Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Yazın Sıcağında Kışı Unutmayın

Yazın son ayına girdik. Doğalgazla ısınacaklar kombilerdeki fırsat kampanyalarını fazla gecikmeden değerlendirip kışa hazırlık planlarına başlıyor, geç kalmayın

Geçtiğimiz yıl doğalgaz fiyatlarındaki indirimler ve gaz dağıtım şirketlerinin abone sayısını artırmak için yaptığı kampanyalar doğalgaza ilgiyi artırdı. Türkiye’nin dört bir yanına ulaşmaya başlayan doğalgaz temizliği, kullanım kolaylığı, fuel oil, elektrik, lpg gibi diğer enerji kaynaklarına göre genellikle daha ucuz olması doğalgazın cazibesini artıyor. Büyük şehirlerde yaygınlaşan doğalgaz Anadolu ‘ya da hızla yayılıyor.

MARKA ve ürün sayısı arttıkça doğan rekabet ortamında kombiler için taksit kampanyaları hızlandı. Kredi kartlı yaşamın etkileri kombi alışverişinde de kendini gösteriyor. 24 aya kadar varan taksit seçeneklerinin yanında garanti ve aksesuar promosyonlarıyla fırmalar rekabeti artırıyor. Taksitli alışverişlerle müşterinin alımgücüne uygun satış şartları yaratılıyor. Kombi fiyatları ortalama 1 milyar 200 milyondan başlayarak modeline göre artıyor. i KOMBİLERİN pek çok kafa karıştırıcı özelliği var. Uzaktan kumandalı, digital göstergeli, güven1ik sistemli. Seçim için uzmanlardan yardım almak şart. Zaten ciddi bir mühendislik projesi gerekiyor dönüşüm için. Güvenlik çok önemli. Kombinin konulacağı ortama göre bacalı modeli veya hermetik seçebilirsiniz. Aldığınız markanın garanti süresinin uzun, servis ağının yaygın olmasına dikkat edin.

Yazın ortalarındayız, ama bu güneşli günleri soğuk kış günleri takip edecek. Isınma işinizi şimdiden hallederseniz kışa rahat etmiş olursunuz. Firmaların sunduğu kampanyalar ile kombinizi şimdiden alarak ısınma sorununuza çözüm getirebilirsiniz. Isınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan kombiler, doğalgaz ve LPG’li modelleriyle kışın evinizin sıcacık olmasını sağlıyor.

Kombi edinme rehberi
· Araştırmacı olun. Tüm fırmaların kombi cihazları ile ilgili yetkililerden veya bayilerinden tatmin edici bilgiler alın.
· Satış sonrası hizmetleri araştırın. Servis ve yedek parça hizmeti olmayan hiçbir mamulden memnun olamazsınız. Firmaların cihaz1arı için verdikleri garanti ve sigorta1arını inceleyin.
· Cihazların emniyet sistemleri hakkında bilgi edinin.
· Ilk yatırımı değil, kullandıkça ekonomik olacak, yakıtta en tasarrut1u cihazı seçin.
· Cihazı çalışır görmeye gayret edin. çalışır cihazın sesini (sessiz olması önemlidir), alev boyunu ve alev modü1asyonunu, emniyet sistemlerini, pompa çalışmadan gaz yolunun açılıp açılmadığını, ateşleme sistemini (elektronik ateşleme olması önemlidir) mutlaka kontrol edin.
· Cihazın tipine ve ısı kapasitesine mutlaka daireııizi inceleterek karar verin. Mühendislik çalışması yaptırmadan (ısı hesabı, baca analizi gibi) cihazınızı almayın.
· Cihazınız LPG (tüpgaz) ve doğalgaz ile çalışabiliyor mu? Dönüşümleri kolayca yapılabiliyor mu? Bu enerji tasarrufu açısından önemlidir.
· Cihazı herhangi bir yerden alarak başka bir tesisatçıya kesinlikle monte ettirmeyin. Yetkili bayiler bu konuda eğitimlidir. Montaj hataları varsa gidermekle yüküm1üdürler. Aksi takdirde birkaç püf noktanın ihmalinde hem sistem hem de cihazda maliyeti çok fazla olabilecek arıza meydana gelebilir.
· Cihazların sadece fiyatına bakmayın. Unutmayın ki, fiyatı belirleyen malzeme kalitesi ile hizmetin kalitesidir.
· Elektronik ateşlemeli olmasına mutlaka dikkat edin. Sürekli pilot alev sarfiyatı olmadığından daha tasarrut1udurlar.
· Kombi cjhazı kullanmaya başlayınca fırma ile bakım sözleşmesi imzalayın.
· Yetkili servisler dışında kesinlikle cihazlara müdahale ettirmeyin.

Tümünü Temizle
Karşılaştır