeyle ürünlerinin çok işlevli ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte olduğunu kanıtlıyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır