Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Totaline Hem Canlı Hem Sanal Market İle İşleyen Bir Yapıya Sahip

Totaline Satış Müdürü Nabi Yaşar:

Carrier Corporation’ın bir kuruluşu ve tescilli ticari markası olan Totaline; ısıtma, soğutma, iklimlendirme, havalandırma, su arıtma, basınçlandırma ve otomatik kontrol sektörlerinde ihtiyaç duyulan ürün, yedek parça, tesisat; montaj\ bakım, onarım malzemelerini ve ekipmanlarını toptan ve perakende satan marketler zinciridir. Müşterilerini sanal ortamda da yalnız bırakmayan Totaline, www.isk-market.com (İSK-MARKET) adı altında bir sanal mağaza kurulumu yaptı. Ayrıntıları, Totaline Satış Müdürü Nabi Yaşar’dan dinledik...

İşimiz, müşterilerimizin ihtiyacı olan doğru parça ve ekipmanları sağlamak

Totaline, Alarko Carrier’ın satışım gerçekleştirdiği cihazların yedek parçalarını, montaj malzemelerini, aksesuarları ve benzeri ürünleri hem Alarko Carrier servislerine hem de sektördeki profesyonellere temin etmek amacıyla kuruldu.

Dünya üzerinde 900’den fazla mağazasıyla hizmet veren Totaline; ısıtma, soğutma, iklimlendirme ve havalandırma (HVAC/R) sistemlerinde ihtiyaç duyulan malzemeleri ve ekipmanları müşterilerine ulaştıran marketler zinciridir. Totaline’da kompresör gibi her uygulamaya özel büyük ekipmanlar, sarf malzemeler, ölçüm cihazları gibi birçok ürünü bulabilirsiniz.

İşimiz, zorlu HVAC/R uygulamalarıyla uğraşmak ve müşterilerimizin ihtiyacı olan doğru parça ve ekipmanları sağlamak. Bu Totaline’ın taahhüdüdür ve personelimiz bu konularda özenle yetiştirilmiş çalışanlardan oluşmaktadır. Totaline, Türkiye’de Alarko Carrier’in 60 yılı aşan bilgi ve deneyiminden yararlanarak ilk mağazasını 2002’de Dudullu’da açtı. Avrupa Yakası’ndaki müşterilerimizin ısrarı üzerine istanbul’daki ikinci mağazamızı da İkitelli’de 2013 yılında hizmete soktuk. Totaline olarak günümüzde Ankara’da bir, izmir’de bir Antalya’da bir ve İstanbul’da iki mağaza olmak üzere, dört ilde toplam beş mağaza ile hizmet veriyoruz ve bu sayıyı artırarak müşterilerimize Türkiye’nin birçok ilinde hizmet vermeyi planlıyoruz.

Sanal marketimiz: www.isk-market.com

Tüm bu gelişmelerin ardından satışların sanal olarak da yapılması gerektiğini düşündük ve 2014’ün pılan satışların, fiziksel olarak yapılan gerektiğini düşündük ve 2014’ün ikinci yansında “www.isk-market. com” (İSK-MARKET) adlı sanal marketimizi açtık. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da yer alan marketlerimizin kendi depoları mevcut. Bilindiği gibi Alarko Carrier’ın ürün deposu ve Totaline’ın esas deposu Horoz Lojistik tarafından sağlanıyor.

İSK-MARKET için de bir stoğumuz mevcut, çünkü müşterilerimizin siteye girdiği zaman ‘ürün var mı yok mu’ diye düşünmemesi gerekiyor. İSK-MARKET’in ana stoku da Horoz Lojistik tarafından sağlanıyor ve müşterilerimiz sitede yaptığı alışverişin sonunda ya kargo ya da Horoz Lojistik yoluyla ürününe ulaşabiliyor.

Hafif ürünlerde kargoda herhangi bir sıkıntı olmuyor ama ağır ve büyük ürünler için Horoz Lojistik’i tercih ediyoruz. Dolayısıyla taşıma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz. Kredi kartlarına 9 aya kadar taksit ve ücretsiz nakliye imkânı da sunuyoruz. Totaline marketler zinciri özenle yetiştirdiğimiz personelden oluşuyor. Personelimiz müşterilerimize destek vermek için hevesli, gayretli ve gerekli bilgi donanımına sahip. Bu mantık çerçevesinde ilerlediğimiz takdirde, online yapılan satışların, fiziksel olarak yapılan satışlardan bir farkı kalmıyor. Online satış kanalımızda sattığımız ürünlerin bütün teknik bilgileri, fiyatları, stokları ve teslim sürelerinin cevapları müşterilerimize sunuluyor.

Bununla birlikte canlı destek hattımız müşterilerimize her zaman yardımcı oluyor. Sektörün getirdiği alışkanlıkların aşılması bazen zaman gerektirebiliyor. Müşterilerimizin bizlere en çok yönelttiği soru, “Ürünü fiziksel marketinizden teslim alabilir miyiz?” şeklinde oluyor. Tabii bu esnada canlı destek ekibimiz devreye girerek bu alışılagelmiş mantığı kırıyor ve onlara aslında internetten alışveriş yapmanın ne kadar basit olduğunu uygulamalı bir şekilde anlatıyor ve online satış kanalımızdan satışların yapılmasını sağlıyor, müşterilerimiz de bu duruma hızla ayak uydurabiliyor.

İSK-MARKET’te hitap ettiğimiz kişiler; servis teknisyenleri, projeciler, müteahhit gibi teknik kökenli ve hangi ürünü alacağını bilen kişiler, dolayısıyla bize sormalarına bile ihtiyaç duymadan almak istedikleri ürünü kolayca temin ediyor ve herhangi bir sıkıntı yaşamıyorlar.

İSK-MARKET ve Totaline’ın arkasında Alarko-Carrier’ın gücü var

Totaline, bir Alarko-Carrier kuruluşu olduğu için mevcut Alarko Carrier satış sonrası hizmetlerinden destek alarak müşterilerine satış sonrasında da gerekli olabilecek destekleri kolaylıkla sunabiliyor. İSKMARKET’te de satışı yapılan ürünlerin satış sonrası hizmetleri, Alarko Carrier tarafından sağlanıyor.

Alarko Carrier’in Türkiye’de yaklaşık 300 servisi var ve 81 ilde müşterilerden dönen olası arıza, ilk çalıştırma taleplerini yerine getiriyor. Biz de böyle bir güçten faydalanıyoruz. Bugüne kadar bu manada İSK-MARKET üzerinden satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerde diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi herhangi bir problem yaşanmadı. Yaşanırsa servis departmanımız bu tarz sorunları rahatlıkla çözebilecek donanıma sahip. Danfoss, Carrier, Cariyle, Testo, Rothenberger, Refco, Siemens gibi markalarla çalışıyoruz. Müşterilerimizin tercih ettiği her ürünü marketlerimizde bulunduruyor, inandığımız ürünlerin satışını gerçekleştiriyoruz. İSK-MARKET’e her geçen gün yeni ürün eklemeye gayret ediyoruz. Testo son olarak elektrikli el aletlerini piyasaya sundu. İlerleyen günlerde “Elektrikli El Aletleri” kategorimiz devreye girecek. Online satış sitelerinde alışverişi tetikleyici hamlelerin mutlaka olması gerekiyor bu yüzden ISKMARKET’te ayrıca kampanyalar da gerçekleştiriyoruz. Çünkü e-ticaret pazarı her geçen gün yüksek bir ivme ile büyümeye devam ediyor, insanlar mağazalara gitmek yerine internetten oııline alışveriş yapmayı tercih ediyor. Türkiye’de online alışveriş yapan 23 milyonun üzerinde insan bulunduğu tahmin ediliyor. Internet kullanan bireylerin internet üzerinden kişisel kullanım amacıyla mal veya hizmet siparişi verme ya da satırı alma oranı % 33,1 olduğu gözleniyor. Önceki yıl ise internet üzerinden alışveriş yapanların oranı ise % 30,8 olduğu gözlenmişti. Dünya devlerine oranla Türkiye’nin online satış kanalına çabuk ayak uydurduğunu söyleyebilirim.

İSK-MARKET tarafında yeni kararlar alıp, yeni yatırımlar yapmayı öngörüyoruz

İSK-MARKET üzerinden sattığımız ürünler teknik malzemeler olduğu için müşterilerimizin söz konusu malzemeyi canlı olarak görmeleri veya ürünlere dokunmaları mümkün olmuyor. Bunun bir dezavantaj olduğunu söyleyebiliriz, ancak yapılan işlemler, ödemelerdekİ disiplin ve karşılıklı olarak kazanılan vakitler (müşterimizin ve canlı market personelimizin) online satışta tartışmasız favori yönlerdir. 2014’iin son çeyreğinden itibaren İSK-MARKET’ten gerçekleşen satışlarımız yönetimi büyük ölçüde etkiledi. Hızlı bir şekilde ciro artışı yaşadık çünkü sanal market uygulamamızı geliştirmek için var gücümüzle çalıştık. Hal böyle olunca ÎSK-MARKET’teki ilerlemeyi yönetim yakın mercek altma aldı. Bütün bunlann ışığında bu yılın sonunda İSK-MARKET tarafında yeni kararlar alıp, yeni yatırımlar yapmayı öngörüyoruz. Canlı market tarafında ise Gaziantep, Trabzon, Erzurum, Adana, Samsun, Kayseri gibi şehirlerde mağaza açma düşüncemiz var. Tabii ülkenin koşulları bu planlarımızı şekillendirecektir. İlerleyen günlerde bu illerden birkaçına yönelik bazı hamlelerimiz olabilir. Kısaca Totaline, hem canlı hem sanal market ile işleyen bir yapıya sahip, her geçen gün artan bir hacim yakalayan İSK-MARKET online satış kanalımızda yapacağımız yeni reklam çalışmaları ile birlikte hedeflerimize hızla ulaşacağımıza inancım tam.

Tümünü Temizle
Karşılaştır