Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcı Başvuru Formu Yetkili Servis Başvuru Formu
Menu
TR
EN
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek
Kurumsal

Bilkent Şehir Hastanesi’nin Tercihi Alarko Carrier Oldu

Türkiye’nin en büyük şehir hastanelerinden Bilkent PPP’de Alarko Carrier ürünü yüksek verimli 19XR santrifuj kompresörlü ve Aquaforce su soğutmalı soğutma gruplarını tercih etti.

Temeli CCN yatırım Holding tarafından atılan Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü, Bonds&Loans Turkey Awards-2015 tarafından En İyi Altyapı Finansmanı Ödülü’ne lâyık görüldü.

Proje ayrıca Yılın En İyi Proje Finansmanı ve Yılın En İyi Sendikasyon Kredisi kategorilerinde 3 dalda ödül kazandı.

Proje, Project Finance International (PFI) Awards-2015 tarafından da Ortadoğu ve Afrika kategorisinde Yılın Anlaşması Ödülü’ne layık bulundu.

Sağlık Bakanlığı vatandaşlara daha iyi hizmet vermek ve dünya standartlarını yakalayabilmek için, İngiltere, İspanya, İtalya, Avustralya ve Kanada gibi ülkelerde kamunun yatırım ihtiyacının karşılanması amacıyla bir fnansman modeli olarak uygulanan, Türkiye’de ise ilk defa denenen bir model olan ‘Kamu Özel Ortaklığı’ (PublicPrivatePartnership – PPP) modelini hayata geçirildi.

1.312.349 m² kapalı bir alana sahip olan Ankara Şehir Hastanesi Bilkent; genel, kalp damar, nöroloji, çocuk, kadın doğum, onkoloji olmak üzere; yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, fzik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinden oluşmakta.

Genel hastane bünyesinde; 3804 yatak, 735 poliklinik, 128 ameliyathane, 22 anjiyograf, 107 endoskopi, 628 prepost, 38 diyaliz, 127 koltuklu kemoterapi ünitesi, 120 teşhis, 12 triyaj, 224 yataklı acil arenası, 19 acil izolasyon odası, 24 travma, 32 genel tedavi, 3 küçük cerrahi üniteleri bulunmakta.

Alarko Carrier ürünleri Türkiye’nin en büyük şehir hastanesine soğutma prosesleri için 10 adet Carrier ürünü adet 19 XRV santrifuj kompresörlü su soğutma grubu, 5 adet vidalı kompresörlü hava soğutmalı su soğutma grubu ve 5 adet su soğutma kuleleri ile paket olarak katkı sağladı.

19XR santrifüj Evergreen serisi soğutma grupları yüksek verim, klor içermeyen ve uzun süreli çözümleri sunmakta.

Carrier’ın güvenli ve çevre dostu bir ürünü santrifüj soğutma grupları, basit, tek kademeli, pozitif basınçlı kompresörleri, ASME’ye uygun tasarlanmış ısı değiştiricileri ile birlikte son derece yüksek emniyeti ve sürdürülebilir özellik taşımakta.

Pozitif basınç tasarımı ile daha düşük boyutlarda olma özelliğine sahip, yüksek teknoloji ve verimli motoruyla sınıfında en fazla verime sahip olan 19XR/XRV serisi soğutucularda, ozona zarar veren soğutkanlı cihazların üretiminin sona ermesine ilişkin program beklenmeden, HFC esaslı soğutkan kullanıldı.

Su soğutucunun içine soğutkan depolama olanağıyla, bakım sırasında soğutkan aktarımı yapılırken kaçak miktarı en düşük seviyede olan 19XR/XRV, modüler yapılı ve pozitif basınçlı tasarımıyla fark yarattı.

Endüstri lideri parçalı yük (IPLV) değerine sahip. 19XR santrifüj soğutma grupları düşük işletme giderleri, kolay bakım, sessiz çalışma, güvenilir çalışma, çevre dostu soğutucu akışkan, güvenilir performans, düşük montaj giderleri ve akıllı kontrol sistemi özellikleri ile müşterilerin tercihi oluyor.

Aquaforce soğutma grupları enerji verimliliği ve çalışma ses seviyesi bakımından günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı.

Alüminyum mikrokanallı ısı değiştiricilere, dokunmatik Pro-Dialog kontrol sistemine, değişken kapasite valfi ikiz rotorlu vidalı kompresörlere, saf R134a soğutucuya, kompozit malzemeden yapılmış düşük sesli IV. jenerasyon Flying Bird fanlarına sahip.

Tümünü Temizle
Karşılaştır