Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcı Başvuru Formu Yetkili Servis Başvuru Formu
Menu
TR
EN
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek
Kurumsal

Alarko Carrier, ISK-SODEX 2014 Fuarı’na Doğayı Taşıdı

Doğanın korunmasına ve küresel ısınmanın etkilerine dikkat çekmeyi amaçlayan Alarko Carrier, bu yıl standında, 4-5 metre uzunluğunda köknar, ladin, meşe gibi ağaçları ve makilik orman bitkilerini kullanarak, gerçek bir orman oluşturdu.

Zeminin yapay çim ve yapraklarla kaplandığı standın tasarımı, Işıngör Design tarafından gerçekleştirildi. Alarko Carrier Doğaya verdiği önem doğrultusunda standda kullandığı ağaçları kiraladı.

Alarko Carrier enerji verimliliği yüksek ürünlerini öne çıkardı. Standda; Wolf marka güneş panelleri, solar kombi, yoğuşmalı kombi ve kazanlar; Toshiba split klimalar; Estia ısı pompası; Carrier soğutma grubu ve enerji gerikazanım üniteli çatı tipi klima cihazı sektör profesyonellerine sundu.

Ayrıca, yeni enerji yönetmeliğine uygun olarak Alarko Carrier Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen, yüksek verimli yeni sirkülasyon pompaları da yer aldı.

Alarko Carrier ISK- SODEKS 2014 fuarı stand çalışmaları uzun bir ön değerlendirme, temel konsept oluşturma çalışmaları sonrasında, standın yapımı gerçekleştirilecek mimarlık firması Işıngör LTD ve bu projede Alarko Carrier’ın danışmanlığını yürütecek olan Ajans Epik Ltd ile birlikte detaylar üzerinde çalışmaya başladı.

Alarko Carrier standında temel olarak, enerji verimliliği yüksek olan belli başlı cihazları sergilemek ve buradan yola çıkarak doğaya verdiği önem ve korunmasına dönük duyarlılığı vurgulayacak, gerçek bitki grupları ve ağaçlardan oluşan 2 ayrı bölümde küçük birer orman yaratarak, standı ziyaret edecek misafirlerine de bu duygularını yansıtmak üzerine kurguladı.

Alarko Carrier gerek bu projenin bu ölçekte daha önce yapılmamış olması gerekse yaratacağı olumlu etkiyi öngörerek, sosyal medya hesaplarında takipcilerine bu süreci görsel bir zenginlik içinde aktarmak ve şirket kayıtlarında yer almasını sağlamak için, daha önce farklı bir projede birlikte çalışma fırtsatı bulduğu Aklımda Prodüksiyon ile sürecin kısa bir filmini hazırlama kararı aldı.

Alarko Carrier Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürü Hüdai Öztürk ve ekibi daha önce kullanmayı düşünerek seçmiş olduğu ağaçların ve diğer küçük bitkilerin, bitkileri temin edildiği botanik bahçesi olan Ece Botanik’ten taşınma sürecinden başlamak üzere, profesyonel kamera ve kameraman ve bir adet GoPro ile kayıt altına almaya başladı.

Botanik bahçesinde çekim yapılan ilk gün yağmurlu bir havanın olması ve bahçenin bulunduğu bölgede küçük bir derenin de olması çekimi yapan kameremanın belgesel tadında görüntüler yakalamasına olanak sağladı. Bu görüntüler hızla montajlanarak fuar öncesinde Alarko Carrier’ın sosyal medya hesaplarında teeser olarak paylaşıldı.

Alarko Carrier’ın 840 m² standında kullanacak olduğu tüm malzemelerin gelmeye başladığı süreçten itibaren standın kurulum aşamaları bitkilerin indirilme süreçleri, sergileyeceği ürünlerin uygun taşıyıcılarla (vinç veya forklift) yerlerine yerleştirilme süreci, fuarın ziyaretci kabul etmeye başladığı 7 Mayıs’tan sonraki, standa gelen ziyaretcilerin karşılanması ve kendilerine bilgi aktarılması süreçleri, gerek profesyonel kamera gerekse GoPro ile kayıt altına alındı ve hızla montajlanarak Alarko Carrier’ın sosyal medya takipcileri ile paylaşıldı.

İlgili kısa filmler; “https://www.facebook.com/alarkocarrier” facebook sayfasında ve “www.alarko-carrier.com.tr” web sitesinde paylaşımı yapıldı ve izlenebilir durumda. Ayrıca “https://twitter.com/alarko_carrier” hesabında paylaşmış olduğu tweetlerdeki linkler kanalı ile de bu filmlere ulaşmak mümkün.

Tümünü Temizle
Karşılaştır