Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcı Başvuru Formu Yetkili Servis Başvuru Formu
Menu
TR
EN
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek
Kurumsal

Bahçeşehir Üniversitesi ve Alarko’nun MBA Programı

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve Alarko Şirketler Topluluğu işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitim programı çerçevesinde, Alarko Şirketler Topluluğu çalışanları MBA derecesi alma imkânını elde etti.

Mali İşler, Pazarlama, Satış, Mühendislik ve Destek Birimler alanlarında 22 öğrencinin mezun olduğu eğitim programında, ilk üç dereceyi Alarko Carrier çalışanları paylaştı.

Eğitimi, 10 yıldır Alarko Carrier Finansman Departmanı’nda çalışan Aylin Yurttadur birincilikle tamamlarken, ikinciliği Pompa ArGe bölümü mühendislerinden Buket Selen Öngün, üçüncülüğü ise Bireysel ve Ticari Klimalar Ürün Yöneticisi Dilara Fahriye Sevindik elde etti. BAU Beşiktaş Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen tören, BAU akademisyenleri ile Alarko Holding yöneticilerini aynı çatı altında buluşturdu.

Diploma töreni öncesinde; BAU Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, BAU Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Burak Küntay, Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatör Ayhan Yavrucu, Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton ve Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Niv Garih, programla ilgili görüşlerini dile getirdi.

“Eğitimin yaşı yok…”

Tören sonrasında konuşan Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, çok faydalı ve önemli bir iş yaptıklarını söyledi. Bu eğitimlerle çalışanlarına verdikleri önemi ve özeni gösterdiklerini belirten Alaton, “Tüm iş dünyasının, üniversitelerle benzer işbirlikleri yapması gerektiğini düşünüyor ve öneriyorum. Çünkü insana yapılan yatırım, aslında şirketinize, Türk insanına, ülkemize yatırım yapmak demek. O kişi şirketten ayrılsa da edindiği bilgiyi yanında götürecek. Eğitimin yaşı yok. Biz zaten eğitime güç atfeden bir kültürden geliyoruz. Bizim için eğitim, öğrenmek, bilmek, insanımız ve çalışan kafalar şirketimizin en büyük değeri.” dedi.

“Hem kişisel gelişim hem şirkete katkı…”

İş hayatını ve öğrenciliği birlikte devam ettirmek isteyenler için fırsat oluşturmak istediklerini belirten Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Niv Garih, “Çalışanlarımızın iş hayatından büyük fedakârlık yapmadan akademik alana girebilmeleri ve aynı zamanda kendilerine katkı sağlayabilmeleri önemliydi. Burada amaç hem kişisel gelişimi, hem de kişilerin geliştikçe şirkete yapacağı katkıyı artırmak. Eğitimle sadece çalışanlarımıza değil, aynı zamanda gençlere ve insanlara da yatırım yapıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Gerçekleştirdikleri işbirliğinin iyi bir örnek olduğunu dile getiren BAU Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, “Akademi ile sektörün bir araya gelerek mevcut problemlere ortak çözüm getirmesi, özellikle bölgesinde kabına sığmayan Türkiye’de ihtiyaç duyulan alanlarda profesyonel insanların yetiştirilmesi bakımından çok önemsediğimiz bir husus” dedi.

Bir mezuna doktora fırsatı…

Derslerde akademisyenlerle iş dünyasının önemli isimlerinin bir araya geldiğini söyleyen BAU Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Burak Küntay, “Sektörü master programının dışında bırakırsanız eksik kalırsınız, teoriyi dışarıda bırakırsanız o program master olmaktan çıkar. Dolayısıyla burada maharet sektörle akademiyi birleştirmek.” dedi. Alarko MBA programından geçtiğimiz dönem ve bu dönem mezun olmuş öğrencilerden birine doktora yapma şansı verecekleri müjdeleyen Küntay, “Doktora yapabilmek mühim bir mesele. Çünkü doktora, lisans veya yüksek lisansla kıyaslanamaz. Bu daha zor ve uzun bir süreç. çalışma hayatıyla çok kolay koordine olacak bir süreç değil, o nedenle seçilecek kişi noktasında Alarko yönetimiyle istişare edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Tümünü Temizle
Karşılaştır