Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Vitrin ISK-SODEX 2018

13. Uluslararası ISK-SODEX 2018 Fuarı, 7-10 Şubat 2018 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Türkiye ekonomisinin en hızlı büyüyen sanayilerinden olan iklimlendirme sektörü, başarısını ISK-SODEX 2018 ile zirveye taşıdı.

 44 ülkeden 424 uluslararası katılımcının yer aldığı fuarı, 93 ülkeden 84 bin 936 sektör profesyoneli ziyaret etti.

Geçen yıllarla karşılaştırıldığında uluslararası ziyaretçide yüzde 14 artış sağlandığı görüldü.

Bunun yanı sıra, Ekonomi Bakanlığı ile işbirliği içinde 500’den fazla uluslararası satın almacı ağırlandı. Satın almacılar ikili iş görüşmeleri kapsamında yeni iş bağlantıları sağladı. Katılımcılar ise başta İran, İrak, Katar, Kuzey ve Batı Afrika, Rusya, Polonya, Almanya ve Avustralya olmak üzere birçok bölgeden önemli iş anlaşmalarına imza attıklarını dile getirdi.

Isıtma, soğutma, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat ve su arıtma alanlarında faaliyet gösteren firmaların katıldığı fuarda enerji verimliliği ve bina otomasyon ürün grupları da görücüve çıktı. Fuardaki yenilikleri Tesisat Market okurları için derledik.[...]

ALARKO CARRIER

Toshiba SHORAI Split Klimaları

Yeni tasarımı estetik çizgilerle tamamen yenilenen Toshiba SHORAI split klimalar,her türlü iç mekâna uyum sağlıyor. SHORAI ürün serisi, 5 farklı kapasitedeki seçeneğiyle tüm ihtiyaçları karşılıyor. Tüm modellerinde TOSHIBA tarafından tasarlanan Inverter DC Rotary kompresör kullanılan SHORAI ürün serisi, aşırı zorlu çalışma ortamlarında dahi sorunsuz çalışmasıyla ön plana çıkıyor. Çalışma performansı sonucunda, soğutma modunda -15°C ilâ 46°C, ısıtma modunda ise -15°C ilâ 24°C arasında çalışma aralığı elde ediliyor.

293 mm yüksekliğe ve 798 mm uzunluğa sahip ölçüleriyle ön plana çıkan yeni SHORAI duvar tipi split klima serisi, sınıfının en kompakt ve verimli ürünlerinden biri olarak göze çarpıyor. Akıllı, sade bir tasarıma ve kendini temizleme özelliğine sahip bataryasıyla montaj ve bakım işlemleri sırasında kolaylık sunan SHORAI, küresel ısınma etkisini düşürmek için Avrupa Birliği F-Gaz Yönetmeliği hedeflerine uyumlu olarak çalışıyor.

Smart Airflow (Akıllı Hava Yönlendirme)

SHORAI serisi, “Havanın üzerime gelmesini istemem” diyenler için motorlu ve bağımsız kanatlarıyla, geniş odalarda yüksek konfor seviyesi sağlamak için 6 farklı hava yönlendirme seçeneği sunuyor.

Yeni SHORAI model serisi kendi kendini temizleme özelliğine sahip batarya fonksiyonuyla beraber geliyor. Bu yeni kontrol özelliği bataryada nem oluşmasını azaltarak küf oluşumunu engelliyor.

Yoğuşmaya izin vermeyen özel kaplamalı bir alüminyum batarya ve cihaz kapatıldıktan sonra dahi belirli bir süre daha çalışmaya devam eden dâhili bir fanın birleşimiyle oluşan sistem, uzun ömürlü performans ve iç mekânda yüksek kaliteli hava sağlıyor.

Standart uzaktan kumanda

Tüm ana fonksiyonlar standart uzaktan kumanda üzerinden yönetilebilivor. Eco ve Hi-Power modlarına hızlı erişim sağlayan kumanda, standart olarak çalışma modu, fan devri, oda sıcaklığı ve hava akış yönünü (Smart Airflow) ayarlayabiliyor. İsteğe bağlı olarak kablolu olarak da bağlanabilen kablosuz uzaktan kumanda üzerinden temel olarak aşağıdaki tüm ayarlar yapılabiliyor:

• Açma-Kapama

• Mod seçimi

• Fan hızı

• İç ortam sıcaklığı

• 6 farklı flap ayarı

• Flap sabitleme

• Zamanlayıcı

• Hafıza ayarı

• Tek tuş ile çalışma

• Yüksek güç

 • Ekonomik mod

• Sessiz çalışma modu

Estetik ve Uyumlu

Toshiba, SHORAI ile ürün serisinde kalitesini geliştirmeye devam ediyor. Ürün, şık tasarımı, optimum enerji verimliliğini ve iç ortam hava kalitesini bir arada sunuyor. Shorai, A”/A” sınıfı verimliliğe, inverter teknolojisine sahip DC Twin Rotary kompresör kullanarak ulaşıyor.

Kendini temizleme fonksiyonu fan üzerindeki nemi uzaklaştırırken, uzun ömürlü performans sağlıyor. Tek dokunuş fonksiyonu ile sadece tek bir tuşa basılarak kolaylıkla istenilen iç ortam sıcaklık ve fan hızında klima çalıştırılabiliyor. ECO fonksiyonu, konfordan ödün vermeden, standart ayarlara göre yüzde 25’e varan enerji tasarrufu sunuyor.

Inverter Teknolojisi

Toshiba tarafından keşfedilen Inverter teknolojisi, kompresör devrini iç mekân yüküne göre değiştirerek, cihazın soğutma ve ısıtma kapasitesini her zaman hassasiyetle ayarlamasına olanak sağlıyor. Inverter teknolojisi, iç mekân sıcaklığını hassas bir biçimde istenilen sıcaklık değerinde tutuyor; performans seviyeleriyle en zorlu çalışma koşullarında dahi yüksek verimlilik sunuyor.

Tasarım ve Güvenilirlik

Toshiba, DNA’sında bulunan verimlilik, yüksek düzeyde kalite, enerji tasarrufu, çevreye saygı gibi değerlerle 50 yılı aşkın bir süredir ürünlerinin verimli çalışmasını garanti ediyor ve Japon kalitesinin uzmanlığını sunuyor.Toshiba’nın birinci sınıf mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen SHORAI sistemine, modern üretim tesisleri eklendiğinde ortaya kalite ve sistem performansı çıkıyor.

R32: Küresel ısınma potansiyeli düşük bir alternatif

Toshiba, Avrupa Birliğinde uygulamada olan F-Gaz Yönetmeliği uyarınca, çevreci R32 soğutucu akışkanı kullanarak daha iyi bir gelecek yolunda sorumluluğunun farkındadır. Düşük Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) ve sıfir Ozon Tabakasını İnceltme Potansiyeli (ODP) olan R>2. hızlı bir şekilde iklinılendirme sektörünün standardı haline gelmeye başladı, Toshiba, bu çevre dostu soğutucu akışkana sahip olan hızla genişleyen bir ürün yelpazesi sunuyor.

Yeni Jenerasyon Çatı Tipi Klima Cihazı 48UPV090

Gebze’deki fabrikasında 2004 yılından beri markası ile çatı tipi klima üretiyor ve 4 kıtada 54 tarklı ülkeye ihracat yapıyor. 2009 yılında Gebze Fabrikası’nda kurulan ve Türkiye’de tek olma özelliği taşıyan 25 - 250 kW arası çatı tipi klimaların performanslarının test edildiği ve Ar-Ge projelerinde kullanılan laboratuvar ile ürünlerini geliştiriyor.

 Alarko Carrier, 7-10 Şubat 2018 tarihlerinde düzenlenen ISK-Sodex Fuarı’nda 2018 yılı Mart ayında piyasaya sunacağı yeni jenerasyon çatı tipi klima cihazlarından 48UPV090 sergiledi.

48/50 UCV/UPV yeni jenerasyon çatı tipi klima cihazları, tamamı yeniden tasarlanmış ve tüm modeller 2021 yılında Avrupa’da yürürlüğe girecek Ekotasarım (EU 2016/2281) gerekliliklerinin üzerinde verimliğe sahip olacak. Ekotasarım regülasyonuna göre sezonsal verimlilik, 2018 ve 2021 ydlan için sırasıyla soğutmada (SEER) 3,00 ve 3,53 ısıtmada (SCOP) 2,95 ve 3,20 değerlerinin üzerinde olması gerekiyor.

48/50 UCV/UPV Carrier çatı tipi klimalar sezonsal verimlilikte 2021 standardarını yakalarken aynı zamanda tüm modellerde tam yükte de EN 14511-2018 standardına göre A sınıfıdır. (EER, COP) 2 bağımsız soğutucu akışkan devresinde toplam 4 sabit hızlı kompresör veya opsiyonel olarak invertörlü kompresör ile cihazlar parsiyel yüklerde kapasite ihtiyacına göre çektiği gücü azaltılarak enerji tasarrufuna olanak sağlar.

Ayrıca üfleme havası ve dönüş havası tarafında standart olarak verilen EC plug fanları ile hem verim hem de servis kolaylığı sağlar. EC plug fanları sayesinde bina basınç kontrolü opsiyonu ile bina içi basınçlandırma kontrolü yapılabilir. Yeni jenerasyon cihazların en büyük kazanımlanndan biri de sahada her türlü kanal bağlantı yönü ihtiyacına cevap verebilecek olmasıdır. Hem üfleme hem de dönüş havası tarafında tüm opsiyonlar seçili olsa bile alt, üst veya yandan kanal bağlantısına olanak sağlanabilir.

Havanın şartlandırıldığı iç ünite tarafında hem ısıl performans hem de hava sızdırmazlığı açısından 30 mm çift cidarlı camyünü izolasyonlu paneller standart olarak kullanılır. Isıtma ihtiyacı, ısı pompası cihazlara alternatif olarak tümü cihazın içine entegre edilmiş çok kademeli elektrikli ısıtıcı, oransal kontrollü sıcak su bataryası veya yoğuşmalı yüksek verimli oransal kontrollü düşük NOx emisyonlu doğalgazlı ısıtıcılar ile de sağlanabilir. Isı geri kazanım için ise ister tamburlu ister termodinamik ısı geri kazanım opsiyonlan seçilebilir.

Termodinamik ısı geri kazanımı opsiyonu ilave yer kaplamadan cihazın içinde bağımsız bir tersinir soğutma devresi içermekte böylece özellikle yaz/kış mevsimlerinin ılıman geçtiği iklimlerde sürekli olarak dönüş havasından ısı geri kazanımına imkân sağlar. Tamburlu tip ısı geri kazanımı ise sahada ilave bir modül ile cihaza kolayca monte edilebilir ve yaz/kış mevsimlerinin daha sert geçtiği iklimlerde yüksek kapasiteli ve verimli ısı geri kazanımına imkân verir. Tamburlar yüzde 50 ve yüzde 100 taze hava için küçük ve büyük modül olarak seçilebildiği için ekonomiktir.

Ayrıca hem entalpik hem de soğurmalı tip seçilebilir böylece dış havanın nem oranına göre duyulur ve gizli ısısından faydalanabilmesine olanak sağlayarak toplam geri kazanılacak enerji miktarı artırılabilir. 48/50 UCV/UPV çatı tipi kliıma cihazları diğer Carrier soğutma gruplarında olduğu gibi standart olarak Touch Pilot dokunmatik renkli ekran kullanıcı arayüzü ile birlikte tedarik edilir. Bu arayüz ile kullanıcı cihazın tüm parametrelerine kolayca erişebilir ayrıca cihaza bağlı bir ethernet kablosu ile dünyanın her yerinde internet üzerinden cihazı kontrol edebilir.

Tümünü Temizle
Karşılaştır