Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcı Başvuru Formu Yetkili Servis Başvuru Formu
Menu
TR
EN
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek
Kurumsal

Alarko Carrier’dan Ortadoğu’ya Toplam 20,2 Milyon Dolarlık İhracat...

Alarko Carrier, özellikle “Marine Projeleri”yle fark yaratıyor!

Alarko Carrier, ihraç ettiği yenilikçi çözümleriyle, Ortadoğu’daki faaliyetlerini artırıyor. Bölgede yaklaşık 20,2 milyon dolarlık toplam iş hacmine ulaşan şirket; deniz üzerindeki petrol platformları için sunulan iklimlendirme projelerinden hastanelere, opera binalarından alışveriş ve kültür merkezlerine kadar birçok alanda çalışmalarını sürdürüyor. Bölgede, özellikle petrol platformlarına yönelik “Marine Projeleri”yle fark yaratan şirket, Katar açıklarındaki bir platform için 300 bin dolarlık ürün ihraç etmesiyle dikkat çekiyor. Tamamı Alarko Carrier tarafından özel üretilen klima santralları, batarya vb cihazlar, yüksek korozyon dayanımı sayesinde standart ürünlerden farklılık gösteriyor. İklimlendirme cihazları, platformun üzerine Çin’de monte edilip, deniz yoluyla Katar açıklarına götürülüyor.

Marine Projeleri’nin işin niteliği açısından önemine değinen Alarko Carrier Klima Üretim Müdürü Bora Nalbantoğlu, “Marine projeleri için paslanmaz yapıda üretilen cihazlar, diğerlerine oranla teknik nitelikleri daha üstün ürünler. Standart olmadığı ve üretiminde mutlaka mühendislik bilgisi gerektiği için, dünyada çok az sayıda firma Marine Projeleri’ni hayata geçirebiliyor. Ürünler, sipariş alındıktan sonra 10-12 haftada tamamlanarak teslim ediliyor. Cihazların sipariş verene özel ve bulunacağı ortamın korozif özelliklerine uygun dayanıklılıkta olması amacıyla, kullanılan tüm malzemeler tek tek incelenip seçiliyor.” dedi.

Ortadoğu’da gerçekleştirilen diğer projelere de değinen Nalbantoğlu, “Alarko Carrier olarak bölgede yoğunlaştığımız projeler arasında hastaneler de yer alıyor. Bu kapsamda Katar’daki bir hastaneden, yaklaşık 1 milyon 380 bin dolar değerindeki klima santralı siparişi aldık. Yine, yaklaşık 65-70 kişilik bir ekiple çalıştığımız ‘The Dubai Opera House’ projesi kapsamında 330 bin Euro değerinde ihracat yaptık. Bölgede son olarak ‘Dubai Fashion Mall’ projesini aldık. Dubai’deki alışveriş merkezinin genişlemesi amaçlayan proje kapsamında, yaklaşık 800 bin Euro değerinde klima santralı siparişi aldık. Kuveyt’ten aldığımız ‘The Sheikh Jaber Al Ahmad Culturel Center’ projesi kapsamında ise 980 bin Euro değerinde toplam 127 adet 39HQ klima santralı ürettik. Ortadoğu özelindeki çalışmalarımızı önümüzdeki dönemlerde de sürdürmeyi planlıyoruz.” diye ekledi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır