Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcı Başvuru Formu Yetkili Servis Başvuru Formu
Menu
TR
EN
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek
Kurumsal

Değişiklik Rüzgarı – BorWin3 Açık Deniz Projesi

Alarko Carrier Klima Santralleri, açık deniz (offshore) projelerinde hızla yer bulmaya başladı.

Yakın zamanda hayata geçirilen ICHTYS Offshore Avustralya Projesi’nin ardından, enerji sektörünün öncü firmalarının bir araya geldiği BorWin3 HVDC Offshore Projesi’nde de Alarko Carrier Klima Santralleri tercih edildi.

 İletim teknolojisini konsorsiyum lideri Siemens HVDC’ın tedarik ettiği projede, platform kurulumundan sorumlu yüklenici firma Petrofac oldu. Petrofac’ın pek çok projesinde yer alan Alarko Carrier, bu kez de Almanya’nın Kuzey Deniz rüzgârlarından üretilecek enerji projesinde yer alıyor. Üretilen enerjiyi, karaya ulaşmadan alternatif akımdan (AC) direkt akıma (DC) değiştiren Siemens HVDC(yüksek voltajlı doğru akım) istasyonu BorWin3 platformu tamamlandığında, yaklaşık bir milyon kişiye rüzgâr enerjisinden elektrik tedarik etmek için 900 Megawatt enerji üretip, aktaracak.

Proje, iki dönüştürücü istasyondan birinin denizdeki bir platform üzerine kurulması nedeniyle birçok HVDC sisteminden farklı. Sürdürülebilir enerji üretimi genellikle tüketim alanına uzak olduğundan enerjinin iletimi, üretimi kadar önemli hale geliyor. HVDC teknolojisi, daha verimli güç aktarabilme kabiliyetiyle uzun mesafeli iletim avantajı sağlıyor.

2019’da faaliyete geçmesi planlanan platform, Kuzey Denizi’ndeki Almanya kıyılarından yaklaşık 100 km uzaklıkta, yaklaşık 40 m’lik bir su derinliğinde kuruluyor.

Alarko Carrier, yükselen trend yenilenebilir enerji endüstrisinin büyük ve önemli projesinde yer almayı, bu alandaki varlığını ilerletmek ve mühendislik tecrübesini pekiştirmek için önemli bir adım olarak değerlendiriyor. Kirliliğin dünya üzerindeki olumsuz etkilerini engellemek için sürdürülebilir enerjiyi desteklemeyi kurum felsefesi olarak benimseye Alarko Carrier, bu projeyle ürünlerinin çok işlevli ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte olduğunu kanıtlıyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır