Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcı Başvuru Formu Yetkili Servis Başvuru Formu
Menu
TR
EN
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek
Kurumsal

Alarko Carrier Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Ödüllerini Aldı

“Küresel İklim Değişikliği” temalı yarışmanın galipleri, Alarko Carrier’ın ISK-SODEX 2014 Fuarı’ndaki standında yapılan bir törenle duyuruldu. Törende yarışmacıların yanı sıra, Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton ve Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin de yer aldı.

Alarko Carrier’ın daha geniş kitlelerle buluşmasını amaçlayan yarışma, Türkiye’nin en kalabalık sosyal medya ağı olan Facebook üzerinden gerçekleştirildi. Yarışmaya, Türkiye çapında 34 şehirden ve yurtdışından başvuran toplam 139 katılımcı, 178 fotoğraf paylaştı. 13 finalist; Sinem Yörük, Şükran Moral, Merih Akoğul, Alper Kaptanoğlu ve Leyla Alaton’dan oluşan jüri tarafından belirlendi.

Yarışmaya Facebook üzerinden katılan Murat Öner Taş, “İklim Değişikliği Sonucu Kuruyan Tuz Gölü’nde Alg Oluşumu” isimli fotoğrafıyla 1.liği elde etti. Ahmet Turan Kural “Bacalar” isimli fotoğrafıyla 2.; Cemal Köyük “Sis İstanbul’u Esir Aldı” konulu fotoğrafıyla 3. oldu. Bekir Yeşiltaş “Saklanış” isimli fotoğrafıyla 4.lüğü, Mustafa Levent İlgün “Tuzda Balık” ile 5.liği elde etti. 6.’lığı ise Rıdvan Öz “Biz Kirlettik” isimli eseriyle kazandı. Yarışmanın 1’incisi Nikon D7100 dijital fotoğraf makinesi, 2’ncisi Toshiba 13 N3KVR klima, 3’üncüsü Toshiba 13 N3KV klima, 4 ve 5’incisi iPad Mini, 6’ncısı ise Asus Phonepad kazandı. Dereceye giren 13 kişinin fotoğrafları, fuar boyunca sergilenecek ve Alarko Carrier’ın 2015 takviminde kullanılacak.

Yarışmayla ilgili bilgi veren Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, “7 yıldır gerçekleştirdiğimiz ‘Alarko Carrier’ın Küçük Ressamları’ yarışmasıyla, bayi, servis ve çalışanlarımızın çocuklarına resim yapma sevgisini aşılıyorduk. Resim yarışmasını ulusal bir fotoğraf yarışması formatına dönüştürerek, küresel iklim değişikliği konusundaki hassasiyetimizi geniş kitlelerle paylaşmak istedik. Yarışmaya başvuran ve finale kalan fotoğraflar, konunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Her yıl tekrar edeceğimiz yarışmayla, dünyamızın korunmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin ise “İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak, küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı oldukça duyarlıyız.

Yeşile büyük önem veriyor, doğaya en az zararı dokunacak ürünlere odaklanıyor ve projeler geliştiriyoruz. Ürünlerimizin yanı sıra fotoğraf yarışmamız ve ISK-SODEX Fuarı’ndaki standımızla da, çevreye olan duyarlılığımıza dikkat çekiyoruz. Standımızda, daha az enerji tüketen, karbondioksit salımını azaltan ürünlerimizi sergiliyoruz.” dedi.

Fotoğraf yarışmasında dereceye girinler:

Tümünü Temizle
Karşılaştır